“Kontrollü darbe” diyenler yürüdükleri yolu bir daha kontrol etsin

15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Petek, yaptığı açıklamada CHP’nin raporla ilgili devam eden eleştirilerine sert sözlerle yanıt verip, raporda muhalefet şerhi olarak yazılan sözlerin millete ihanet olduğunu savundu. Petek, CHP’nin FETÖ’yle paralel söylemler içinde olduğunu ifade edip, “15 Temmuz darbe girişimine ‘kontrollü darbe’ diyenler yürüdükleri yolu, durdukları yeri bir daha kontrol ederek aziz milletimizden, özellikle şehit yakınları ve gazilerimizden özür dilemelidir. “ dedi.

Raporun arkasındayız

15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonunun, FETÖ/PDY ve 15 Temmuz hain darbe girişimini tüm yönleriyle araştırarak TBMM’nin kendisine tevdi ettiği görevi en iyi şekilde yerine getirip objektif bir yaklaşımla, delillere dayanan, gerçekçi, kapsamlı, referans alınacak, cumhuriyet tarihinin en önemli raporunu TBMM Başkanlığına sunduğunu açıklamasında belirten Milletvekili Reşat Petek,”Hain terör örgütünün ipliğini pazara çıkaran Raporumuzun sonuna kadar arkasındayız.” dedi.

Konulan muhalefet şerhi milletimize ihanettir

CHP’nin “Kontrollü darbe” ve “Senaryo” söylemlerinin, Fettullahçı Terör Örgütü’yle aynı paralelde hareket ettiğini ortaya koyduğunu savunan 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı Petek, “CHP’li Komisyon üyeleri, 15 Temmuz Darbe Girişimine ‘senaryo’ diyen iddialara katılmadıklarını 13 Ekim 2016 tarihli tutanaklarda açıkça ifade etmelerine rağmen, Raporumuza yazdıkları muhalefet şerhinde ‘kontrollü darbe’ demek suretiyle, Komisyonumuz tutanakları, toplanan bilgi ve belgeler ve özellikle kendi beyanlarıyla çelişir bir iddiada bulunmuşlardır. ‘Kontrollü darbe’ ve ‘senaryo’ iddiaları Fetullahçı Terör Örgütü’nün söylemi olduğu gerçeği karşısında CHP açıkça FETÖ ile aynı çizgide paralel hareket ettiğini ortaya koymuştur. CHP şimdilerde bu söylemlerinden çark etmeye çalışsa da, Raporumuza yazdıkları muhalefet şerhinin başlığı ‘Öngörülen, Önlenmeyen ve Sonuçları Kullanılan Kontrollü Darbe’ başlığını taşımaktadır. Açık ve net bir ifade ile, kullanılan bu başlık milletimize ihanettir.” diyerek tepki gösterdi.

CHP çamur atmaya başladı

CHP’nin başlangıçta “Senaryo” söylemlerini reddettiği halde, gelinen süreçte FETÖ söylemlerini muhalefet şerhine başlık yaptığını ifade eden Petek, “CHP, nereden talimat alarak fikir değiştirdiğini açıklamalıdır. Komisyonumuz raporunda bu gerçeklerin ifade edilmesiyle CHP suçluluk telaşına kapılmış, Komisyon Başkanı olarak tarafıma ve Komisyon üyelerimize çamur atmaya kalkışmıştır.” dedi.

Taslağa “Korsan” demek iyi niyetli değil

15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek açıklamasının devamında, “Komisyon çalışmalarımız ve TBMM Başkanlığına raporumuzun sunulması Anayasa ve TBMM İç Tüzüğü hükümlerine tamamen uygundur. 26 Mayıs’ta üyelerimiz ve medya ile paylaştığımız adı üstünde ‘taslak rapordur.’ Üyelerimize gönderdiğimiz yazıda, Meclis Başkanlığına teslim edilinceye kadar raporun ‘taslak’ olma özelliğinin devam edeceği, üyelerimizden gelecek eleştiri ve katkılarla değişiklik yapılabileceği açıkça ifade edilmesine rağmen, rapora ‘korsan ilave’ yapıldığından ‘korsan rapordan’ söz etmek iyi niyetli bir açıklama değildir.

Milletimizin kalbi TBMM’ni bombalayan, 250 vatandaşımızı şehit eden FETÖ hainleriyle ağız birliği ederek 15 Temmuz darbe girişimine “kontrollü darbe” diyenler yürüdükleri yolu, durdukları yeri bir daha kontrol ederek aziz milletimizden, özellikle şehit yakınları ve gazilerimizden özür dilemelidir. 

Mücadelem hukuk içinde sürecek

Tarafıma “fetöcü, Fetö sempatizanı” diyenlerle şimdiye kadar yargı önünde hesaplaştım, yargı kararları ile attıkları çamurları kendi yüzlerine sıvadım. Benzer iddiaları dile getirenler hakkında da gerekli davaları açtım ve açmaya devam ediyorum. Mücadelem hukuk içinde devam edecektir. Hukukun değişmez kuralını hatırlatıyorum. Müddei iddiasını ispat ile sorumludur. Aksi halde müfteridir.” sözlerine yer verdi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection