Tarihe göre süzülmüş ögeler: Cuma, 31 Mayıs 2019 - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Cuma, 31 Mayıs 2019 14:59

Belediyeden vatandaşa ucuz et

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, vaatlerini bir bir yerine getiriyor. Burdur Belediyesi’nden konuya dair yapılan açıklamada, tanzim satış mağazası kurularak, halka ucuz ürün satılacağı, Burdur’un yerli ürünlerinin satışının yapılacağı mağazada, et ürünlerinin de yer alacağı belirtildi;

Açıklamada, Burdur Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Yıldız ve Yönetim Kurulu Üyelerinin Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i ziyaret ettiği ifade edildi.

Belediye Başkanlığı makamında gerçekleşen ziyarette, Başkan Ercengiz ve Başkan Yıldız halka ucuz et ulaştırabilmek amacıyla, Burdur Belediyesi tarafından oluşturulacak tanzim satış mağazalarında, kuzu eti satışının da başlayacağının müjdesini verdiler.

Burdur Belediyesi olarak üreticinin ve yetiştiricinin her zaman yanında olduklarını belirten Başkan Ercengiz, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ile ortak hareket ederek, halka ucuz et ulaştırmak için gerekli çalışmayı başlatacaklarının müjdesini verdi. Başkan Ercengiz, “Tanzim satış mağazası oluşturarak Burdur Halkı’yla ucuz eti buluşturacağız. Birliğimizden temin ettiğimiz kuzuların satışını yapacağız. Bunun yanında Burdur’un yerli ürünleri de mağazamızda yer alacak” diye konuştu.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Cuma, 31 Mayıs 2019 14:59

Mezarlıklar Bayrama Hazır

Burdur Belediyesine bağlı Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Asri mezarlık, Sultandere Mezarlığı, Kışla Mahallesi Mezarlığı ve Şehitlikte Ramazan Bayramı öncesi temizlik ve bakım çalışmalarını tamamladı.

Burdur Belediyesi’nden konuya ilişkin Asri mezarlık, Sultandere Mezarlığı, Kışla Mahallesi Mezarlığı ve Şehitlikte başlatılan Ramazan Bayram öncesinde temizlik ve bakım çalışmalarının tamamlandığı açıklaması yapıldı; 

Mezarlık içerisindeki yabani otlar temizlenirken, ağaçların bakımlarına başlanıldı. 

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say ve Park Bahçeler Müdürü Ayla Pesen, mezarlıklarda yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Konuyla ilgili açıklama yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “Ramazan Bayramı’nın yaklaşması ile vatandaşlarımızın mezarlık ziyaretlerini daha temiz ve daha ferah bir ortamda gerçekleştirmeleri için çalışmalarımızı tamamladık. Arife günü ve bayram süresince vatandaşlarımızın, herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için mezarlıklar içerisinde kuruyan otlar, dikenler, atılan çöp ve katı atıklar temizlenerek çiçekler dikildi.

Mezarlık içindeki belirli noktalara yerleştirilen merkezi ses sistemleri ile mezarlıkta Kur’an-ı Kerim okutulacak. Herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için tüm tedbirleri aldık. Şimdiden tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını kutluyorum” dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Cuma, 31 Mayıs 2019 14:59

Birlik Varsa... Engel Yok...

Vali Hasan Şıldak’ın eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte, Mehmet  Uzal Sosyal Bilimler Lisesi Hazırlık B Sınıfı öğrencilerinin yürüttüğü “Birlik Varsa... Engel Yok...” etkinliği kapsamında özel öğrenciler için alınan akülü tekerlekli sandalyelerin teslim programına katılması hususunda açıklama yapıldı;

 

“Burdur Sosyal ve Kültürel Bütünleşme Çatı Projesi” kapsamında Mehmet Uzal Sosyal Bilimler Lisesi Hazırlık/B sınıfı öğrencilerinin, Rehber Öğretmeni Saadet Nurlu’nun danışmanlığında başlatmış oldukları, öğrenciler ve öğretmenler tarafından desteklenen “Birlik Varsa... Engel Yok...” etkinliği çerçevesinde iki özel öğrenciye verilmek üzere alınan akülü tekerlekli sandalyeler düzenlenen programda teslim edildi.

Programda öğrencilerin hazırlamış oldukları “Birlik Varsa... Engel Yok... etkinliğinin süreci hakkında Hazırlık/B Sınıfı Öğrencisi Havva Dönmez sunum gerçekleştirdi. 

Yapılan sunum sonrası konuşma yapan Vali Şıldak; “Çok anlamlı bir törenin icrası için bir arada bulunuyoruz. Bugün küçük bir etkinlik gibi görünen ama anlamı çok büyük, değeri çok yüksek bir etkinlikte birlikteyiz. Nasıl bir ifadeyle bunu tanımlamak gerekir bilmiyorum. Gönülden gelen, tamamen samimi çok doğal bir girişim. Mehmet Uzal Sosyal Bilimler Lisemizin Hazırlık/B Sınıfı öğrencileri, öğretmenimiz Saadet hanımın öncülüğünde çok anlamlı bir faaliyet gerçekleştirdiler. Bunun bir karşılığı var mı? Karşılığı sevgi ve takdir gerçekten. Bu tür etkinliklere çok ihtiyacımız var. Çocuklarımız, öğretmenimiz ve okulumuz, hepimize burada bir mesaj veriyor. Yani devlet olarak bizlere de veriyor, vatandaşlarımıza veriyor, toplumun her ferdine veriyor, öğretmenlerimize mesaj veriyor, okullarımıza mesaj veriyor. Mesaj şudur engellilik bir yaşam biçimidir ve tercih edilmiş bir durum değildir. Herkesin her an yaşayabileceği bir durumdur. Hayatın bir gerçeğidir Allah’ın bir taktiridir. Ama engellilik engel değildir. Engellilik engel tanımaz. Engellilik için toplumun her alanını bu kardeşlerimize, bu insanlarımıza bu vatandaşlarımıza iyi koşullarla yeterli standartlarla sağlamak durumundadır. Bunun sınırı yok ve devletimiz bu alanda çok değerli, önemli çalışmalar yapıyor. Ama bunlar yetmiyor. İşte böyle sivil girişimler ve çok gönülden gelen, içten gelen girişimlerle insanlarımız bu devlet faaliyetlerine büyük katkı sağlıyor. Sivil toplum faaliyetleri büyük katkı sağlıyor. Burada yapılan şey sadece iki kardeşimize tekerlekli sandalye sağlamak değil. Aslında bu ikiyi binlerle milyonlarla çarpmak lazım bunların çabaları bu kadarına yeterli olmuş ama gönüllerinden gelen aslında çok daha fazla şeyler yapabilmek ve bu mesajı aldık hepimiz.

Öğretmenimiz, Okul Müdürümüz başta olmak üzere hazırlık sınıfı öğrencilerimizi, hepsini tebrik ediyorum. Gözlerinden öpüyorum. Yani alkışlanası ve övülesi bir girişim bu. İnşallah ilimizde, ilçelerimizde, köylerimizde dalga dalga yayılır. Buna ihtiyaç var. Bu sadece somut olarak ortaya çıkan bir girişim olmasa bile verdiği mesaj anlam ve bakış açısı kazandırması bakımından da son derece değerli. Aranızdayız diyoruz ve hep birlikte sizleri kucaklıyoruz. Toplum ve yasam koşulları sizler için bizlerin çabasıyla hepimizin çabasıyla çok daha iyi koşullara dönüşür inşallah ve şunu da ifade etmek istiyorum. Burdur Sosyal ve Kültürel Bütünleşme Projesinin şemsiyesi altında bunu gerçekleştiriyoruz. Bu çatı projenin pek çok bileşenleri var. Bunların ama en önemli unsurlarından biri engellilik durumuyla karşı karşıya kalmış vatandaşlarımız bilhassa çocuklarımız genç yaşta bulunan vatandaşlarımız onlar için ne yapsak azdır ve onların ailelerini ne kadar desteklesek yetmez. Çünkü zor koşullarda bizim tahmin bile edemeyeceğimiz imkansızlıklarla karşı karşıya kalıyorlar. Gerek bu bahçesinde bulunduğumuz okulumuz, gerekse aynı amaca hizmet eden diğer okullarımız ve sınıflarımız da görev yapan yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizi de tekrar kutluyorum. Çünkü onların yaptıkları da çok zor ve meşakkatli bir görev. Bunun için hepsini takdir ile karşılıyorum. Bugünkü etkinliğin hepimize örnek olması temennisi ile tekrar çocuklarımızı ve öğretmenimizi kutluyor hepinize saygılarımı sunuyorum hayırlı olsun diyorum” dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

01 Haziran 2019 - Cumartesi - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

Vali Hasan Şıldak, Çarşamba günü Ağlasun İlçesine ziyarette bulundu.

 

Ziyarete dair yapılan açıklamada, İlçe Programına kurum ziyaretleri ile başlayan Vali Şıldak’ın, programının devamında Hisar ve Kibrit köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla buluştuğu belirtildi; 

Ziyaretin son bölümünde eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte Şehit ve gazi aileleri, ilçe yöneticileri, muhtarlar ve vatandaşlarla iftarda bir araya geldi.

KURUMLARI ZİYARET ETTİ

Vali Şıldak, Ağlasun programının ilk bölümünde Kaymakamlık, Belediye, İlçe Emniyet Amirliği ve İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret etti. Belediye Başkanı Ali Ulusoy’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Vali Şıldak, Kaymakam V. Harun Reşit Han’ı makamında ziyaret ederek brifing aldı.

HİSAR VE KİBRİT KÖYLERİNİ ZİYARET EDEREK VATANDAŞLA BULUŞTU

Ağlasun programına köy ziyaretleri ile devam eden Vali Şıldak, Hisar ve Kibrit köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi, talep ve istekleri dinledi. Köylere ziyareti kapsamında Hisar Köy de TKDK destekleriyle yapılan çiftlikte incelemede bulundu ve Kibrit Köyü’nde yaşayan İbrahim Beder’i (91) evinde ziyaret etti. 

AĞLASUNLULARLA İFTAR YAPTI

Ağlasun İlçesi programının son bölümünde Vali Şıldak, eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte Şehit ve gazi aileleri, ilçe yöneticileri, muhtarlar ve vatandaşlarla iftarda bir araya geldiler.

Vali Hasan Şıldak iftarda yaptığı konuşmada; “Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımızla hep bir arada olmaya gayret gösterdik. İlçelerimizi ve köylerimizi ziyaret ettik. Bugünde bu şirin ilçemiz Ağlasun’da çok güzel bir program çerçevesinde Kaymakamlığımız tarafından ve değerli kaymakamımızın düzenlediği program çerçevesinde Kaymakamlığımızı, Belediyemizi ziyaret ettik. Jandarmamızı Emniyetimizi ziyaret ettik. Belediye Başkanımıza yeni görevinin hayırlı olmasını temenni ettik. Yine İl Genel Meclisi üyelerimize, mahalle muhtarlarımıza, köy muhtarlarımıza yeni görevlerinde başarılar diledik. Daha sonrada iki küçük köyümüzü ziyaret ettik. Kaymakamımızın planladığı şekilde Hisar Köyümüz ve Kibrit Köylerimizi gördük. orada muhtarlarımız vatandaşlarımızla sohbet ettik. Onların ihtiyaçlarını taleplerini aldık. Sorunlarını dinledik, dertleştik. Bugünde buradayız, bugünde aslında baktığımız zaman bu aksam bütün Ağlasun burada, çünkü Ağlasun’u temsil eden bütün yöneticiler ve toplumumuzun değerleri aslında toplumumuzu milletimizi oluşturan en temel değerlerimiz bu salonda masaların etrafında toplandılar. Hepinizle birlikte olmaktan ben ve eşim adına çok mutluyuz ve bahtiyarız. Bugün bize bu ziyaretlerimizde de İl Jandarma Komutanımız ve İl Emniyet Müdürümüz eşlik ediyor. Hepsi adına ben sizlere tekrar saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Bizleri ayakta tutan değerler, bizleri ayakta tutan maneviyat ramazan ayında en zirveye çıkıyor, doruk noktasına ulaşıyor. Bu nedir? Milli ve manevi değerlerimizin en sıcak şekilde birliğimizi bütünlüğümüzü en kuvvetli şekilde Ramazan ayında iliklerimize kadar hissediyoruz. Bizi aslında millet yapan ve devletle kaynaştıran da budur. Baktığımız zaman çevremize bizim varlığımız ve mevcudiyetimizin devamı olan şehitlerimiz ve gazilerimiz her zaman başımızın tacıdır. Bunu ifade ediyoruz. 

Bugün yine Şehitlerimiz vardı, izlemişsinizdir. Geçmişte olduğu gibi hala şehit vermeye devam ediyoruz. Çünkü bu topraklar üzerinde Türkiye’de yasamanın bir bedeli var. Demek ki böyle olması gerekiyor ve devletimiz bunu gerçekleştiriyor. Bu mücadeleyi veriyor PKK’ya da karşı veriyor DEAŞ’a karşı veriyor, DHKP’ye de karşı veriyor, FETÖ’ye karşı veriyor. Neden veriyor bu topraklar üzerinde hür ve bağımsız olarak yaşamak adına veriyor. Bu mücadelenin de bir bedeli oluyor şehitler veriyoruz. Onları toprağa defnediyoruz, ama gönlümüzde ebediyete kadar yaşatıyoruz. İşte şimdi onların bu masaların etrafında oturan anneleri babaları kardeşleri eşleri bütün yakınları da bize bir emanet olmuş oluyor. Onları hiç unutmuyoruz aslında, bizler yani devlet onlardan güç alıyor onlar olmasa biz olmayız ve devletimizde bu başarıları gösteremez. Fakat milletimizin bütün diğer fertleri de kendini bilen kendini bu vatana adamış bu devlete sadakat duyan bütün vatandaşlarımız da en az o ailelerimiz kadar bu acıyı yüreklerinde hissediyor ve devlete olan güvenini sadakatini gösteriyor bu dayanışma ve birlik oldukça, bu bütünlük oldukça, çok daha ilerilerde, çok daha önümüzde, daha güçlü bir Türkiye’yi hep beraber göreceğiz ve yaşayacağız inşallah. Buna inanıyoruz. Bizi başka ayakta tutan bir şey yok. Maneviyat var, Milliyet var ve içimizde hissettiğimiz güzel duygular var, bu ruh hali var. işte Ramazan Ayıda iftar sofralarıyla olsun, Teravih Namazlarıyla olsun, dayanışmasıyla olsun, yardımlaşmasıyla olsun, toplumumuzu adeta bir araya getiriyor. Kenetlenmemize sebep oluyor. Bizler sizlerle burada bu kenetlenmeyi bu birlikteliği yaşıyoruz. İçimizden hissederek yaşıyoruz. Laf olsun diye bunu söylemiyoruz ve hepinizden Allah razı olsun. Bu davete icabet ettiniz. Başta bunu gerçekleştiren Kaymakam arkadaşım ve onun bütün çalışma arkadaşlarına burada yemek sunumunu yapan firma görevlilerine ve bu güzel musikiyi dinleten grubumuza da teşekkür ediyorum. Kaymakamımız kendi konuşmasında da belirtti. Çok genç bir kardeşimiz, benim öncesinden de tanıdığım bir meslektaşım. Buradaki görev süresi doldurup Bayram tatili içinde aramızdan ayrılacak. Kısa süre içinde ilçemize çok değerli hizmetleri oldu ve her şeyden önce meslek ve devler adamlığı adına yaptığı değerli katkılar gösterdiği duruş dolayısı ile ben sizlerin huzurunda kendisini tebrik ediyorum. Yolu açık olsun ve başarılarla dolu olsun diliyorum. İnşallah önümüzdeki dönemlerde de yine birlikte çalışmayı nasip etmesini de Allah’tan niyaz ediyorum ve sizlere de tekrar huzur içinde Ağlasun’da birlik içinde beraberlik içinde devlet millet kaynaşmasının en iyi örneklerini gösteren bir ilçe olarak daha da yolunuz açık olsun. En iyi hizmetler sizlerle buluşsun diye temennide bulunuyorum. Yaklaşan Ramazan Bayramınız şimdiden mübarek olsun hepinizi saygıyla selamlıyorum hayırlı akşamlar diliyorum” dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Cuma, 31 Mayıs 2019 14:59

LGS yaklaşırken

Burdur Devlet Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalikları Uzmanı uz. Dr. Tuğçe Öncü LGS sınavları öncesi aileler ve çocuklar için önemli olabilecek hususlar hakkında kamuoyunu bilgilendirdi;

Hayat sınavlardan ibaret… Önümüzdeki hafta sonu gerçekleşecek olan Liselere Giriş Sınavı (LGS) de bunlardan bir tanesi. Aileler ve gençler bu sınavın heyecanı içerisindeler. Sınav nasıl  geçecek? İstediğim puanı alabilecek miyim? ‘’Hangi liseye gideceğim? Beni nasıl bir gelecek bekliyor? Ya yapamazsam?‘’ soruları zihinleri meşgul ediyor. Peki sınav başarısı gerçekten hayat başarısı demek midir? Gençlerin kaderi bu iki buçuk saatlik zaman dilimine mi bağlıdır?

Başarıyı etkileyen pek çok faktör vardır. Kişinin doğuştan getirdiği zihinsel kapasitesi, öğrenme deneyimleri, fiziksel ve akademik koşulları, dikkat süreçleri, çocuğun kaygı düzeyi ve ruhsal durumu bu faktörlerden birkaçını oluşturmaktadır. Dolayısıyla sınavlardan beklenen performans bu süreçlerin bir sonucu olarak ortaya çıkmaktadır. Ancak başarı kelimesinden kast edilen nedir? Ailelerin başarı olarak adlandırdıkları aslında kimin arzusudur? Sınav sonucundan beklenen ya da hedeflenen dışında gösterilen performans başarı olarak sayılmaz mı? Bunlar tartışılması gereken konulardır. Çünkü hedeflenen ve ulaşılmak istenen bazen çocuğun arzularını yansıtsa da çoğunlukla ailenin kendi çocuğu üzerinde kurduğu hayallerden, belki de kendisi için arzuladıklarını çocuklarının başarmasını istemelerinden doğmaktadır. Ancak bu beklenti çoğu gençte performans kaygısı yaratmaktadır. Aileyi hayal kırıklığına uğratma korkusu gösterebileceği gerçek performansı da olumsuz etkilemektedir. Bu açıdan bakıldığında başarı her zaman en iyi olmak ya da beklentileri karşılamak değil, bireyin mutlu olacağı yere ulaşması demektir. 

Çocuk ruh sağlığı çalışanları olarak sınav dönemlerinde sınav başarısını yükseltmek amacıyla çok sayıda poliklinik başvurusu ile karşılaşmaktayız. Bu başvurularda bireyleri ‘’Biyopsikososyal model’’ ile değerlendirmekteyiz. Bu modelin alt başlıklarını ayrı ayrı ele almak gerekirse öncelikle kişinin biyolojik faktörlerini değerlendirerek öğrenme süreçlerini etkileyecek herhangi bir tıbbi nedenin varlığını araştırırız. Diğer bir alt başlıkta gencin psikolojik süreçlerini detaylı olarak değerlendiririz. Az önce de bahsettiğim kişinin kaygılı yapısı, depresif duygudurumu, uyku sorunları, dikkat problemleri performansı etkileyen en önemli faktörlerden olup, sınav öncesi tedavi edilmesi gereken tablolardır. Son alt başlıkta ise anneler, babalar, sosyal çevre, arkadaşları da içerisinde barındıran sosyal etkenleri gözden geçiririz. Bu yaklaşımla sadece başarıya odaklanmak yerine bireyi bütüncül olarak değerlendirmeyi ve olası problemleri ele alarak kişinin genel iyilik halinin sağlanmasını hedefleriz.

Peki sınava az zaman kalmışken aileler ve çocuklar için önemli olabilecek hususlar nelerdir? 

Öncelikle aileler mümkün olduğunca bu süreçte çocuklarını anlamaya çalışmalı, destekleyici bir tutum sergilemeli, kıyaslamalardan kaçınmalı ve sonuç her ne olursa olsun çocuklarının yanında olmalı, sert tepkilerden ya da abartılı ödüllerden kaçınmalıdırlar. Çocukların sevilebilmesinin kıstasının başarıdan geçmediği onlara hissettirilmelidir.

Sınava girecek olan gençler ise sınav öncesi uyku hijyenine dikkat etmeli, beynimizin sınavla ilgili olumsuz senaryolarını bir kenara bırakarak kara gözlükleri çıkarmalı, stres kaynaklı karın ağrısı, baş ağrısı, çarpıntı, ellerde titreme gibi belirtiler gösteriyorlarsa mutlaka sınav öncesi çocuk ruh sağlığı profesyonellerinden destek almalı, dikkatleri zaman zaman dağılsa bile kendilerine acımasızca davranmadan dikkatlerini nazikçe ‘O an’ a yeniden davet etmeli ve sonuç her ne olursa olsun mutlu olacakları seçenekleri göz önünde bulundurmalıdırlar.

Unutmayalım ki başarı bir yolculuktur, bir varış noktası değil. 

Cumartesi günü sınava girecek olan tüm gençlerimizin yolu açık olsun.

Yayınlandığı Kategori Manşet

54. Bölge Burdur Eczacı Odası Başkanı Şükrü Şener, basına yaptığı açıklamada eczacıların can güvenliğinin tehlikede olduğuna vurgu yaparak, Tüm yetkilileri eczacıya ve sağlık çalışanlarına şiddete karşı birlikte hareket etmek üzere göreve davet etti;

Son zamanlarda sağlık çalışanlarına yapılan fiili saldırılar biz eczacıları fazlasıyla üzmekte olup biz eczacılar, hem gece nöbette hem gündüz saatlerinde eczanesinde, darp edilme, yaralanma ve yahut öldürülme riski ile karşı karşıyayız. Defalarca yaşanan ve hiçbir şekilde engellenemeyen saldırılar ülkemizde her geçen gün artan sağlıkta şiddetin kurbanlarından birinin de eczacılar olduğunu bir kez daha ortaya çıkarmıştır.

Geçmiş yıllarda pek çok örneği bulunan bu tip saldırılar, meslek etiğine uygun olarak mesleklerini icra etmeye çalışan eczacıların yaşamsal tehdit altında olduğunu göstermektedir. Sağlık çalışanına daha fazla şiddet vakası ile karşılaşmak istemiyorsak göstermelik çözümler değil, acil ve kalıcı önlemlerin alınması elzemdir.

 Eczacı odası olarak ilimiz idari ve yetkili makamları ile yapmış olduğumuz görüşmelerde aşağıda belirteceğimiz görüşlerimizi paylaşarak kendilerinden destek istedik. Yapılan görüşmeler neticesinde ilimizde bir daha bu ve benzeri olayların yaşanmaması için iletişim içerisinde çözüm odaklı çalışmaların yapılacağı sözünü almış bulunmaktayız.

“Ülkemizin dört bir yanında gece-gündüz eczanesinde halka sağlık hizmeti sunmaya çalışan eczacıyı şiddetten korumak için:

* Sağlık çalışanlarına şiddete karşı caydırıcı yasal önlemler alınması ve saldırganlara cezaların artırılması,

* Sağlık çalışanlarının kamu hizmeti verdiklerinin altının çizilmesi,

* Medyada, sağlık çalışanının “saldırılabilir” biri olduğu izlenimini verecek şekilde haberlerden kaçınılması, 

* Sağlık çalışanları tarafından yapılan şikâyetlerin ya da tehdit bildirimlerinin kolluk ve diğer makamlar tarafından öncelikli olarak ele alınması,

* Nöbetçi eczanelere yapılacak devriye ziyaretlerinin sıklaştırılması, 

Tüm yetkilileri eczacıya ve sağlık çalışanlarına şiddete karşı birlikte hareket etmek üzere göreve davet ediyoruz.”

        Bu vesile ile ayrıca İslam aleminin Kadir Gecesini ve Ramazan Bayramını kutlarken başta ilimiz olmak üzere milletimize huzurlu ve mutlu günler diliyoruz.

Yayınlandığı Kategori Manşet
No Internet Connection