Türk Eğitim-Sen kongresinde güven tazeleyen Akın; Peygamberlik mesleğini ayaklar altına aldırmayız

Orhan Akın, Türk Eğitim-Sen Burdur Şubesi'nin 6. Olağan Kongresinden güven tazeleyerek çıktı. Akın, Nurcihan Velicangil Kültür Merkezi'nde gerçekleşen kongrede yaptığı konuşmada 15 Temmuz vurgusu yaparak, Fettullahçı Teröristlerin uzun süre eğitimi ele geçirmeye çalıştıklarını hatırlatıp, "Türk Milletinden cevaplarını aldılar." dedi.

Öğretmenliğin peygamberlik mesleği olduğuna vurgu yapan Akın, "Öğretmenlik ortalık malı değildir. Buna izin vermedik, vermeyiz. Türk Eğitim-Sen'in olduğu yerde hukuksuzluk, emeksizlik, vatan ve millet düşmanlığı olmaz." deyip, eğitim kenti Burdur'u tekrar üst sıralara taşımak mecburiyetinde olduklarını dile getirdi. Bazı sendika başkanlarının siyaset yaptığını, bazı öğretmenlerin ise 2 saatlik ek ders ücreti için sendika değiştirdiklerini söyleyen Akın, "Bu sendikacılık değildir" diyerek, tepkisini paylaştı.
Türk Eğitim-Sen'in Nurcihan Velicangil Kültür Merkezi'nde gerçekleşen 6. Olağan Kongresinde Orhan Akın, üyelerinin desteğiyle yeniden başkanlık görevini üstlendi. Akın'ın başkanlığındaki yeni yönetimde Onur Ruhi Beken, Hüseyin Gencer,Musa Anaç, Faruk Yaşın, Güzide Bilgiç ve Özgür Turan yer aldılar.
Ak Parti İl Başkanı Süleyman Faki ve MHP İl Başkanı Hikmet Ökte'nin de konuk olarak katıldığı kongredeki konuşmasında, sendikalarının "Önce ülkem" sloganını hatırlatan Orhan Akın, "Biz makam mevki peşinde değiliz. O yüzden önce ülkem diyoruz" dedi.
Eğitimcilerin, "Eğitim Kenti Burdur"u tekrar üst sıralara taşımak mecburiyetinde olduğunu savunan Orhan Akın, "Biz üzerimize düşeni yapalım, takdir Allah'ındır. Türk Eğitim-Sen olmazsa 15 Temmuz'da olduğu gibi birçok çeteler ülkeyi ele geçirmeye çalışırlar. Biz yapılacak işleri Allah rızası için yapalım." dedi.
Müdür atamalarıyla ilgili de eleştirilerini sıralayan Akın, "Atamaları devlet yapsın, sendika başkanları siyaset yapmasın. Bu sendikacılık değildir. Sendika özlük haklarıyla, ekonomik haklarla uğraşır." sözleriyle tepki gösterdi.
Bahtiyar Turan

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın