Salı Pazarı keyfi

Kış aylarının başlaması ve havaların soğumasından, Salı Pazarı esnafları ve alışverişe gelenlerde olumsuz etkileniyorlar. Genç yaşlı herkes her hafta Salı günü pazara uğramayı ihmal etmiyor.

Vatandaşlar, haftalık ihtiyacını karşılamak için meyve sebze almak üzere Salı Pazarı'na geliyor. Pazara gelen yaşlıların, yorulan insanların yardımına, Burdur Belediyesi'nin Pazar içine yerleştirdiği oturma grupları yetişiyor. Yorulan, dinlenmek isteyen vatandaşlar, bu banklar sayesinde kısa sürede olsa dinlenebilmekte ve soluk alabilmekte. Böylelikle daha rahat bir şekilde Pazar alışverişini yapabilmekteler. Oturma gruplarında dinlenen vatandaşlar, aynı zamanda yaptıkları alışverişi de gözden geçirip, varsa eksikliklerini tamamlamaya yöneliyorlar.
Bunun yanında Belediye'nin sağladığı Pazar arabaları sayesinde de yaşlılar, pazara çocuklarıyla çıkan anne babalar alışverişlerini daha rahat ve daha az yorularak yapabiliyorlar.
Salı Pazarı; satıcıların ürünlerini satma, alıcılarınsa iyi ve ucuz ürün alabilme telaşları içinde sürüyor. Burdur Salı Pazarı çeşitliliği, ürün kalitesi ve köylülerin ürünlerini doğrudan pazara getirebilme avantajlarına sahip Salı Pazarı'nda pek çok ürün ilaçsız, doğal ortamda yetiştirilerek tüketiciye sunuluyor.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın