Rektör Korkmaz’dan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’na Tiran’da Doktora Payesi

Türkiye ve Balkanların buluşması olarak nitelendirilen II.Uluslararası Mehmet Akif Ersoy Sempozyumu’nun ardından Arnavutluk’un Başkenti Tiran’da düzenlenen törende, Bilim ve Sanat Ödülleri sahiplerini buldu. Törende ayrıca Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz tarafından Fahri Doktora Payesi verildi.

 

MAKÜ’nün başlattığı “Uluslararası Mehmet Akif Ersoy Sempozyumu ve Bilim Sanat Ödülleri, Türkiye Maarif Vakfı ve Tiran Üniversiteleri iş birliğinde bu yıl Arnavutluk’ta düzenlendi. Arnavutluk’un başkenti Tiran’da geçrekleşen II. Uluslararası Mehmet Akif Ersoy Bilim ve Sanat Ödülleri ile sempozyumunda, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz tarafından Fahri Doktora Payesi verildi.

Program, “2. Uluslararası Mehmet Akif Ersoy Bilim ve Sanat Ödül Töreni” ile devam etti. Toplam 5 kategoride 10 ödül sahiplerini buldu. Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu tarafından Bilim kategorisinde “Fen Bilimleri” alanında Derviş Karaboğa ve Prof. Dr. Hayrunnisa Bolay Belen’e; “Sosyal Bilimler” alanında Ahmet Ayhan Çitil’e; Sanat kategorisinde “Sanatta Başarı” ödülü Müzikolog Yrd. Doç. Dr. Nuri Özcan’a; “Türk İslam Kültürü Hizmet Başarı Ödülü”nü Büyüyen Ay Anadolu Mektebi’ne;  “Mehmet Akif Ersoy Özel Ödülü” ise Prof. Dr. Adnan İsmaili, Mehmet Rüyan Soydan, Alsar Vakfı ve Naim Süleymanoğlu’na verildi. Yakın zamanda kaybettiğimiz milli haltercimiz Süleymanoğlu’nun ödülünü abisi Muharrem Süleymanoğlu aldı.

Tiran’daki programı Vali Şerif Yılmaz, Milletvekilleri Reşat Petek ve Bayram Özçelik ile sivil toplum örgütlerinin başkanları ve temsilcileri de katıldılar.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın