Tarihe göre süzülmüş ögeler: Cumartesi, 15 Haziran 2019 - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

2018-2019 eğitim öğretim döneminin bugün itibariyle sona ermesiyle birlikte, tüm yurtta olduğu gibi İl genelinde de öğrenciler karne heyecanı yaşadılar.

Konuya dair açıklamada; Vali Şıldak’ın, eşiyle birlikte Kayış ve Çine Köyü’nde katıldığı törenlerde öğrencilerin karne sevinçlerini paylaştığı, Veliler, muhtarlar, Milli Eğitim ve okul yöneticileri, öğretmenler ve basın mensupları ile birlikte öğrencilere karnelerini dağıtan Vali Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak’ın, karne alan bütün öğrencileri kutlayarak, sağlık ve huzur içinde mutlu tatiller diledikleri belirtildi;

Vali Hasan Şıldak Çine köyünde Karne dağıtım töreninin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “2018-2019 eğitim öğretim döneminin bugün sonuna geldik. Hayırlısı ile ilimizde de çok verimli geçen bir de eğitim dönemini tamamlamış oluyoruz. Bugün bizde iki şirin köyümüzde karne dağıtım törenlerine katılarak çocuklarımızın, öğretmenlerimizin, velilerimizin heyecanına ortak olmak istedik. Önce Kayış Köyümüzde orada eğitime açık olan ilkokulumuzda, orta okulumuzda çocuklarımızla buluştuk, karnelerini verdik. Şimdide ilimizin çok şirin köyü Çine’deyiz. Çine köyümüzde velilerimizle birlikte, öğretmenlerimizle birlikte, çocuklarımızın karnelerini verdik. Yarıyıl tatili eğitim öğretim döneminde iki köyümüzde karne dağıtım törenine katılmıştık. Köylerimizde de çok istekli gayretli kadrolarımızla, gerek yöneticilerimiz gerek öğretmenlerimizin çok gayretli çalışmaları ile çok üst seviyede eğitim faaliyeti yürütülüyor. Bunu görmekten, bu heyecanı yaşamaktan büyük mutluluk duydum. Bugün iki okulumuzdaki eğitim kadromuzda yine son derece başarı istekli arkadaşlarımızdan oluşuyor. Zaten okullarımıza girdiğimizde, okullarımızın tertip düzeni oradaki çocuklarımızın yüzündeki gülümseme bize her şeyi anlatıyor. Bu vesileyle çok mutlu olduk.

İlimizde toplam 255 okulumuzda, 5 bin 83 öğretmenimizle, yaklaşık 43 bin öğrencimiz bugün karnelerini almış oldular. İlk ve orta öğretimdeki bütün öğrencilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı olsun diyoruz. Velilerimize hayırlı olsun diyoruz. Öğrencilerimize dinlenecekleri, kendilerini yeni eğitim dönemine hazırlayacakları sağlıklı bir yaz tatili temenni ediyorum ve inanıyorum ki elimizdeki imkanlarla bunu sonuna kadar kullanarak önümüzdeki yıl ki eğitim sezonumuza çok daha iyi hazırlanacağız.

Yine başarılı daha başarılı bir sezonu Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde bütün eğitim kadromuzla gerçekleştireceğiz. Burdur eğitimde başarılı bir il, bu başarıyı daha üst seviyelere taşımakta bizim görevimiz ve her şeyden önemlisi velilerimizin çok büyük desteği ilgisi alakası var. Velilerimiz bu desteği sürdürdükçe okul aile birliklerimiz destek oldukça okul yönetimlerimizde o enerjiyi bütün öğretmenlerimize yaydıkça biz çok daha iyi hedefleri ileri hedefleri düşünüyoruz” dedi.

 

Yayınlandığı Kategori Manşet

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılının sona ermesiyle yaz tatiline giren çocuklara karne hediyesi olarak eğlence parkı oluşturuyor. 

Burdur Belediyesi’nce düzenlenen Geleneksel Karne Hediyesi,  bu yıl da Burdur Belediyesi Konferans ve Sergi Salonu’nda gerçekleştiriliyor. 17 – 20 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan etkinliklerde sabah saat 11:00’dan, akşam saat 22:00’a  kadar  ücretsiz eğlence hizmeti verilecek. 

Düzenlenecek olan eğlence parkında  Şişme oyun gurupları, masal çadırı, masal kahramanları, akrobatlar, palyaçolar, gösteriler, yarışmalar ve yüz boyama etkinlikleri ile  çocuklar doyasıya eğlenecek.

 

Yayınlandığı Kategori Manşet
No Internet Connection