Tarihe göre süzülmüş ögeler: Çarşamba, 10 Temmuz 2019 - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Çarşamba, 10 Temmuz 2019 16:59

11 Temmuz 2019 - Perşembe - Burdur Gazetesi

11 Temmuz 2019 - Perşembe - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv
Çarşamba, 10 Temmuz 2019 16:59

Şehidimizi dualarla toprağa verdik

Hakkari’de, PKK’lı teröristlerin askeri araca düzenlediği saldırıda şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı Hüseyin Mertoğlu’nun (27) cenazesi, Bağsaray’da dualarla toprağa verildi.

Şehidin annesi Ayşe Mertoğlu’nun, oğlunun Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılıp; “Allah’ım ben bu acıya nasıl dayanacağım. Oğlum, böyle mi gelecektin. Allah’ım ben bu acıya nasıl dayanacağım” sözleriyle döktüğü gözyaşları cenaze törenine katılanları duygulandırdı.

 Hakkari’de düzenlenen törenin ardından, Türk Hava Kuvvetleri’ne ait uçakla Süleyman Demirel Havalimanı’na getirilen Şehit Piyade Uzman Onbaşı Hüseyin Mertoğlu’nun cenazesi, Burdur Belediyesi morguna konuldu. Sabahda Bağsaray Köyü’ndeki baba ocağına getirildi. Baba ocağında helallik alınmasının ardından, Şehit  Piyade Uzman Onbaşı Hüseyin Mertoğlu için köy meydanında cenaze töreni düzenlendi.

Düzenlenen törenin ardından. Şehit Piyade Uzman Onbaşı Hüseyin Mertoğlu’nun  cenazesi, İl Müftü Vekili Yüksel Güzel tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından köy mezarlığında toprağa verildi.

Cenaze Törenine, Vali Hasan Şıldak, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, milletvekilleri Bayram Özçelik, Mehmet Göker, Garnizon Komutanı Albay Hakan Tutucu, Iparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mehmet Çelik, Tırtıllı Araç Sürücü Eğitim Alay Komutanı Albay Aytaç Tokçalar, Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, şehidin annesi Ayşe Mertoğlu, babası Ali  Mertoğlu, diğer yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Çarşamba, 10 Temmuz 2019 15:40

Kedi kaplarını atmayınız!

Yaz ay­la­rı­nın aşırı sıcaklarında so­kak hay­van­la­rı­nın su ve ma­ma ih­ti­yaç­la­rı­nı karşılaması güç. Bu yüzden, Atatürk Mahallesi’ndeki hayvanseverler sokak hayvanlarına su ve mama kabı temin etti. Mahallede yaşayan çoçuklar da su ve yemek kaplarının yanına küçük bir not bırakarak kaplara dokunulmamasını istedi. 

İşte olması gereken bu. Sokak hayvanları kediler, köpekler bizim yaşamımızın bir parçası. Onlar doğal yaşamın rengi, güzelliği. Keşke bütün kediler, bütün sokak hayvanları rahat ve güvende olabilseler. Hayvan haklarının korunması konusunda halkında bilinçlendirilmesi ve daha duyarlı olunması gerekir. Hayvanlara barınak yapılarak onlarında bir yuva sahibi olması sağlanmalı. Evlerimizde yediğimiz yemeklerin artıklarını çöpe atmak yerine sokaklara yemek kapları koyup hayvanların aç kalmasını engelleyebiliriz. Bizlerde birer hayvansever olarak hayvan haklarını koruyalım. Sokak hayvanlarının sahipsiz ve korumasız olduklarını unutmayalım.

Bütün sokak hayvanları güven içinde yaşayabilsinler, sevilsinler, rahat etsinler.

Hatice Dursun

 

Yayınlandığı Kategori Manşet
Çarşamba, 10 Temmuz 2019 15:40

Çanakkale gezileri kayıtları başladı

Burdur Belediyesi’nin Çanakkale’ye düzenleyeceği günübirlik Kültür Turlar kayıtlarının başladığı açıklandı;

 

Burdur Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organize ettiği ve yerel seçimler öncesinde Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in de, özellikle kadınlara söz verdiği Kültür Turları kapsamında düzenlenen günü birlik turlar devam ediyor. Yoğun ilgi gören Konya ve Çanakkale gezilerinin ardından, Burdur Belediyesi yine Çanakkale gezisi düzenliyor. 

2.’si 20 Temmuz ve 3.’sü 24 Temmuz olmak üzere iki ayrı tur düzenleyen Burdur Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü hareket tarihlerini saat:17.00 olarak belirledi.  

Burdur Belediyesi Kültür Turları kapsamında düzenlediği 2. ve 3. Çanakkale gezisi için katılımcıların, hafta içi 09.00-17.00 saatleri arasında Burdur Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri belirtildi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

10 milletvekilinin dokunulmazlık dosyası meclise sunuldu.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve CHP Milletvekili Mehmet Göker’in de içinde bulunduğu 10 milletvekillinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkereleri Meclis’e geldi. 

CHP milletvekili aralarında bulunduğu 10 milletvekiline ait dosyalar, TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Hazırlanan dosya, Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu’na sevk edildi. 

Dokunulmazlıkları kaldırılması talep edilen dosyada isimleri yer alanlar milletvekilleri;

Tezkere ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, HDP Tunceli Milletvekili Alican Önlü, HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü ve MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un dokunulmazlıklarının kaldırılması mecliste görüşülecek.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Çarşamba, 10 Temmuz 2019 15:40

Açık havada sinema günleri

Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen Açık Hava Sinema Günleri başladı. 

 

Yaz aylarında vatandaşların aileleri ile birlikte güzel vakit geçirebilmeleri için düzenlenen Açık Hava Sinema Günleri büyük ilgi görüyor. Bağlar Mahallesi’nde ilki gerçekleştirilen Açık Hava Sinema Günleri’nde izlenen film Organize İşler Sazan Sarmalı oldu.Vatandaşlar tarafından oldukça beğenilen etkinliğe Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’inde katıldığı açıklandı; 

Belediye Başkanı Ercengiz, Sinema gösterimi öncesi yaptığı konuşmada “Bizim çocukluğumuzda vardı yazlık sinemalar. Tabii zamanla televizyonların, beyaz perdeye karşı galibiyetinin ardından, önce yazlık sinemaları, ardından da sinemaların önemini kaybetmiştik. Bir işletmeci arkadaşımız, Belediye’nin kendisine gösterdiği alanlarda vizyondaki filmleri bizlerle buluşturmak için gayret gösteriyor. Biz bu yaz da böyle bir etkinliğin uygun olacağını düşünmüştük. Özellikle orta yaş ve üzeri dostlarımızın ve hemşerilerimizin, bu geleneği özlediğini düşünerek böyle bir çalışmayı yaptık. Gençlere de böyle bir alışkanlık kazandırabilirsek, seneye daha yoğun katılımların olduğu daha büyük bir organizasyonla sizlerle birlikte olmayı isteriz. Hepinize iyi seyirler diliyorum” şeklinde konuştu.

Burdur Belediyesi 14 Temmuz’a kadar sürecek olan Açık Hava Sinemalarını farklı mahallelerde, farklı filmlerle vatandaşlarla buluşturmaya devam edecek.

Yayınlandığı Kategori Manşet
No Internet Connection