CHP İl Başkanı Gök; Tefenni CHP yönetiminin istifasına dair yazılanlar yalan

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Osman Gök, CHP Tefenni İlçe Başkanı Hamdi Eratalay görevinden istifasını değerlendirdiği açıklamasında; istifa kararının Hamdi Eratalay’ın kendi tasarrufu olduğunu belirtip, bu kararın kendisi ve Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ile ilgili olduğu yönündeki iddiaların gerçek dışı olduğunu ifade etti.

İstifaya ilişkin yazılan, çizilenlerin gerçeği yansıtmadığını aktararak “Sayın Hamdi Eratalay’ın Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve Tefenni’ye katkıları ortadadır. Kendisi örgütçü, örgüt bilincini sahaya yansıtan ve her şeyiyle katkıda bulunarak mücadele etmiş bir arkadaşımızdır. Bu bağlamda kendisine ve yönetimine en içten teşekkürlerimi iletiyorum. Kendisi ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla bundan sonrada sahada omuz omuza çalışacağımızı bildiriyor, saygılarımı sunuyorum.”dedi;
CHP İl Başkanı Osman Gök’ün konuya dair açıklama metni;
  Cumhuriyet Halk Partisi demokrasiyi içine sindirmiş ve özümsemiş bir partidir.
    Mahalle delegeleri seçimleri ile başlayan süreç, İl ve İlçe Başkanlığı, akabinde de büyük kurultay ile sonuçlanmıştır.
Dün itibari ile Tefenni İlçe Başkanı Hamdi Eratalay ve yönetimi istifa ettiğini bildirmiştir.
    Sayın Hamdi Bey’inde belirttiği gibi, bir önceki dönem yönetiminin ricası üzerine devam etme kararı alınmış ancak yönetim değişikliği sebebiyle göreve devam etmeyeceğini belirtmiştir.
İstifa kararları kendi tasarruflarıdır. Bu kararın şahsım, Belediye Başkanı’mızla ilgili olduğu yönündeki iddialar gerçek dışıdır. Belediye Başkanı’mız ilçelerimize bizim ricamız üzerine iştirak etmiştir. Bu ziyaretlere Sayın Milletvekilimizde çağrılmış ancak kendisi meclis çalışmaları dolayısıyla katılamamıştır. Belediye Başkanı’mızın polemik konusu yapılmasının örgütümüze ve partililiremize hiçbir faydası yoktur. Dün akşamdan bu yana yazılan, çizilen şeylerin gerçeği hiçbir şekilde yansıtmadıığını samimiyetle belirtmek isterim.
Yapmış olduğumuz ziyaretler ilçelerimizde ilgi ve sevgiyle karşılanmıştır. Sayın Hamdi Eratalay’ın Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve Tefenni’ye katkıları ortadadır. Kendisi örgütçü, örgüt bilincini sahaya yansıtan ve her şeyiyle katkıda bulunarak mücadele etmiş bir arkadaşımızdır. Bu bağlamda kendisine ve yönetimine en içten teşekkürlerimi iletiyorum. Kendisi ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla bundan sonrada sahada omuz omuza çalışacağımızı bildiriyor, saygılarımı sunuyorum.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın