İğdir Köyü Muhtarı’ndan “sorma ver parası” - 1.5 out of 5 based on 2 votes

İğdir Köyü Muhtarı’ndan “sorma ver parası”

İğdir köylüleri, Muhtar İsmail Canverdi tarafından kendilerine posta ile gönderilen ödeme ihbarnameleri ile  şaşırıp kaldılar. Gelen ihbarnamede borcun nevi hanesinde içme suyu ile bahçe sulama, miktarı hanesinde 250 TL yazıyordu.

İğdir köylüleri, evlerinin önündeki birkaç metrekare alanda, birkaç küçük biber domates fidesi suladıklarını, buna karşın, kendilerine salma parası adı altında kesilen cezanın abartılı olduğunu söylemekteler.
Kendilerine bahçe suladıkları gerekçesiyle ceza kesilen İğdir Köylüleri, Muhtarın kendilerine ayırımcı ve kasıtlı davrandığınıda söyleyerek, çok sayıda ineği olanların inekleri içme suyundan suladıklarını, buna mukabil birkaç metre kare yer sulayana 250 TL ceza yazıldığını belirterek, kimin ne kadar su kullandığına bakılmadan, su saatleri okunmadan yazılan cezalarında, belli isimlere kasıtlı yazıldığını ifade ediyorlar.
Muhtarın gönderdiği kişilerin, garıklar ıslak, bahçe sulamışsınız dediklerini de aktaran İğdir Köylüleri, bu kişilerin ifadesiyle, tesbiti ile kendilerine muhtar tarafından ceza yazılmasının yasal olmadığını, Muhtar İsmail Canverdi’nin ayırımcılık yaptığını, ceza yazılanların çoğunluğunun yaşlı karıkocalar, yalnız yaşayan yaşlı dul kadınlar oluğunu özellikle belirttiler.

Ögeyi Oylayın
(2 oy)

Yorum yapın