Tarihe göre süzülmüş ögeler: Pazartesi, 09 Eylül 2019 - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Pazartesi, 09 Eylül 2019 15:36

10 Eylül 2019 - Salı - Burdur Gazetesi

10 Eylül 2019 - Salı - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

CHP Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Gül Oğuzkan, CHP’nin 96. kuruluş yıldönümünde Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan kutlama CHP İl başkanlığı önünde düzenlenen kokteylle sona erdi. 

 

CHP’nin, 96. kuruluş yıldönümü yurt genelinde olduğu gibi ilimizde de çoşkuyla kutlandı. Cumhuriyet’in ilk partisi CHP 96. yaşına girdi. CHP, 9 Eylül 1923 yılında Halk Fırkası adıyla kuruldu. Daha sonra 1935 yılında yapılan kurultayda “Cumhuriyet Halk Partisi” adını aldı. 96. kuruluş yıldönümü kutlanan Cumhuriyet Halk Partisi kurucu Genel Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, Kurtuluş Savaşı kazanılmış, eğitim başta olmak üzere sanayi ve kalkınmaya ağırlık vererek demokrasimizin temellerini atılmıştı.

CHP Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Gül Oğuzkan CHP’nin 96. yıldönümünde Cumhuriyet Meydanı’nda yaptığı açıklamada;

“9 Eylül 1923’te kurulan laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisi, aydınlanma devrinin sönmeyen meşalesi kurucu ve ebedi lider Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet Halk Partisi diğeri Türkiye Cumhuriyeti’dir’ diyerek önemini vurguladığı partimizin 96. kuruluş yıldönümü kutlu olsun. Cumhuriyet Halk Partisi kurulduğu günden bugüne çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri olan devrimlerin, Cumhuriyet’in teminatıdır. Zor günlerin partisidir. 96 yıldır çağdaşlığın, demokrasi, insan haklarının, ümmet değil ulus devlet modelinin ve laikliğin yılmaz kalesi olarak ayaktadır, yaşamaktadır. Partimizin en yeni üyesinden en eski üyesine kadar biz CHP’liler dünyada ve ülkemizdeki tüm onursuz gelişmelere rağmen laiklikten ödün vermeden, Atatürkçü düşünceden ayrılmadan, hukukun üstünlüğünden vazgeçmeden, ulusla birliğimiz ve Cumhuriyet’imizi koruyacağız. Çağdaşlık, uygarlık yolunda yürümeye devam edeceğiz. Cumhuriyet’imizin, Atatürk devrimlerinin ve demokrasinin yılmaz savunucuları olarak her zaman, her yerde, her koşulda tam bağımsız ve aydınlık bir Türkiye icra edene kadar yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. CHP, geçmişten gelen tecrübesiyle Türk milletinden aldığı destekle gelecekte Türkiye Cumhuriyeti’nin koruyucusu ve savunucusu olacaktır. CHP’li olmak herkesin umutsuzluğa düştüğü anda inanmak, kimseyi alırmadan kucaklamak demektir. CHP’li olmak Mustafa Kemal Atatürk olmak demektir. 

Bu duygu ve düşüncelerle üyesi olmaktan her zaman onur duyduğum Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisi CHP’nin 96. kuruluş yıldönümünü kutluyor, partımızın kurucusu ilk genel başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ebediyete intikal eden tüm partililerimiz sevgi saygı ve minnetle anıyorum. Bize bıraktığınız bu emanete kanımızın son damlasına kadar sahip çıkacağımıza, bayrağımızı daha yükseklere taşıyacağımıza ant içerim. Selam olsun Cumhuriyet Halk Partililere,selam olsun bu vatan için can veren şehitlerimize. Emanetiniz başımın üzerine. “dedi.

Hatice Dursun 

 

Yayınlandığı Kategori Manşet
Pazartesi, 09 Eylül 2019 15:32

İlk ders zilini Vali Şıldak çaldı

Vali Hasan Şıldak’ın, 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının ilk ders zili heyecanını, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Anadolu Lisesi öğrencileri ile paylaşmasına dair açıklama yapıldı;

 

Yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde TOBB Anadolu Lisesi’nde İstiklal Marşı törenine katılan Vali Şıldak, sonrasında ders zili öncesi İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay ile birlikte öğretmen ve öğrencilerine hitaben kısa bir konuşma yaptı.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Hasan Şıldak bir öğrenciyle beraber yeni öğretim yılının ilk zilini çaldı.

Ders zili sonrası sınıfları gezerek uzun yaz tatilinin ardından okullarına ve arkadaşlarına kavuşan öğrencilerle ve eğitim kadrosuyla bir araya gelen Vali Şıldak,  öğretmen ve öğrencilere başarılı bir yıl temennisinde bulunarak, hayırlı bir eğitim öğretim dönemi diledi.

Vali Hasan Şıldak okulda yaptığı konuşmada; “Eğitim öğretimin ilk saatlerinde, siz öğrencilerimizle, öğretmenlerimizle ve velilerimizle mutlu bir başlangıç yapmak için burada bulunuyoruz.

Bu yıl gerçekten Burdur’da eğitim rüzgarı essin istiyoruz. Bugünden itibaren bütün öğretmenlerimizle paylaşılacak olan bu çalışmanın temelleri, adımları günler içinde hızla atılacak bir proje çatısı altında, bu yıl Burdur eğitim alanında, özellikle üniversiteye yerleştirme ve liseye yerleştirme sınavlarına yönelik çok daha sistemli kapsamlı çalışmalar yapacak.

Burdur bir eğitim şehri diyoruz. Geçmişinde de başarılarla dolu, sizler gibi bu sıralardan geçen pek çok öğrencimiz Burdur’da aldıkları eğitim sonucunda şu an hayatta emin adımlarla ilerliyorlar. Çok değerli çok yetenekli eğitim kadrolarına sahibiz. Okullarımızın imkanları günler içinde, yıllar içinde çok daha iyi hale getiriliyor.

Değerli öğrencilerimizden beklentimiz, bilinçli olarak adımlarını atmaları ve hayata hazırlanmalarıdır. Derslerin yanı sıra sosyal ilişkilerde devletine, milletine her zaman birer faydalı vatandaş olarak yetişmeniz konusundaki donanımınızı arttırmanız sizlerden beklentimiz. Her zaman siz öğrencilerimizin yanındayız ve sizlere güveniyoruz.

Ülkemizin gençlikten ve yeni nesilden beklentisi çok yüksek. Bu duygu ve düşüncelerle bütün öğretmenlerimize de başarılar diliyorum. Onlar öğrencilerimizi şekillendirecek olan insanı işleyen, değer katan en önemli varlıklarımız. Bir öğrenci olarak büyüyüp hayata atıldığınızda, anne-baba olduğunuzda unutamadığınız bütün anılarınızın en başta gelenleri öğretmenlerinizle yaşadığınız zamanlar olacaktır. Öğretmen kutsal bir varlık ve onlar sizlere emek veriyorlar, bu emeği bu yıl onların gücüyle katkısıyla kat ve kat arttıracağız. Eğitim öğretim dönemimiz ilimize hayırlı olsun diliyorum” dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet
No Internet Connection