Kaçak içki ve kaçak kazıya Operasyon

Çavdır’da kaçak içki satmaya çalışan bir şüpheli şahıs, Bucak’da izinsiz kazı yapan iki şüpheli şahıs Jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonlarla yakalandılar. 

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Denizli’den kaçak içkileri Çavdır ve Gölhisar ilçelerinde satacağı duyumu alarak, şahısların yakalanmasına yönelik Denizli — Antalya karayolu Çavdır ilçesi Küçükalan köyünde yol emniyet ve kontrol devriyesi çalışmasıyla düzenledikleri operasyonda;

O.S. isimli şahsın kullandığı araçta üzerlerinde herhangi bir bandrol bulunmayan (30) Adet 5 Lt’lik ve (3) Adet 1 Lt’lik pet şişe ile (90) Adet 1.5 Lt’ lik cam şişe içerisinde toplam (288) litre kaçak içki (şarap) ele geçirdiler.

Gölhisar C.Başsavcılığının talimatı ile ele geçirilen kaçak içkilere el konuldu. Yakalanan O.S. isimli şüpheli şahısta yapılan işlemlerinin ardından adli mercilere sevk edildi.

Bir diğer olayda Bucak ilçesi Kızılseki Köyü Gürsazak Mevkiinde izinsiz kazı yapıldığı ihbarı alan İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler aldıkları duyumla ormanlık alanda operasyon düzenlediler.

İ.D. ve M.G. isimli şahıslar (1) adet kürek, (1) adet çapa ve (1) adet fırça ile birlikte izinsiz kazı yaptıkları esnada suçüstü yakalandılar.

Bucak C.Başsavcılığının talimatı ile ele geçirilen kazı malzemelerine el konuldu. Şüpheli şahıslara Kültür ve Tabiat Varlıklarına Koruma Kanununa muhalefetten işlem yapıldı.

İlimiz genelinde güvenlik güçleri tarafından, vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik toplum destekli kolluk anlayışı içerisinde emniyet ve asayiş hizmetlerine aralıksız devam ediliyor.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın