CHP’liler Atatürk’e hakaret eden Bahadıroğlu’nu protesto ettiler

İHH'nin düzenlediği programa konuşmacı olarak Atatürk'e alenen hakeret eden Yavuz Bahadıroğlu'nun katılacağını öğrenen CHP'liler, MAKÜ Konferans ve Sergi Salonunun önünde eylem yaptılar. Emniyet güçlerinin yoğun güvenlik tedbirleri aldığı alanda Milletvekili Mehmet Göker ve CHP İl Başkanı Barış Ayten açıklama yaptılar. "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" diye slogan atan grup, İzmir Marşı'nı söyleyerek alandan ayrıldı.
"Atatürk'e hakaret" suçlamasıyla yargılanan Bahadıroğlu'na mahkeme tarafından takipsizlik kararı verildiğini hatırlatan Milletvekili Mehmet Göker, "Kendisinin mahkeme kararıyla takipsizlik alması, bizi hiçbir şekilde bağlamaz. Hukukun, adaletin olmadığı bir yerde alınan kararın hükmü yoktur. Adı geçen şahıs, milletin gönlünde cezasını almış, vatan haini olarak ilan edilmiştir. Konferansını ertelemesini talep ediyoruz." derken, CHP İl Başkanı Barış Ayten ise, Mehmet Akif Ersoy'un ismini taşıyan üniversitede Atatürk'e hakaret eden bir kişinin konuşma yapmasını kınayıp, salonu tahsis eden MAKÜ Yönetimini eleştirdi.

Yavuz Bahadıroğlu'nun konuşmacı olarak geldiği MAKÜ Konferans ve Sergi Salonu'nun önünde basın açıklaması yapan Milletvekili Mehmet Göker, "Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin kurucu değeri, birleştirici gücüdür. Onun şahsına ve ailesine laf söyleyen birisinin Burdur gibi demokratik yapısı önde giden bir ilde gelip konferans vermesi son derece melumdur. Aldığı maaştan, giydiği elbiseye, hatta yapacağı konferansa kadar Atatürk'ün kurmuş olduğu laik, demokratik, hukukun üstünlüğüne dayanan Türkiye Cumhuriyeti gerçeğine dayanarak yapıyor.
Kendisinin mahkeme kararıyla takipsizlik alması, bizi hiçbir şekilde bağlamaz. Hukukun, adaletin olmadığı bir yerde alınan kararın hükmü yoktur. Adı geçen şahıs, milletin gönlünde cezasını almış, vatan haini olarak ilan edilmiştir. Konferansını ertelemesini talep ediyoruz." dedi.
CHP İl Başkanı Barış Ayten ise yaptığı açıklamada, "Yavuz Bahadıroğlu'nun Mustafa Kemal Atatürk'ün bize bahşettiği bu özgürce yaşadığımız ülkede, malesef Mustafa Kemal Atatürk'e İstiklal Marşı yazmış, ismini Mehmet Akif Ersoy'dan alan üniversitemizde Atatürk düşmanı, Atatürk'ün annesine, Türk Toplumunun annesine hakaret edecek kadar alçalmış, alçak bir yazar gelip burada konferans veriyor. Öncelikle bu konferansı bu salonda tahsis eden üniversiteyi, senatoyu kınıyoruz. Asla ve asla herkes iyi bilsin ki bu topraklarda Mustafa Kemal'ler yenilmez." diyerek, eleştirilerini sıraladı.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın