Milletvekili Petek spor yatırımlarını tek tek anlattı

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran’ı ziyaret eden Milletvekili Reşat Petek, Burdur ve Bucak başta olmak üzere il genelinde devam eden spor yatırımlarını basınla paylaştı. Yüzme havuzundan spor salonuna, Bucak’ta planlanan Tenis Tesislerinden Salda Gölü’ne kurulacak kamp merkezine kadar birçok konuyla ilgili bilgi veren Milletvekili Petek, yatırımların takipçisi olduğunu bir kez daha vurguladı.
Gençlik ve Spor Bakanlığının yaptığı çalışmalardaki temel amacının sporu sevdirmek, ülkesini ve milletini seven gençleri dim dik ayakta tutmak olduğunu vurgulayan Petek, il müdürlüğünün bu yönde çalışmaları özveriyle yürüttüğünü paylaştı.

TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı ve Anayasa Komisyonu Başkanvekili Reşat Petek, beraberindeki İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı ve il genel meclis üyeleriyle Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran’ı ziyaret etti. Ziyarette Burdur Geneli’ndeki spor yatırımlarının son durumuyla ilgili bilgi alan Petek, yaşanan aksaklıkların giderilmesi için gerekli koordinasyonların sağlanacağını belirtti.
Ziyaretin ardından yaptığı basın açıklamasında, il genelindeki spor yatırımlarını paylaşan Milletvekili Reşat Petek, Altınyayla’daki güreş alanı, Gölhisar ve Bucak’daki stadyumlarda yapılacak yenileme çalışmaları, uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapabilecek Bucak Kent Ormanı’nda yapılacak tenis tesisleri, şehir merkezindeki spor yatırımları ve Yeşilova’ya bağlı Salda’da kurulacak kamp alanıyla ilgili ayrıntılı bilgiler verdi.
Güreş sahası tamam
Altınyayla’daki Güreş Sahasının yenilenmesi için geçtiğimiz yıl Altınyayla Belediye Başkanı, Altınyayla Ak Parti İlçe Başkanı ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürünün katılımıyla bakan ve bakan yardımcılarıyla görüşemler yaptıklarını ve ödeneğin çıkartıldığını ileten Milletvekili Reşat Petek, “Altınyayla’daki güreş sahamız yaklaşık 1 ay içinde tamamen sonuçlanacak ve spor çalışmaları için vatandaşlarımızın emrine tahsis edilecek. Geçtiğimiz yıllarda problem olan konular bir daha yaşanmayacak. Güreş sahamız tribünleri, alanı, çevresiyle çok mükemmel bir hale geldi.”dedi.
Gölhisar’da stadyum yenileniyor
Gölhisar Stadyumu’ndaki çimlerin yenilenmesi için de Spor Toto Genel Müdürlüğü’yle yapılan görüşmelerin ardından stadyumun sentetik çimle yenilenmesi için 1 Milyon 800 Bin TL ödenek verildiğini belirten Petek, “Şimdiye kadar da stadyumda Gölhisar Spor maçlarını yaptı, antremanlarını yaptı. Gecikme olmuşsa da 10 gün içinde ihale işlemleri başlayıp yenilenme sağlanacak. Gölhisar Spor BAL Liginde maçlarına devam ediyor, gençlerimize devletimizin sağladığı imkanlarla yeni bir saha hazırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.” diyerek, düşüncelerini iletti.
Yüzme Havuzu 2 aya bitiyor
Yüzme Havuzunu geçtiğimiz aylarda Vali Şerif Yılmaz’la birlikte ziyaret edip incelemelerde bulunduklarını hatırlatan Milletvekili Petek, yaklaşık 2 ay sonra havuzunda tamamlanarak hizmete açılacağını, daha önce hizmete giren Gazi Stadyumunun da 7 gün 24 saat kullanılabilir durumda olduğunu bir kez daha dile getirdi. Spor Salonunun yapımıyla ilgili gecikmenin olduğunu, bazı olumsuz durumlardan dolayı 5 Aralık 2017’de ihalenin fesh edilerek yeniden ihale hazırlığına girildiğini söyleyen Milletvekili, 3 Bin 500 kişilik spor salonundaki inşaatın kısa süre içinde yeniden başlayacağını aktardı.
Tenis tesisi için talep kabul edildi
Bucak’taki stadyumun yenilenmesi için karar aşamasında olunduğunu, kısa süre içinde ayrıntıların paylaşılacağını ifade eden Milletvekili Reşat Petek, Tenis tesisleriyle ilgili de gelişmeleri ileterek, “Yine Bucak’ta daha önce kısmen bilgi verdiğimiz 7 Adet Tenis kortu için çalışmalara hız kazandırdık. Yer tahsisi Orman ve Su İşleri Bakanlığından, talebimize uygun olarak Bucak Kent Ormanı mevkiinde sağlandı diyebiliriz. Tahsis işleminden sonra Gençlik ve Spor Bakanlığımızla tenis kortlarının yapımını sağlayacağız. Bucaklı gençlerimiz, tenis alanında yapılan yarışmalarda başarılı sonuçlar alıyorlar. Bu gençlerimizi ödüllendirmek, ailelere de tenisi sevdirmek suretiyle yeni sporcularımızın yetişmesini arzuluyoruz. Bucak’ta tenise olan ilgiyi gördüğümüzden ileride Uluslararası karşılaşmaların yapılabileceği tenis kortlarını sağlayacağız.” dedi.
Salda Kampı turizm için önemli
Salda’nın Ulusal Kamp Alanı olarak ilan edilmesininin sağlayacağı katkıları da dile getiren Milletvekili Petek, “Önemli etkinliklere ev sahipliği yapacağız. 1500 kişilik çadır kampını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz bu yaz için planlıyor. Salda Gölümüzün turistlerin ilgisini çekmesi, daha çok ziyaretçi ağırlaması bakımından son yıllarda önemli çalışmalar yapıldı. Hem kayak merkezi hem de çadır kamp alanının yapılması turizmin gelişmesinde olduğu kadar gençlerimize spor alanında kendilerini geliştirme fırsatı da yaratacaktır.” deyip, Gençlik ve Spor Bakanlığının yaptığı bu çalışmalardaki temel amacının sporu sevdirmek, ülkesini ve milletini seven gençleri dim dik ayakta tutmak olduğunu vurguladı ve il müdürlüğünün bu yönde çalışmaları özveriyle yürüttüğünü paylaştı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, bakan yardımcıları ve Vali Şerif Yılmaz’a sağladığı katkılardan dolayı teşekker eden Petek, Burdur’da sporun daha da gelişmesi için çalışmaya devam edeceklerini iletti.
Bahtiyar Turan

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın