TASKK Genel Başkanı Düşmez; ASKF’lerin 81 ilde dumanı tütüyor

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez, Burdur ASKF’de basın mensuplarına açıklama yaptı.

Açıklama esnasında TFF Antalya Bölge Müdürü Ahmet Köksalan, Isparta Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Başkanı Ahmet Köksalan, Burdur Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Başkanı Nuri Yıldırım’da yer aldı. Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez Burdur ASKF Başkanı Nuri Yıldırım’ı ziyaretinde basına yaptığı açıklamada; 

“Bulunduğum görevler itibariyle Futbol Federasyonu ve TASKK diye iki kulvarda bize düşeni yapmaya çalışıyoruz. ASKF’ler çok fahri yapılardır. Çok samimi duygularla yapılar. Bu toplumda mevkii sahibi olabilirsiniz. Çok parada kazanabilirsiniz. Bunların ne sonu ne de geleceği var. Önemli olan hem bu dünyada itibarlı olmak ve itibarlıda gitmek. İtibarlı gitmek içinde hangi işte olursak olalım düzgün bir şekilde yapmamız lazım ama bizi biz yapan fahri yapılan işlerdir. Hizmete yönelik maddi karşılığı olmayan işler her şeyden önemlidir bana göre. Çünkü bu işi için 81 ilde dumanımız tütüyor. Bende Türkiye’de en fazla ASKF’yi ziyaret etmiş bir başkanım. Benim rekoruma yaklaşan bile yok. Ben 65 ili ziyaret ettim. 

Yaptığımız iş siyasetin hep üstünde. 1 sene voleybol, 22 sene amatör futbol oynamış bir insanım. Amatör ve profesyonel futbolda başkanlık yapmış bir insanım. Yeniköy ve Sarıyer’de başkanlık yaptım. 

TASKK’a da ben Hüdaverdi Talay’la girdim. Tarihi Kulüpler Birliği’ni Sarıyer’de kurdum. 31 yaşındaydım. Daha sonra ASKF Başkanı oldum. Oradan buralara kadar geldim. Şimdi de sizinle birarada olmanın mutluluğunu yaşıyorum.” Deyip katılan herkese teşekkür etti. 

 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın