Uzman Erbaşlar MAKÜ’de yemin etti

10 Şub 2018
1134 kez

Tırtıllı Araç Sürücü Eğitim Alayında Eğitim gören 36. ve 38. dönem 116 Uzman Erbaş MAKÜ Konferans ve Sergi Salonu’nda düzenlenen törenide yemin etti.

Askerlerin yemin etmesi ve ödül töreninin ardından konuşan Tırtıllı Araç Sürücü Eğitim Alay Komutanı Aytaç Tokcalar, “Kutsal vatan hizmetlerini yapmak üzere yurdumuzun dört bir köşesinden birliğimize katılan gençlerimizin and içme törenini birlikte onurla ifa ettik. Unutulmayacak bir törene şahitlik ettiniz. Sizlerle birlikte bu törene Türkiye Cumhuriyetini temsilen şanlı al bayrağımız, Türk Silahlı Kuvvetlerimizi temsilen çanlı sancağımız da şahittir. Çanakkale, Kurtuluş, Kore savaşları ile Kıbrıs barış harekâtı ve teröristle mücadele harekâtında yiğitçe mücadele ederek canlarını aziz vatana feda eden bütün şehitlerimiz de şahittir. Bugün bize özgürce yaşama hakkını bahşeden Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları da şahittir. Silahlı kuvvetlerimizin saflarına katılan kahraman uzman erbaşlarım bu yemin ile sizler ülkemize sadakatle hizmet edeceğinizi Bu yemin ile sizler milletimizle sadakatle hizmet edeceğinizi, emirlere ve amirlerimize mutlak itaat edeceğinizi beyan ettiniz. Bu beyanın teminatınız, şeref ve namustur. Şeref ve namus; Türk ulusu için hava kadar, su kadar, toprak kadar kutsaldır, elzemdir. Komutanınız olarak sizlerin, ettiğiniz yemine bağlı kalacağınıza, vazifeyi namus bilerek çalışacağınıza, parolanızın, vatan, bayrak ve şeref olacağına, dürüstlük ve karakterden asla taviz vermeyeceğinize gönülden inanıyorum. Asla unutmayınız ki Dünyanın en güçlü silahlı Kuvvetlerinden birisi aynı zamanda Türk ulusunun ayrılmaz bir parçası ve daima ulusun hizmetinde olan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz gücünü Atatürkçü düşünce sisteminden mutlak itaat ve disiplin anlayışından, sarsılmaz birlik ve beraberlik ruhundan ve daha da önemlisi bağrından çıktığı yüce Türk milletinin ona olan güveninden ve sevgisinden almaktadır.   Mehmetçiklerimizi yetiştiren kahraman silah arkadaşlarım; annelerinin ve babaların bize emanet ettiği evlatlarına, büyük bir sabırla ve inançla, gece gündüz demeden yadigar Mehmetçik ruhunu, evlatlarınıza sevgi ile aşıladınız. Saygıdeğer anne ve babalar; sizler tarif edilmez bir fedakârlığın karşılıksız bir sevginin timsalisiniz. Bizler de sizler gibi anne ve babayız. Ve bu yüzden nizamiyeden adım attıkları andan itibaren onlar bizim de evlatlarımız olmuşlardır. Bu tören vesilesi ile kahraman Gazilerimizi minnetle yad ediyor. Başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor ve saygılar sunuyorum” dedi.
Törene Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu, Tırtıllı Araç Sürücü Eğitim Alay Komutanı Tank Alb. Aytaç Tokcalar, İl Jandarma Komutanı Jandarma Alb. Orhan Kılıç, Askeri erken ve uzman erbaşların aileleri katıldı.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın