Tarihi eser hırsızlarına ve Uyuşturucu tacirlerine darbe

Valilikten yapılan açıklama ile İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından 4 farklı olayla ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi verilerek, Vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik il genelinde, emniyet ve asayiş hizmetlerine kapsamlı bir şekilde devam edildiği belirtildi;

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından 4 farklı olayla ilgili yapılan çalışmalarda, Gölhisar ilçesi, Kargalı Köyü Gölyeri mevkiinde şüpheli M.Y., i. Y. ve C.E. isimli şahısların yetiştirmiş oldukları kenevir bitkilerini nakledecekleri bilgisi alınması üzerine takibi yapılan şüpheli şahıslar Yamadı Köyü yol kavşağında durduruldu. Şüphelilerin üzerlerinde ve araçlarında yapılan aramada (130) gram kubar esrar maddesi, kenevir bitkilerini yetiştirdikleri bölgede yapılan aramada da (9) kök kenevir bitkisi ele geçirildi. Ayrıca Gölhisar ilçesi Kargalı Köyü, Gölyeri Mevkiinde yasadışı ekim kapsamında yapılan kontrollerde sazlıklar içinde (405) kök kenevir bitkisi ele geçirildi.
Önleyici kolluk devriyesi kapsamında İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Gölhisar İlçesinde icra edilen çalışmada Çamköy Köyü'nde araç içerisinde bulunan iki (2) şahıstan şüphelenilmesi üzerine şahısların yapılan GBT sorgulamalarında, AA. isimli şahsın (3) ayrı suçtan (Kamu Kurum ve Kuruluşundan Hırsızlık, Evden Hırsızlık, İş Yerinden Hırsızlık) arandığı ve toplam 2 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezasının olduğu tespit edilmiştir. Yakalanan şahıs gözaltına alınarak, adli makamlarda yapılan işlemlerine müteakiben tutuklanarak Burdur Açık Ceza infaz Kurumuna teslim edildi..
Karamanlı ilçesi Mürseller Köyü Kızılyer Mevkiinde A.T. ve KÜ. isimli şahısların izinsiz kazı yaptıkları duyumu alınması üzerine İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından duyumun alındığı Mürseller Köyü Kızılyer Mevkiinde icra edilen operasyonda; A. T. ve K.Ü. isimli şahıslar (3) adet kürek, (3) adet kazma (1) adet balyoz, (2) adet levye ve (30) metre iple ile izinsiz kazı yaptıkları esnada suçüstü yakalandılar.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın