CHP Merkez İlçe’de açık ara farkla; Başkan yeniden Oğuzkan

Sıdıka Gül Oğuzkan güven tazeleyerek yeniden CHP Merkez İlçe Başkanlığına seçildi. CHP Merkez İlçe Kongresinde Oğuzkan 241 oy, rakibi Fethi Aksöz 35 oy aldı.

Cumhuriyet Halk Partisi 36. Olağan Merkez ilçe kongresi, Belediye Konferans ve Sergi Salonu’nda yapıldı. Milletvekili Mehmet Göker, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Burdur İl Başkanı Barış Ayten, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say, ilçe başkanları ve delegelerin katılımıyla gerçekleşen kongrede, Merkez İlçe Başkanlığı için Sıdıka Gül Oğuzkan ve Fethi Aksöz yarıştı. Merkez İlçe Başkanı yeniden Sıdıka Gül Oğuzkan oldu. Kongrede 315 delegenin 280’i sandık başına gitti. Geçerli sayılan 276 oyun 241’ini Başkan Oğuzkan alırken, rakibi olan Aksöz 35 oyda kaldı.

Yaşanacak bir Türkiye için, yaşanacak fertler için, özgürlük için, adalet için, çağdaşlık için Ulu Önder Atatürk’ün gösterdiği o ışıklı yol için daha çok çalışmamız gerektiğini vurgulayan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz;

“Bu ülkenin geleceğini tasarlayan partilerdir. Biz bu düşünceyi büyütmek zorundayız. Şu anki mevcut oy oranımıza baktığımızda yüzde otuzlarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi’nin yapması gereken tek şey her yıl Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy veren Cumhuriyet Halk Parti’linin partimize oy vermeyen bir başkasını ikna etmek görevi olmalıdır. Bence kendi içimizde siyaset yapıp birbirimize propaganda yapıp, birbirimizi eleştirmek yerine çıkıp sokaklara tek tek bu ülkenin geleceğinin güvencesi olan Cumhuriyet Halk Partisi’ni anlatmak zorundayız. Değerli arkadaşlarım son yaşadığımız referandumda Kent Merkezi’nde 363’e yakın bir oy, kent Merkezi’ne bağlı köylerle birlikte yüzde elli altı hayır oyu ve tüm köylerimiz dahil edildiğinde ise yüzde kırk dokuz hayır oyunda kaldık. Bu şu demek. Biz daha çok kırsala gidip daha çok yurttaşımıza kendimizi doğru ifade etmek zorundayız. Malesef bir talihsizliğimiz var. Genetik bir aktarımla Cumhuriyet Halk Parti’sini  belki hiçbir şekilde iktidarda göremeyen bugün seçmen olan bir çocuk bile Cumhuriyet Halk Partisi’ni genetik olarak böyle karşıladı. Biz bu algıyı değiştirmek zorundayız. O yüzden her birimize ayrı ayrı bir belediye başkanı görevi, bir il başkanı, bir ilçe başkanı, bir milletvekili görevi düşmektedir. Hepimizin sorumluluğunu gördünüz. 

Gün birlik ve beraberlik günüdür

Değerli arkadaşlarım bir de şunu söyleyeyim. Sayın genel başkanımızın başlattığı Adalet Yürüyüşü’yle birlikte parti içerisindeki liderlik bilincini tamamen bütün partimize genel başkanımız burada açıklamıştı. Bu noktada elbette kurultaylar mutlaka parti genel başkanının seçileceği evlerdir. Elbette başka adaylar çıkabilir. Bizim bu noktada yapmamız gereken kendi kurultaylığımızı en iyi şekilde yaparak büyük kurultayımıza gidip partimizi en güçlü şekilde geleceğe hazırlayabilmektir. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Çünkü bizim çocuklarımıza bir sözümüz olmalıdır. Yaşanacak bir Türkiye için, yaşanacak fertler için, özgürlük için, adalet için, çağdaşlık için Ulu Önder Atatürk’ün gösterdiği o ışıklı yol için daha çok çalışmamız gerekir. 

Görevini en iyi yapan vatanını en çok sevendir

Demokrasiyi güçlendireceğiz. Halkımıza daha çok ulaşacağız. Kol kol olacağız. Birlik beraberlik içinde sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü hiç eksiltmeden hepimiz bir kardeş gibi görüp, hepimizi bir ailenin ferdi gibi görüp, yanlışlarımızı görmezden gelip, iyiliklerimizi, güzelliklerimizi yüceltip, bu ailenin her bir evladının hep iyi olmasını düşünerek yarına umutlu bir şekilde çıkacağız. Kongremizin hepimize tekrar hayırlı olmasını diliyorum. Ulu Önder Atatük’ün şu sözünü bir kere daha hatırlatarak sözlerimi bitirmek istiyorum. Görevini en iyi yapan bu vatanı en çok sevendir.”dedi.

Kongrede yaptığı konuşmada 13 yaşından beri bu partinin içinde olduğunu ve sonuna kadar bu partinin mücadelesini vereceğini belirten CHP İl Başkanı Barış Ayten;

“Cumhuriyet Halk Partisi’nin kongreleri, kurultayları bir demokrasi şölenidir. Cumhuriyet Halk Partisi kurucu lideri, ebedi liderimiz, partimizin kurucu genel başkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da başlattığı yolda, Erzurum’da yaptığı gibi, Sivas’ta gerçekleştirdiği gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin kaderini ve geleceğini belirleyen kongrelerdir. Yine bugün Merkez İlçe 36. Olağan Kongre’mizde aynı azimle kongremizi gerçekleştireceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kutlu yolunda farklılıklarımızı bir eksi olarak değil, bir zenginlik olarak birleşerek, büyüyerek dayanışma içinde tamamlayacağız. Burdur’dan Mustafa Kemal’in yolunda olanlara bir kez daha selam çakacağız. Çok kıymetli sevgili mücadele arkadaşlarım, abilerim, ablalarım hep beraber bu kutlu yolda omuz omuza mücadele veriyoruz. Ayın 23’ünde Çeltikçi ilçemizden başlattığımız kongre sürecimizde bugün Merkez İlçe’mizde 10’uncu ilçemizin kongresini gerçekleştiriyoruz. Ardından ayın dokuzunda Yeşilova ilçemizde gerçekleştireceğimiz son İlçe Kongre’mizle birlikte 30 aylıkta partimizin kongresini gerçekleştireceğiz. Ben buradan bütün mücadele arkadaşlarıma, bütün partililerime şunu ifade etmek isterim.

 Demokratik, çağdaş, sosyal demokrat, Atatürkçü yöneticilerin bu ülkenin başında olması gerekiyor 

Değerli partililerim Türkiye Cumhuriyeti Devleti 2002 yılından beri faşizmle yönetilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yöneten AKP İktidarı Türkiye’yi baskıyla, zorbalıkla yönetmektedir. Bugün cezaevlerinde gazetecilerimiz, aydınlarımız, askerlerimiz tutuklu. Halkın iradesiyle seçilmiş milletvekillerimiz tutuklu. Bugün anayasal, demokratik hakkımızı gerçekleştirmek için engellere, sokaklara çıktığımızda panzerlerin gölgesinde, jopların gölgesinde direncimizi, eylemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Türkiye’nin ihtiyacı olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilkelerinde olduğu gibi demokratik, çağdaş, sosyal demokrat, Atatürkçü yöneticilerin bu ülkenin başında olması gerekiyor.Atatürkçü yöneticilerin  insanların başında olabilmesi için, biz Mustafa Kemal Atatürk’ün, kurucu liderin yolunda olmalıyız. Merhum ikinci genel başkanımız, namuslularda namussuzlar kadar cesur olmalıdır diyen İsmet İnönü’nün yolunda olmalıyız. Biz milliyetçiliği sokak duvarlarında değil biz milliyetçiliği Kıbrıs Dağ’larına yazdık diyen merhum başkanımız Bülent Ecevit’in yolunda olanlar el birliğiyle, güç birliğiyle hep beraber dayanacağız. Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşıyacağız. Sevgili partililerim, değerli mücadele arkadaşlarım ben 13 yaşından beri bu partinin mücadelesi içerisindeyim. Sonuna kadar mücadelemi vereceğim. Sonuna kadar Atatürk diyeceğim. Sonuna kadar yaşasın sol diyeceğim. Bu duygu ve düşüncelerle benimle beraber yarışacak demokrasi mücadelesine katkı koyacak olan Osman Gök beyefendiyede buradan huzurlarınızda başarılar diyorum. Kazanan Barış Ayten değil kazanan Osman Gök değil kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır. Her zaman söylediğim gibi bu salonu dolduranlara, yüreği aydın olanlara, devrimci olanlara bir Barış Ayten değil bin Barış Ayten feda olsun deyip herkesi saygı ve sevgiyle selamladı.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın