Ayaz Bebek ilik nakli bekliyor - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Ayaz Bebek ilik nakli bekliyor

6 Aylıkken kanında oluştuğu tespit edilen enfeksiyon nedeniyle ilik nakline ihtiyaç duyan Ayaz Bebek, destek bekliyor. Şimdi 13 Aylık olan Ayaz Bebeğin babası Ali Rıza Taşçı, Süleyman Demirel Üniversitesi ve Akdeniz Üniversitesinin Tıp Fakültelerinde yaklaşık 3 ayı bulan yoğun bakım tedavileriyle ilgili bilgi verip, Ayaz’ın en ufak bir hastalıkta yaşamının tehlikeye gireceğini aktardı.

Ayaz Bebeğin babası Ali Rıza Taşçı, tedavi süreciyle ilgili bilgi verip, “Diş çıkarıyor diye farkına varmadık. İlk gittiğimizde kanda bir virüs olduğu saptandı. Kan değerlerindeki enfeksiyon oluşmasından dolayı bizi Süleyman Demirel Tıp Fakültesine sevk ettiler. Tıpta 16 gün yoğun bakım tedavisi gördükten sonra Akdeniz Üniversitesine Tıp Fakültesine sevk olduk. Orada 47 gün yoğun bakımda, 22 gün ise serviste tedavi gördük. Yoğun bir akciğer enfeksiyonu geçirdik. Allah’a şükür onları atlattık ama hala tehlikemiz devam ediyor.” deyip, tek çarenin ilik naklinde olduğunu aktardı.
İlik nakli için destek olmak isteyen vatandaşların, Kızılay’a giderek kan vermeleri gerektiğini aktaran Baba Taşçı, “Kızılay’a hücre kök örneği başvurusunda bulunulması gerekiyor. Değerler tutarsa ilik nakli gerçekleşebilecek.” dedi.
“Oğlum ve bütün çocukların ölmemesi için destek bekliyoruz” diyen Anne Gülşen Taşçı, “Bebeğim sürekli odada kalıyor, dışarıya çıkamıyoruz. Sürekli temiz bir ortamda durması gerekiyor, dış ortamdan gelebilecek virüs ve mikroplardan korumaya çalışıyoruz. En ufak bir grip virüsünün tekrar akcigerlerde enfeksiyon oluşması, çocuğun tedaviye geç cevap vermesi gibi sorunlar oluşabiliyor.” dedi.
Bahtiyar Turan

Ögeyi Oylayın
(1 Oylayın)

Yorum yapın