10 Ocak tarihi medyanın sorunlarının gündeme gelmesi için bir fırsat”

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel ürk basın hayatında özel günlerden biri olan ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ gününde, Burdur Gazeteciler Cemiyeti (BGC) yönetim kurulu adına bir açıklama yaparak 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı;

Türk basın hayatında özel günlerden biri olan ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla, Burdur Gazeteciler Cemiyeti (BGC) yönetimi adına bir açıklama yaparak BGC Başkanı Kürşat Tuncel, 10 Ocak’ın basın çalışanlarının sorunlarının gündeme getirilmesi ve çözüm önerilerinin kamuoyunda tartışılmasına zemin hazırladığı için bir fırsat olduğuna işaret etti.

10 Ocak’ın basın tarihinde Türkiye’ye özgü, yerli bir gün olduğunu hatırlatan Tuncel, “10 Ocak 1961, basında çalışanların haklarına ilişkin 212 sayılı yasanın uygulanmaya başlandığı gün. Bu tarihten itibaren ülkemizde gazeteciler çeşitli sosyal haklar, kazanımlar elde ettiler. İstanbul’da gazete patronlarının gazete çıkarmama tehdidine ise; basın emikçileri, bu mesleğe gönül verenler, dayanışma içersinde  üç gün boyunca gazete çıkararak örnek bir tavır ortaya koydular. İşte; bu özel günü anlamaya çalışmalı, basının daha iyi yerlere gelmesi için, toplumun ve demokrasimizin gelişmesi noktasında 10 Ocak tarihlerini fırsata dönüştürmeliyiz” temennisinde bulundu.

 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın