Ordumuz Afrin’de bataklığı kurutuyor

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Bekir Gülcü, düzenlediği basın toplantısında partisinin Zeytin Dalı Harekatı’yla ilgili görüşlerini bir kez daha kamuoyuyla paylaştı. Toplantıda Gülcü’ye il teşkilatının yanısıra, Denizli’den gelen parti ve Alperen Ocakları yöneticileri de eşlik etti.

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Bekir Gülcü, Grand Özeren Otel’de basın toplantısı düzenledi.Toplantıda Gülcü’ye partisinin MKYK Üyesi Abdurrahman Sarı, Alperen Ocakları Önceki Dönem Genel Başkanı Ahmet Tarık Sarı, Burdur Teşkilatının yanısıra Denizli’den gelen parti ve Alperen Ocakları yöneticileri eşlik etti.
“BBP kilit bir partidir”
Toplantıda, siyonist devletlerin Türkiye’yi piyon olarak kullanmak istediğini, iktidara gelen partilerin zaman zaman bazı boşluklar bırakıp hatalara düştüğünü ifade eden Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Bekir Gülcü, “Muhsin başkan, ‘Biz bu tahtayı komple devirmeye geldik’ demişti. Bunu söylerken bazı arkadaşlar cumhuriyet yönetimini devirmeye çalıştığımızı söylemişti. Öyle birşey yok. BBP, bütün kadro ve teşkilatlarıyla milliyetçidir, maneviyatçıdır ve demokratik düzenin savunucusudur. Büyük Birlik Partisi kurulurken, kilit bir parti olmuş, hala bunu devam ettirmektedir. Türkiye’deki siyasi organizasyonlar BBP’ye daima ihtiyaç duymuşlardır. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu, ‘Bizim %2’lik bir oyumuz var ama özgül ağırlığımız çok kuvvetli’ derdi. Millet olarak insanlar buna şahitler, BBP’nin kadrolarına şuan olduğu gibi her zaman Türkiye’nin ihtiyacı vardır.” dedi.
“Bataklık kurutuluyor”
Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatı’yla ilgili yorumlarını da paylaşan Gülcü, “Zamanımızdan bahsedecek olursak Türkiye çok kritik bir dönemden geçiyor. Büyük Birlik Partisinin görüşünü merak eden arkadaşlarımıza da açıklamak gerekir. Partimiz, hükümetin almış olduğu kararlarla Suriye’de başlattığı operasyonun daima yanındadır. Sivri sinekle mücadele etmek çok kolaydır ama hiçbir işe yaramaz, önemli olan bataklığı kurutmaktır. Bundan dolayı Türkiye’nin 30-40 Yıla yakın süreçtir PKK’yla mücadelesini biliyoruz. Buna artık dur denilmesi gerektiğini mevcut iktidar partisi karar almıştır, BBP’te Türk Milletinin bu çıkarları doğrultusunda sınır güvenliğini ve milletin huzurunu sağlamak için bu harekatı düzenlemiştir. Daha önce Fırat Kalkanı Operasyonu yapıldı, şimdi de Zeytin dalı Harekatı yapılıyor.” deyip, harekatı olan desteklerini bir kez daha vurguladı.
“Türksoy’a sabırlar diliyorum”
Basın Toplantısında BBP MKYK Üyesi Abdurrahman Sarı, Zeytin Dalı Harekatıyla ilgili görüşlerini paylaşıp FETÖ/PDY Davasında tutuklu yargılanan partilerinin önceki dönem il başkanı Mehmet Türksoy’la ilgili yorumlarını paylaştı. Sarı, “Mehmet Türksoy, malesef FETÖ olayıyla alakalı 1 yılı aşkındır cezaevinde yatıyor. Ben Mehmet Türksoy’u 20 Seneyi aşkındır tanıyorum. FETÖ’yle alakasının olmadığını da biliyorum. Kanun doğruyu bulacaktır. Önümüzdeki günlerde serbest bırakılacağına dair inancımız tamdır. İnsanların ailelerin mağdur olmaması için titiz davranılması gerektiğini düşünüyorum. Kaderde ne varsa çekilecek. Mehmet Türksoy’a ve ailesine sabırlar diliyorum, inşallah önümüzdeki dönemlerde yeniden yanımızda göreceğiz.” dedi.
Bahtiyar Turan

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın