Öyle yada böyle yeni hastane mutlaka yapılmalı yapılacak

Burdur, yeni bir devlet hastanesine acilen ihtiyaç duymakta. Çünkü halihazırdaki hastane binaları, ihtiyaca cevap veremiyor. Eski hastane binasının depreme dayanıksız olduğuna dair raporlar var. Olası bir depremle, eski hastanenin yıkılması ve can kayıplarına yol açması halinde, hem yasal hemde vijdani açıdan pek çok kişi sorumluluk altına girecektir.

Yeni hastane yapımı için, arsa belirlenmesi konusunun çok uzaması vatandaşları üzmekte. Ancak; Vali Şerif Yılmaz, yeni hastane yapımı için arsa sağlanması konusunda kararlı bir tutum sergilemekte. Arsa konusunda engellerin aşılıp, yeni hastanenin bir an önce yapımına başlanması konusunda alternatif çözümler aramakta.
Yeni devlet hastanesinin biran önce yapımı konusunda, milletvekilleri, yöneticiler, vatandaşlar herkes mutabıktır. Öyleyse; arsa konusu da bir an önce mutabakatla çözülecektir, çözülmelidir!
Yeni Hastane konusunda ortaya koyulup tartışmaya açılan arsalar konusunda, Vali Şerif Yılmaz'ın çalışma yürüttüğü ve sorunun çözümü için devlet iradesini yürürlüğe koyma niyetinde olduğu bilinmekte.
Vatandaşların dileği; öyle yada böyle yeni devlet hastanesi yapımı için, Arsa konusunun biran önce çözüme kavuşturulması ve Yeni Hastanenin yapımına biran önce başlanmasıdır. Vatandaşın bu isteği ve konunun aciliyeti; bu konuda karar verip yol alması gereken herkesin, daha duyarlı olması ve çözüm üretilmesinden yana tavır koymasını gerektiriyor. Aksi halde Yeni Hastanenin yapımının gecikmesinin vebali ağır olacaktır!

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın