İşadamı Ercan Akın İZOBOX'la yapı sektöründe

Aytaş Akın ismiyle 1994'te tekstil sektöründe faaliyetlerine başlayıp, kısa süre sonra mermercik sektörüne adım atan Ercan Akın, şimdi de "Akınblok" ismiyle inşaat ve yapı malzemeleri alanında ticarete başladı. 2008 Yılından beri mermer tozlarının değerlendirilmesiyle ilgili AR-GE çalışmaları yürüttüğünü söyleyen Ercan Akın, patentini aldığı mermer atıklarından yapılmış ısı ve ses yalıtımlı İZOBOX Tuğlaları kamuoyuna "Yapı sektöründe devrim" diyerek tanıttı.
Serenler Otel'de düzenlediği yemekte Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı, Emniyet Müdürü Arif Çankal, Burdur Barosu Başkanı Ramazan Gedik, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu, MAKÜ Rektör Yardımcıları ve akademisyenler, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, kamu kurum müdürleri ve sektör temsilcilerini ağırlayan Ercan Akın, İZOBOX'la ilgili bilgi verdi.

Serenler Otel'de ev sahipliği yaptığı yemekte, Akınblok ve İZOBOX'la ilgili bilgi veren İşadamı Ercan Akın, ticari hayatıyla bazı hatırlatmalarda bulundu. Yaklaşık 14 yıldır mermer sektöründe çeşitli ocaklarda ve Ataş Akın Mermer Fabrikası'yla faaliyette olduğunu hatırlatan Akın, mermer ocaklarında işe yaramayan, mermer tozu ve mermer kırıklarının geri dönüşümü için uzun yıllardır AR-GE çalışması yürüttüğünü paylaştı. Çalışmaların ardından İZOBOX'la ilgili ilk adımı çocukları ve ekibiyle birlikte gerçekleştirdiğini belirten Akın, ısı ve ses yalıtımlı tuğlanın seri üretimine başladığını vurguladı.
Bir yakını aracılığıyla Ercan Akın'la tanışdığını ve Akın'ın İZOBOX'u anlatırken yeni çocuğu olmuş bir girişimci gibi gözleri parlayarak anlatmasının kendisi için dikkat çekici olduğunu ifade eden SDÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ömer Tunç, inşaat sektörü ve İzobox'la ilgili bilimsel verileri paylaştı.
Yemekte İZOBOX'la ilgili ayrıntılı bilgiler, video gösterimiyle anlatıldı. İçerisinde bulunan gözenekli yalıtım malzemesi ile birlikte doğalıktan geçmeden pomzanın ısı latılım değerlerini en üst seviyeye çıkardıklarını böylece hem ısıtmada hem de soğutmada enerji tasarrufu yapıldığı aktarıldı. İZOBOX'un sıvı tutucu özelliğinin yanında yanmaz, hafif, çevre dostu ve nefes alan bir tuğla yapısına sahip olduğu belirtildi.
Bahtiyar Turan

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın