Burdur-Isparta OSB ortak arıtma protokolü imzalandı

10 Şub 2018
670 kez

Vali Şerif Yılmaz ve Isparta Valisi Şehmus Günaydın’ın katılımlarıyla Burdur 1’inci, 2’inci ve Isparta Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgeleri için planlanan ortak Atıksu Arıtma Tesisi yapımıyla ilgili 2. istişare toplantısının yapılmasına dair açıklama ile bilgi verildi.

Açıklamada toplantıya Burdur ve Isparta Valilerinin yanı sıra, OSB’lerin Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri, ilgili Kurum Müdürlerinin katıldığı bilgisi yer aldı;
Değişik zamanlarda, değişik taraflarla yapılan görüşmelerin daha geniş bir katılımla konunun tüm taraflarıyla ele alınması ve işbirliği protokollerinin imzalanması amacıyla 3 OSB’nin Yönetim Kurulu Üyeleri bugün yaptıkları toplantıyla Isparta’da bir araya geldiler.
Toplantının başında bugüne kadar yapılan teknik gezi ve araştırmalar ile ilgili OSB Müdürleri tarafından hazırlanan sunum yapıldı.
Sunumun ardından Burdur 2. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Vali Şerif Yılmaz, Burdur Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Oktay ve Isparta Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mustafa Karabulut tarafından tesisin ortak yapılmasıyla ilgili işbirliği protokolü imzalandı.
Protokolün imzalanmasının ardından bundan sonra izlenecek yol haritası ve görüş ve önerilerin sunulmasıyla toplantı sona erdi.
Vali Yılmaz ve Vali Günaydın yapılacak olan ortak tesisin, örnek bir tesis olacağını ifade ederek her iki il ve OSB’ler için hayırlı olmasını dilediler.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın