Yastık altındaki altınları değerlendirmek için son gün cuma

Başbakanlığı bağlı Hazine Müsteşarlığının yastık altındaki altınları, ekonomiye kazandırmak için başlattığı Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası işlemleri Ziraat Bankası tarafından yapılacak. Yastık altındaki altınlarını değerlendirmek isteyen Burdurlular ise işlemlerine 9 Ekim 2017 Pazartesi günü başladı. 13 Ekim cuma ise son bulacak. Altınlarını değerlendirmek isteyenler, bugün Ziraat Bankasının merkez şubesine başvurabilirler.

Başbakanlığa bağlı Hazine Müsteşarlığının, finansman araçlarının çeşilnedirilmesi, yatırımcı tabanının genişletilmesi, yastık altında bulunan altınların ekonomiye kazandırılması amacıyla 2 Ekim 2017 tarihinden itibaren, Ziraat Bankası Şubeleri aracılığıyla, Türkiye Genelinde etaplan halinde gerçekleştirilen Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası talep toplama işlemleri Burdur’da 9-13 Ekim tarihleri arasında yapılıyor. İşlemler, Ziraat Bankası Merkez Şubesi’nde gerçekleşecek. Ve cuma son gün...
Ne olacak?
Ziraat Bankasına getirilen altınlar, kişiye açılacak altın hesabında gram altın statüsüne dönüştürülecek. Kampanya süresi içinde başvuran vatandaşlardan hesaplarından vergi alımı olmayacağı gibi kira, kasa parası ve benzeri kesintilerde yapılmayacak. Altınını bankaya yatıran vatandaşlara 2 yıl boyunca her 6 ayda %1.20 kira getirisi verilecek.
Bahtiyar Turan

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın