Alkollü sürücüye 32 yıl ceza!

Burdur-Tefenni Karayolunun Kuruçay Köyü Mevkii’nde kaza yapan alkollü sürücünün ehliyetine 2050’ye kadar el konuldu.

Kazada otomobiliyle çarptığı ağacı deviren 37 Yaşındaki M.Ş.’nin 3.37 Promil alkollü olduğu, daha önce de 5 kez alkollü araç kullanmaktan hakkında işlem yapıldığı tespit edildi.

Burdur- Tefenni Karayolunun Kuruçay Köyü Mevkii’nde hafriyat işleri yaptığı aracıyla bir evin bahçesine girerek giren M.Ş. bahçedeki araca çarpıp kökünden söktü. Bahçedeki müstakil evin bahçesine girerek durabilen araçtan çıkan M.Ş.’nin çeşitli yerlerinden yaralandığı, Antalya’daki Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edildiği öğrenildi.

Alkollü olduğu ve direksiyon hakimiyetini kaybederek aracıyla bahçeye savrulduğu öğrenilen M.Ş.’nin 3.37 Promil alkollü olduğu, daha önce hakkında alkollü araç kullanmaktan 5 kez işlem yapıldığı, kazadan bir gün önce alkollü ve ehliyetsiz araç kullanmaktan ceza aldığı tespit edildi.

M.Ş. Karayolları Trafik Kanununun 48-5 Maddesi gereğince hakkında alkollü araç kullanmaktan işlem yapılan, 2 Bin TL para cezasına çarptırılıp, ehliyetine 2050 yılına kadar el konuldu. 5 kez alkollü araç kullanmaktan hakkında işlem yapılan M.Ş.’nin toplamda 35 Bin TL ceza yediği öğrenildi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın