Adnan TARAŞLI

Adnan TARAŞLI

Recep Yazıcıoğlu'nu çok çalıştığı için bir ara pasif göreve almışlardı. Burdur'da ve Bucak'ta konferans verdiğinde; "bize böyle vali yakışır" dediğimizde biz valinin siyasetine bakmadık. Yaptığı, ürettiği hizmet bizim için önemliydi. Bir kere çok ama çok dürüsttü. Bizim gibi solcuların bile gönlünü fethetmişti.

Cumhuriyet ilke ve yasaları bırakılıp, Türkiye Cumhuriyeti'nde; cemaatler, tahrikatlar her geçen gün cazip hale gelmişti.
Fettullahçı Cemaatin gelişip büyümesinde en büyük etken; işe alımlar, en iyi yerlere tayin, çok para kazandırma gibi cazip ve çekici olmasıydı. Ve bu caziplik, bu cemaatin (FETÖ'nün) Türkiye'de en sözü geçen cemaat haline getirmişti. En önemlisi; TSK'da, Parlementoda, Bakanlıklarda, Adalet Kurumlarında, Emniyette, Millieğitimde, ve her yerde çok güçlü bir ÇETE konumuna gelmesiydi. İşe giriş, tayin ve atamalar, sınavlardaki yolsuzluklar, her gruptan insan ile HİMMET PARASI için kahvaltı ve yemek buluşmalarında bir araya gelmeler, gazeteler, televizyonlar, bankalarıyla insanların güç özenimini artırmak ve her geçen gün giderek güçlenen, evlenmemiş bekar bayan ve erkeklere eş bulmaya kadar uzanan çöpçatanlık organizasyonlarıyla büyüp gelişen, insanlara attıkları iftiralarla mahkümiyet verdiren, aileleri parçalayan, kendi yolsuzluklarını ört bas eden, bir sistem kuruyorlar adınıda FETÖ diyorlardı.

Hem yetimim hem de öksüz. Anne ve babamla Onur duyuyorum.

     100 yıldır devlet sistemini oturtamadılar. Her gelen oynuyor da oynuyor. Oynaya oynaya cılkını çıkardılar.

Burdur'un gelişmesi, kalkınması, yaşayan insanlarının refah seviyesinin artması, şehirli gibi yaşamak,... Her Burdurlunun hakkı.

No Internet Connection