Demir’in ataması 24 saat içinde durduruldu

Uzun yıllar Şanlıurfa sağlık teşkilatında yöneticilik yaptıktan sonra geçtiğimiz yıl Burdur İl Sağlık Müdürü olarak atanan Dr.Mehmet Metin Demir, görevini Reha Sermed Aygören’e teslim ederek, makamından ayrıldı. Salı günü Şanlıurfa Sağlık Müdürü olarak atandığı açıklanan Demir’in çarşamba günü atamasının durdurulduğu öğrenildi.

Şanlıurfa’da Başhekim yardımcılığı, başhekimlik ve sağlık müdür yardımcılığı görevi yaptıktan sonra geçtiğimiz yıl Kasım ayında Burdur İl Sağlık Müdürü olarak atanan Mehmet Metin Demir, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliklerinin kapatılmasının ardından görevini Reha Sermed Aygören’e devretti. Sağlık Müdürlüğünde düzenlenen devir teslim töreniyle makamını Aygören’e bırakan Demir’in, Şanlıurfa Sağlık Müdürü olarak atandığı açıklanmıştı.

Salı günü Şanlıurfa’ya atandığı açıklanan Mehmet Metin Demir’in atamasının durdurulduğu iddia edildi. Şanlıurfa’da yayın yapan bir haber sitesinde konuyla ilgili “Urfa’ya dün müdür olarak atanmıştı, bugün görevden aldılar” başlığı kullanıldı. Haberin ayrıntılarında ise “Ulusal ve yerel medyada haberleri çıkan İl Sağlık Müdürü Erdoğan Duran’ın yerine Şanlıurfa’ya sağlık müdürü olarak atanan Doktor Mehmet Metin Demir, 24 saat geçmeden tekrardan görevden alındı.” denilip, Sağlık Müdürlüğünde imza atmaya yetkili kimse kalmadığı için hizmetlerin aksadığı, hatta durma noktasına geldiği ifade edildi.

Bahtiyar Turan

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın