Milletvekili Petek suç ihbarında bulundu

Milletvekili Reşat Petek yazılı basın açıklamasıyla, bir internet sitesinde “Domuz Derisinden Post FETÖ Kırıntısından Dost Olmazmış”  başlığıyla yazılan yazıda; ileri sürülen iddiaların her birinin FETÖ/PDY terör örgütüyle bağlantılı, ayrı ayrı suç teşkil edebilecek ve kamu adına soruşturulması gereken iddialar olduğunu, bu nedenle  duyarsız kalmasının  mümkün olmadığını belirtip, “Bu nedenle suç ihbarında bulunuyorum, Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı’nca gerekli soruşturma başlatılıp, maddi gerçekler ortaya çıkarılmalıdır” dedi;

Milletvekili Reşat Petek’in açıklama metni;

“Domuz Derisinden Post FETÖ Kırıntısından Dost Olmazmış” başlıklı yerel bir gazetede yer alan köşe yazısında, doğrudan milletvekillerini töhmet altında bırakan, hatta daha ötesi FETÖ terör örgütüne destek vermekle itham eden iddialar ortaya atıldı. 24 Ocak 2018 tarihli bu yazıda;
“Beni şu vekil FETÖ’ye götürdü,
FETÖ’cülerin girdiği (Hacı Rahmi Sultan Eğitim Vakfı) ihaleye şu vekil şurada sokturmadı,
Emniyete verdiğim ifadeyi vekilin tehdidi ile korkuma geri aldım,
Soruşturma dosyalarının ucu vekile dokunduğu için açığa alındım,
Beni belediye başkanlığında FETÖ ile tanıştıran şu vekil,
Dosya da vekile dokunduğu için kapatıldı”
 Dedikleri vekillerin hakkındaki iddiaları her yazımızda bir konuyu ele alarak değerlendireceğiz.” Deniliyor. Yazının devamı gelmedi. Yazıda da isim belirtilmeden “vekiller” denilerek isnat ve iddialarda bulunulduğuna göre, vekil olarak konusu suç teşkil eden bu iddiaların araştırılmasını, soruşturulmasını istemek hakkımız. Hatta gelinen bu noktada vazifemiz. Zira somut iddialar var. Hangi vekil, nerede, ne zaman, ihaleye fesat karıştırmış, vekilin tehdidi ile kim ifadesini geri almış, hangi soruşturmanın ucu hangi vekile dayanmış, bu nedenle soruşturma kapatılmış vs. ? Bu iddialar çamur at izi kalsın kabilinden yapılan isnatlar ise, bunun da hukuk içinde bir karşılığının olacağı bilinmeli.
Milletvekilleri şamar oğlanı değildir. Müddei de iddiasını ispat etmekle mükelleftir. En azından iddiası olan, bu iddiaların kim hakkında ve nelerden ibaret olduğunu açıklıkla ortaya koyarak, olayı soruşturacak adli mercilere bildiklerini anlatmalıdır. Hele hele yazısının başında FETÖ ile mücadele eden yazılar yazmayı en büyük zaafı olarak anlatan bir yazar, FETÖ ile mücadeleye katkı vermek, vatanına milletine hizmet etmek istiyorsa, ne biliyorsa ortaya koymalıdır. Aksi halde “vekiller” diyerek bütün milletvekillerine iftira atmış, haksız bühtanda bulunmuş olur ki, bunun da hukuki sonuçları olacaktır.
Adaletin tecellisini hayatının gayesi edinmiş bir kişi olarak, haksızlık, hukuksuzluk yapan kim olursa olsun karşısında olduğumu ve olacağımın bilinmesini istiyorum. Bu konunun da takipçisi olacağım.
İçerde ve dışarda terör örgütleriyle mücadele ettiğimiz, Afrin’den şehit haberlerinin geldiği bu günlerde, birlik ve beraberlik içinde terör örgütleri ve onların destekçileriyle mücadele kararlılığı içinde olmamız gerektiğinde kuşku yoktur. Ancak ileri sürülen bu iddialar da, her biri FETÖ/PDY terör örgütüyle bağlantılı ayrı ayrı suç teşkil edebilecek ve kamu adına soruşturulması gereken iddialarolduğundan duyarsız kalmamız mümkün değildir. Bu nedenle SUÇ İHBARINDA BULUNUYORUM. BURDUR CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINCA GEREKLİ SORUŞTURMA BAŞLATILIP MADDİ GERÇEK ORTAYA ÇIKARILMALIDIR.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın