Haberler - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

Burdur-Isparta Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Nasuh Eroğuz, düzenlediği basın toplantısında, Özelleştirme İdaresi Başkanlığının satışa çıkardığı Burdur Şeker Fabrikasına üretici ve çiftçiler adına talip olduklarını söyledi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

MAKÜ Konferans ve Sergi Salonu’nda Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’nce Bağımlılıkla Mücadele Koferans düzenlendi. Konuşmacı Uğur Eleman tarafından lise ve üniversite öğrencilerine bağımlılıklarla mücadele hakkında bilgi verdi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Aytun Çıray TBMM’de yaptığı basın toplantısında Meral Akşener yönetiminde toplanan Başkanlık Divanı’nın görüşlerini açıkladı.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Recep Kalkan, Şeker Fabrikasının özelleştirilmesine karşı çıkıp, “Fabrikayı satmak yerine farklı bir yere daha modern bir bina yapılarak hizmet sürdürülsün. Eğer fabrika satılırsa alan şirket araziden rant elde edecek. Mevcut arazinin değeriyle Burdur’a 2 şeker fabrikası yapılır.” dedi. Kalkan, sivil toplum örgütleri ve siyasilere çağrıda bulunarak, “Alternatif projeler hazırlayıp hükümete gidelim. Bu satışı engelleyelim” dedi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Vali Şerif Yılmaz, Kemer’deki programına  ilk olarak Kemer Kaymakamı Uğur Köroğlu’nu makamında  ziyaretle başlayıp, daha sonra yapımı devam eden 112 Acil İstasyonu ve Yeni Emniyet Amirliği binasını gezerek incelemeler yaptı. Ziyaret sonrası Vali Yılmaz, Kemer İlkokulun’da “Eğitim, muhtarlar ve halkla buluşma toplantısı”na katıldı. Vali Yılmaz toplantı sonrası, vatandaşların ve muhtarların sorularını cevapladı. Toplantıda ilçenin eğitim durumu, tarım ve hayvancılık faaliyetleri ve ilçede devam eden kamu kurumları faaliyetleri hakkında yetkililerce sunumlar yapıldı.  

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

CHP İl ve Merkez İlçe Yönetimi, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’nin Afrin bölgesinde terörist gruplara karşı yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’na destek olmak amacıyla Türk Kızılayı’na kan bağışında bulundu.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Aytun Çıray TBMM’de yaptığı basın toplantısında Meral Akşener yönetiminde toplanan Başkanlık Divanı’nın görüşlerini açıkladı.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi’nin, Burdur Merkeze  bağlı Yazıköy sakinleriyle bir araya gelmesine dair açıklama yapıldı;

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Kriz yönetimi

22 Şub 2018

BUTSO Meclis Salonunda üyelerine yönelik “Kriz Yönetimi” eğitimi düzenlendi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Vali Şerif Yılmaz’ın, Sultan 2. Abdülhamid Hanı vefatının 100. yılında anmak için 81 ili dolaşan “USTA” İsimli Tiyatro Oyununu  Burdur’da vatandaşlarla birlikte izlediği açıklaması yapıldı;

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Karamanlı Devrim İlkokulu’na birinci sınıf öğretmeni Cennet Aksu’nun yürüttüğü “Seninle Okumaya Başladım” projesi kapsamında, Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu birinci sınıf öğrencilerine kitap okuyarak projeye destek verdi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca yerleşim yerlerinde araçların yol açtığı park ve trafik sorunlarının çözümü için düzenlenen Otopark Yönetmeliği Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelikle her daireye bir otopark alanı ayrılması zorunluluğu getirildi. yönetmelikle Park ve meydanların üst dokusu bozulmadan altına otopark yapılabilmesi sağlanacak.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

1954 yılında kurulan Burdur Şeker Fabrikası, o günden bugüne Burdur ekonomisinin can damarıdır. 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Fadime Deresi

21 Şub 2018

Köy dağın yamacında kurulmuş. Ne zaman, kimin tarafından kurulduğu bilinmemektedir. Hayvancılıkla geçinen yörük obaları, yerleşim yerinin hayvancılığa uygunluğunu düşünürler. Köyün olduğu yer ve çevresi sık çalılıklarla kaplı bir arazidir. Dağın her deresinden şırıl şırıl sular akmakta, geçit vermeyen çalılıklarla kaplı önünde ova olan bir yer görmüşler. Çadırlarını dağın güney tarafına kurmuşlar. Göç etmekten usanan obalar, kalıcı bir yerleşim düşünmüşler. Zamanla çadırlar kalkmış, evler yapılmış. Köy haline gelmişler.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

BURDUR TİCARET VE SANAYİ ODASI

YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NDAN

ÜYE KAYITLARININ KONTROLÜNE İLİŞKİN DUYURU

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Burdur Belediyesi 700 yıllık tarihi geçmişe sahip ve Ulu Cami çevresinde oluşmuş Tarihi Alan Pazarını, bugünkü adıyla Yukarı Pazarı canlandırıyor. 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

CHP İl Başkanı Osman Gök, Milletvekili Mehmet Göker ve Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, düzenledikleri ortak basın toplantısında Şeker Fabrikasının özelleştirilmesine yönelik tepkilerini dile getirip, fabrikanın Burdur Halkına ait olduğunu vurguladılar. 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Şeker-İş Sendikası Burdur Şube Başkanı Mustafa Onay ve yönetim kurulu üyeleri, Burdur Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Yılmaz Başar’ı ziyaret ederek, Nisan ayında ihaleye çıkarılarak özelleştirilmesi planlanan Burdur Şeker Fabrikasıyla ilgili görüş alışverişinde bulundu. Özelleştirmenin çıkmaz bir yola girdiğini aktaran Başar, “Potansiyeli yüksek bir İl’de yaşıyoruz. Sen-ben kavgasını kenara bırakıp, ileriye bir adım atarak, diğerlerinin de arkasından gitmesidir. Biz Borsa olarak Burdur için ne yapılabiliyorsa onun arkasındayız” dedi. 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Türkiye Barolar Birliği’nden “Türkiye” isminin kaldırılması ve farklı meslek örgütlenmelerinin kurulmasıyla baroların parçalanmasına yönelik tartışmaları değerlendiren Burdur Barosu Başkanı Ramazan Gedik, “Bu FETÖ’nün daha önce gündeme getirdiği bir projeydi. Böyle bir yanlışa düşülmeyeceğini ve bu hatadan kısa sürede dönüleceğini düşünüyorum. Bu hatadan dönülmesi için 24 Şubat’ta Ankara’da buluşarak meslektaşlarımızla birlikte cağrıda bulunacağız.” dedi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Milletvekili Dr. Mehmet Göker Başbakan Binali Yıldırım’ın cevaplaması talebiyle verdiği önergede; Türkiye ve Burdur ekonomisi için oldukça önemli bir yere sahip olan ve katma değer yaratan bu sektörde neden özelleştirmeye gidilmektedir? Sorusun yöneltti;

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Şeker fabrikamızı  İyi Parti İl Başkanı Osman Kurt yazılı basın açıklamasıyla, “1954 yılında işletmeye açılan Burdur Şeker Fabrikası Burdur-Isparta-Afyon il sınırları içinde ekilen pancardan şeker üreten bir fabrikadır.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)