Tarihe göre süzülmüş ögeler: Perşembe, 30 Mayıs 2019 - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Perşembe, 30 Mayıs 2019 16:47

31 Mayıs 2019 - Cuma - Burdur Gazetesi

31 Mayıs 2019 - Cuma - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

Burdur’un en başta gelen turizm duraklarından biri olan İnsuyu Mağarası çevresinin Valilik tarafından başlatılan çalışmalarla güzelleştirilmesine ilişkin açıklama yapılarak bilgi verildi;

 

Burdur-Antalya Karayolu üzerinde bulunan İnsuyu Mağarası geçtiğimiz yıl ziyaretçi sayısını önemli ölçüde artırmıştı. Burdur Öğretmen Evi Müdürlüğü tarafından işletilen restoranın da hizmete girmesiyle ziyaretçilerin memnuniyetinin yükseldiği alanda bu yıl başlatılan çalışmalar devam ediyor.

İl Özel İdaresi tarafından, mağara yolu sıcak asfalt yapılıyor. Ayrıca, mağara yolu çevresinde refüj düzenlemesi ve peyzaj çalışması gerçekleştiriliyor.

İnsuyu Mağarasının, Burdur’un tanıtımında önemli bir yere sahip olduğunu belirten Vali Hasan Şıldak, geçen yıl yapılan çalışmalarla Mağaranın tekrar turizme kazandırıldığını, bu yıl ise yürütülen çalışmalarla hizmet kalitesinin daha da yükseltileceğini ifade etti. Vali Şıldak, “İl Özel İdaremiz, bu alanda faaliyet gösteren Turizm Birliğimizin de desteğiyle Karayolu-Mağara bağlantısını sıcak asfalt ile kaplıyor. Çevrede estetik düzenlemeler yapıyoruz. Bunun da ötesinde, Mağara sahasının “piknik alanı” bölümünde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından tahsis edilen ödenekle yeniden düzenleme yapıyoruz. Bu alan, yaz sezonu içinde çalışmalar tamamlanarak ziyaretçilerin hizmetine sunulacak. Böylece, İnsuyu Mağarası sahasında çok nezih ve yenilenmiş bir piknik ve rekreasyon alanı elde ederek Burdur’un hizmetine sunmuş olacağız” dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan 21 gaziye Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle madalyaları verildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) tarafından hazırlanan madalyalar, Milli Mücadele Madalyaları tüzüğü kapsamında, Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan gazilere verildi.

Madalya törenine ilimizde yaşayan 21 gazi katıldı. Vali Hasan Şıldak ve Garnizon Komutanı Hakan Tutucu, KKTC Hükümeti tarafından verilen madalyaları, 1974’te gerçekleşen Kıbrıs Barış Harekatı’na katılarak ‘gazi’ unvanı alan Kıbrıs gazilerine takdim ettiler. 

Vali Hasan Şıldak KKTC Milli Mücadele Madalyası Beratı Tevcih töreninde yaptığı konuşmada;

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’mizin 1974 yılında şanlı bir sayfayla tarihimize kazınan bu değerli günün anısına siz değerli gazilerimizin onuruna tevcih edilmek üzere sizlere gönderdiği Milli Mücadele madalyası ve beraatlarının takdiminin yapılması için bugün bir araya geldik. Vatanımızın üzerinde yaşayan bugünkü nesil olarak bizler hep bir bedel ödeyerek bu topraklara kanıyla, canıyla adanmış insanlarımızın, şehitlerimizin ve o yolda adım atmış,mücadele etmiş siz değerli gazilerimizin mevcudiyetiyle vatanımız üzerinde hür ve bağımsız bir şekilde yaşayabiliyoruz, hayatımızı devam ettirebiliyoruz. Kıbrıs Barış Harekatı benim çocukluk yaşlarıma denk gelen ve çok iyi hatırladığım o milli duyguların kabardığı ve millet olarak bizleri heyecanlandıran, çoşkumuzu artıran çok önemli sayfalarımızdan.

 20 Temmuz 1974’te verilen karar Türkiye Cumhuriyeti’nin, Osmanlı Devleti’nin bize miras bıraktığı tıpkı Anadolu toprakları gibi o yavru vatanımızın savunulması, oradaki Türk halkının uğradığı Yunan mezalimi ve Rum işkencelerine artık dayanamaz hale geldiğimiz noktada 1960 Antlaşması’nın verdiği garantörlük yetkileriyle ülkemizin verdiği kararla gerçekleştirdiği ve zaferle sonuçlanmış önemli bir gün. Öncelikle bu Barış Harekatı’nda şehit düşen bütün milletimizin mensuplarını, evlatlarımızı ve Kıbrıs Türk halkının evlatlarını rahmetle minnetle anıyoruz. Burada bulunan bugün madalyalarını tevcih edeceğimiz 21 değerli gazilerimize şükranlarımızı ve minnetlerimizi bir kez daha iletiyoruz. Önlerinde saygıyla eğiliyoruz. 

Bugüne baktığımızda da aslında değişen pek bir şey yok. Nasıl Tıpkı Milli Mücadele yıllarında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ateşlediği o kuvayi milliye ruhuyla milli mücadeleyle nasıl ülkemiz kendini savunduysa, bu topraklarda yaşamak adına 18 Martları gerçekleştirdiyse, nasıl Kıbrıs’ta yine bir Türk yurdunda o mücadeleyi verdiyse ve her şeye rağmen, karşısında dikilen bütün engellere rağmen bu mücadeleyi gerçekleştirdiyse bugündü aynı mücadele veriliyor. Değişen bir şey yok. Aslında baktığımızda dünde yine şehitlerimiz vardı, sınır ötesinde harekatımız devam ediyor. Bu kararlılık artarak devam ediyor. Şu anda da yapılan şey Kıbrıs’ta neyse, Doğu’da, Güneydoğu’da bize yönelen tehditleri yok etmek için bertaraf etmek için yaptığımız silahlı kuvvetlerimizin ve bütün iç güvenlik kuvvetlerimizin katıldığı operasyonlar aynı kategoride. Yine şehitlerimiz, gazilerimiz var. Allah hepsine rahmet etsin. Ülkemizde ve vatanımızda bu birlik ve beraberlik anlayışla var olmaya devam edecek.” dedi.

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet
Perşembe, 30 Mayıs 2019 15:49

Belediye üretiyor parklar güzelleşiyor

Burdur Belediyesi atölyelerinde üretilen kent mobilyalarıyla, hem modern bir il oluşturuluyor hem de belediye bütçesinden tasarruf sağlanıyor.

Burdur Belediyesi’nden konuya dair yapılan  açıklamada,  Fen İşleri Müdürlüğü ve Park Bahçeler Müdürlüğü havaların ısınmasıyla çalışmalarına hız verdiği belirtildi;

Şehrin çehresini güzelleştirmek için yoğun çalışmalara başlayan Burdur Belediyesi, kendi atölyelerinde imal ettikleri kent mobilyalarının montajlarına başladı. Burdur Belediyesi Sultandere Kampüsü’nde bulunan atölyelerde, kent merkezinde kullanılan Kamelya, çöp kovası, bank, pergole gibi kent mobilyalarının yapımının yanı sıra, Park Bahçeler Müdürlüğü’ne ait seralarda da kent merkezindeki, park, bahçe ve meydanlara dikilecek çiçekler yetiştiriliyor. 

Burdur Belediyesi atölyelerinde işçi emeği ile üretilen ve onarılan kent mobilyaları ve yetiştirilen park bahçe bitkileri ile hem kent merkezi modern bir görünüme kavuşturuluyor, hem de israf önleniyor.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Perşembe, 30 Mayıs 2019 15:49

Demokratik yönetim için model proje

Kamu ve STK’lar arasındaki işbirliğinin kuvvetlendirilmesi için “Daha Demokratik Bir Yerel Yönetişim İçin Sivil Toplumun Güçlendirilmesi (model)” projesi kapsamında; Burdur’da STK-Belediye işbirliği değerlendirme raporu yuvarlak masa toplantısı düzenlendi.

TESEV, Türkiye Kent Konseyleri Birliği ve Şişli Belediyesi tarafından yürütülen proje, 15 Ekim 2018’de başladı. 24 ay süreceği bilgisi verilen Proje; İstanbul, Ankara, İzmir, Sinop, Kars, Van, Burdur, Gaziantep, Adana ve Yalova illeri olmak üzere Türkiye genelinde toplam 10 şehirde yürütülmekte. Nisan ayının sonu itibariyle belirlenen illerde toplantıları yapılmaya başlanan Projenin 7. toplantısı ilimizde; Türkiye Ekonomik Ve Sosyal Etüdler Vakfı proje yürütücüsü Akif Burak Atlar, Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanı Ekrem Aslan, Burdur Kent Konseyi Başkanı Nuri Levent Özer ve Kent Konseyi üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Burdur Kent Konseyi Başkanı Nuri Levent Özer, açılış toplantısında yaptığı konuşmada; “Türkiye Kent Konseyleri Birliği üyesi Burdur Kent Konseyi’nin TESEV ile birlikte yürütmekte olduğu bir projedir bu. Türkiye genelinde 10 ilde uygulanıyor. Bu illerden birisi de Burdur seçildiği için mutluyuz.” Dedi.

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanı Ekrem Aslan, yaptığı açılış konuşmasında; “Burdur’da bulunmaktan Burdur’u tanımaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Böyle bir projenin bir paydaşı olmak bizleri –kent konseyleri ruhuna uygun, demokratik yapısına uygun çalışmalara işlevsellik kattığı için- çok mutlu ediyor. Proje noktasında Burdur’da sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum.” Dedi.

Daha demokratik bir yerel yönetişim için sivil toplumun güçlendirilmesi model projesinin yapılan toplantı kapsamındaki yürütücüsü  Akif Burak Atlar, projeyi açıkladı;

Projenin, sivil toplum ve yerel yönetim ilişkilerini güçlendirmek için yapılabilecekler konusunda hedefleri var. Proje illerinde yapılan toplantıların amacı, yerel uzmanlarca hazırlanan taslak rapor çalışmalarının tartışmaya açılması ve kent konseyi üyelerinin de katkısıyla raporların nihai hale getirilmesidir. Son aşamada ise 10 ilden alınacak raporların, Türkiye genelinde yapılan bir anket çalışmasıyla biraraya getirilip ulusal bir rapor yayınlanması ve bunlardan alınan çıktılarla belirlenen şehirlerde gerekli çalışmaların başlatılması hedeflenmektedir. 

Projenin ilk aşaması olan taslak raporların hazırlanması kapsamında, Burdur adına proje raporunu, MAKÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Canan Gönüllü Taşkesen hazırladı. Gönüllü Taşkesen sunduğu raporda, Burdur’daki STK’ların dağılımını oranlarla bildirdi. Yapılmış olan görüşmelerden çıkan tespitleri üyelerle paylaştı. Taslak raporun sunulmasının ardından Kent Konseyi üyeleri raporla ilgili görüşlerini bildirdi. Toplantının ikinci kısmında ise üyelerin Kamu-STK işbirliğine ilişkin önerileri ve daha sonra yapılacak olan eğitim ve seminer programına ilişkin fikirleri sunuldu.

Mine Kaya

 

Yayınlandığı Kategori Manşet
Perşembe, 30 Mayıs 2019 15:49

Bedelli için ortak deklarasyon

Milli Savunma Bakanlığınca güncellenen yeni askerlik sisteminin ardından “Burdur’daki 58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığının Yurt Dışı Döviz Bedelli Askerlik Tasarrufunda Kullanılması” hakkında deklarasyon yayınlandı. 

 

BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, Ticaret Borsası Başkanı Ö. Faruk Gündüzalp, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Kamil Özcan, KÖYKOOP Birlik Başkanı Yakup Yıldız, Burdur Ziraat Odası Başkanı Kemal Kubilay, Burdur Esnaf Odaları Birliği Başkanı Metin Sipahi, Burdur Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Serkan Vurgun ve Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel’in ortak imzasıyla yayınlanan deklarasyon metni Milli Savunma Bakanlığı ve ilgili birimlere gönderildi;

“Burdur ili; merkez dahil 11 ilçeden oluşan ve 2018 yılı verilerine göre 113.077 şehir merkezli, 269.926 toplam nüfusa sahip bir ildir. Coğrafi konum itibarı ile ilçelerimiz, kendilerine yakın olan Antalya, Isparta, Denizli iller ile ticari ilişkilerini sürdürmekte, bürokratik bir maruzat olmadıkça merkeze gelmeyi tercih etmemektedir. İlimizle direkt ilişkisi bulunan 3.281 nüfuslu Kemer ilçemizdir. İl ekonomisi tarım, hayvancılık, doğaltaş, madencilik, mermercilik üzerine ağırlık kazanmaktadır. 

Binbaşı Maruf Kışlası; 3. Piyade Eğitim Tugayı, 58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığı 2.050.000 metrekarelik bir alana sahip olup, içerisinde 5.000 kişilik yemekhanesi bulunan ve 200’ü aşkın binası ile 1980 yılından 2011 yılına kadar 353.400 yurt dışı döviz bedelli askere ev sahipliği yapmıştır. Bu rakam ziyaretçileri ile birlikte 530.000 kişiyi bulduğu için ilimiz açısından oldukça önemli bir rakamdır. Yurt dışı döviz bedelli askerliğin kaldırılması ile şehir esnafı ciddi manada kan kaybetmiş, gelirini askerlikten kazanan birçok işyeri ya kapanmış ya da kıt kanaat işlerini devam ettirir hale gelmiştir. 

Sonuç olarak: 1980 yılından 2011 yılına kadar 353.400 bedelli askerimize ev sahipliği yapmış 2.050.000 metrekarelik alanı, 5.000 kişilik yemekhanesi ve 200’ü aşkın binası ile halen askeri faaliyetlerine devam eden 3. Piyade Eğitim Tugayı, 58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığının yeni dönem yurt dışı döviz bedelli askerlik hizmetinde değerlendirilmesi için gereğini Burdur Sivil Toplum Kuruluşları olarak yüksek müsaadelerinize arz ediyoruz”

 

Yayınlandığı Kategori Manşet
Perşembe, 30 Mayıs 2019 15:49

BDH’de Merkez Laboratuvarı 7/24 hizmette

Burdur Devlet Hastanesi Başhekim vekili Dr. Mustafa Güngör yazılı açıklama yaparak; “Burdur Devlet Hastanesi Merkez Laboratuvarı’nın, uzman doktorları ve tüm çalışanları ile birlikte, hastanenin olmazsa olmaz bir ünitesi olduğunu, hastaların ve Burdur halkının, en doğru test sonuçları ile teşhis ve tedavilerin aksamadan devamlılığını sağlamak adına, ciddi ve bilinçli bir şekilde hizmetin 7/24 devam ettiğini belirtti.

 Burdur Devlet Hastanesi Merkez Laboratuvarında, Burdur halkının en doğru test sonuçları ile teşhis ve tedavilerin aksamadan devamlılığını sağlamak adına, ciddi ve bilinçli bir şekilde hizmetin, 7 gün 24 saat devam ettiğini vurgulayan Başhekim vekili Dr. Mustafa Güngör, “Merkez Laboratuvarımızda Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Mikrobiyoloji Birimleri ve Kan Merkezi birimi ile birlikte hizmet vermektedir. Toplam 2 Mikrobiyoloji ve 3 Biyokimya Uzman Doktoru ile 19 Laboratuvar Teknisyeni ve 3 diğer personel ile 7/24 sürekli olarak hizmet vermektedir” dedi. 

YENİ DÜZENLEMELER İLE BİRÇOK CİHAZIN KAPASİTESİ ARTIRILDI

BDH Merkez Laboratuvarında gerçekleştirilen yeni düzenlemeler ile birçok cihazın kapasitesinin artırıldığını kaydeden Başhekim vekili Dr. Mustafa Güngör, “Hastanemiz Laboratuvarında 2018 yılı sonu ile birçok cihazın kapasitesi arttırılmış ve yeni düzenlemeler getirilmiştir. Şöyle ki, İki adet Biyokimya otoanalizörünün biri yurtdışında (Avrupa, Amerika gibi)  tercih edilen cihazlardan olan bir üst model ile değiştirilerek  test  kapasitesi ve analiz hızı arttırılmıştır. Prealbumin  gibi yoğun bakımda takibi yapılan; mikroalbumin gibi şeker hastalığının böbrek etkilenimlerini gösteren ve  nefroloji hastaları gibi birçok özellikli hasta grubu için gerekli bir takım testler çalışılmaya başlanmıştır. 

Hormon cihazlarımız 3  modülden  5 modüle çıkarılarak, yurtdışında (Avrupa, Amerika gibi)  tercih edilen cihazlarla test kapasitesi ve hızları arttırılarak hizmetin devamlılığı sağlanmaktadır. özellikli birçok hormon testi Laboratuvarımızda çalışılmaktadır. Örneğin; Prokalsitonin gibi yoğunbakım hastalarında veya yüksek ateşli hastalarda, uzman hekimlerin kritik klinik karar verilmesini destekleyen testler çalışılmaya başlanmıştır. İdrar testleri için iki modülden oluşan kapasitesi yüksek, yeni bir cihaz kurulmuştur.koagülasyon cihazı test kapasitesi arttırılmış, 2 adet otomatik cihaz ile hizmet başlatılmıştır. Özellikle PT (Protombin testi) / INR takibi olan hastalarımıza daha güvenli ve sürekli sonuç verebilmesi hedeflenmiştir” diye konuştu.  

 Daha önce mikroskopda manuel olarak yapılan Sperm analizi artık “spermiogram” cihazı ile tam otomatik olarak hizmet vermeye başlamıştır. Daha önce dış laboratuvarda çalışılan 7 test (EBV VCA, EBV EBNA, CMV ve Toksoplazma avidite testleri vb. ) laboratuvarımızda çalışılmaya başlanmıştır. Özellikle gebelerde aktivasyonu ile kritik karar vermeyi sağlayan CMV avidite ve Toksoplazma avidite testleri artık laboratuvarımızda çalışılmakta ve  sonuçlar daha erken bir zaman diliminde verilmektedir. Sifiliz testi kaset formundan,  daha güvenilir olan TPHA yöntemi ile otomatize forma geçirilmiştir” bilgisi verdi.

KANGAZI CİHAZI ÜST MODELİ İLE TEMMUZ AYINDA HİZMETE GİRECEK

Kangazı cihazının karboksihemoglobin ölçebilen bir üst modeli ile Temmuz ayında hizmet vereceğini açıklayan Başhekim vekili Dr. Mustafa Güngör, “Kangazı cihazımız 2019 yılı Temmuz ayı ile karboksihemoglobin de ölçebilen bir üst model olarak hizmete girecektir. Kurulumu Ramazan bayramı sonrası tamamlanacaktır. İl genelinde soba zehirlenmelerinde Hastanemiz Ve laboratuvarımız bu hizmeti yürütecektir. Bu yeni cihaz ile soba zehirlenmesi vakalarında ayırıcı tanı ve tanının daha hızlı ve doğru konulması sağlanacaktır. Hastanemiz Laboratuvarı aynı zamanda tüm aile hekimlikleri ve TSM’lerine test analizleri adına hizmet vermektedir. Son üç ayda Burdur ili kapsamındaki okul taramalarında birçok çocuğumuzun önemli kan tahlilleri yapılmış, mesai dışında bile bu tarama kanları Laboratuvar personelimizin özverisi ile aralıksız çalışılmıştır. Ayrıca merkez ve çevre aile hekimliklerine evlilik için başvuran genç çiftlerimizin, evlilik öncesi tarama testleri Laboratuvarımızda yapılmakta, Bir Biyokimya Uzmanımızda Talasemi Merkezine hergün bu testlerle ilgili hizmet vermektedir.  Aynı zamanda Hastanemiz Merkez Laboratuvarı ilimizde bulunan 58. Piyade Eğitim Alayı ve Tırtıllı Araç Sürücü Eğitim Alay Komutanlığında bulunan tüm askerlerimize poliklinik ve acil servisde istenen tüm tetkikleri yaparak,  yüksek kapasite ile,  Askeri personele 7/24 hizmet vermektedir. Ayrıca Merkez Laboratuvarımız içerisinde 7/24 Kan ve Kan bileşenleri Transfüzyon işlemleri Kızılay ile korele bir şekilde yürütülmektedir” Dedi.

ACİL KAN TEMİNİ İLE HAYATLAR KURTARILIYOR

Gebeler ve acil kanamalı hastaların Transfüzyon Merkezi ile hayatlarının kurtarıldığını belirten Başhekim vekili Dr. Mustafa Güngör, “Gebeler de ve acil kanamalı hastalarda kullanılmakta olan bir kan bileşeni ürünü olan “ Kriyopresipitat” temini sağlanmış,  2018 yılından beri Transfüzyon Merkezi stoklarımızda sürekli bulundurularak birçok hastamız için hayat kurtarıcı olmuştur. Burdur Devlet Hastanesi Merkez Laboratuarı, Uzman Doktorumuz Tıbbi Biyokimya ve Adli Tıp Uzmanımız Raziye Didem TUNCER ve Diğer Uzmanlarımız ile Laboratuar  Baş Teknisyeni  Ahmet ONGUN’un sorumluluğunda   tüm çalışanları ile birlikte, Hastanenin olmazsa olmaz bir ünitesi olduğunu bilerek, hastalarımızın ve Burdur halkının en doğru test sonuçları ile teşhiş ve tedavilerinin aksamadan devamlılığını sağlamak adına, ciddi ve bilinçli bir şekilde hizmetine, 7/24 devam etmektedir” bilgisi verdi.

 

Yayınlandığı Kategori Manşet
Perşembe, 30 Mayıs 2019 15:49

Kentsel dönüşümde kira ödemesi başlıyor

AK Parti Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur yaptıkları ortak yazılı açıklama ile  Bozkurt Mahallesi kentsel dönüşümdeki  kiraya çıkan hak sahiplerinin ödemelerinin başlayacağını duyurdular.

Bozkurt Mahallesinde gerçekleşen Kentsel Dönüşümde hak sahipleri mağdur edilmeyeceğini belirten Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “Burdur Merkez Bozkurt Mahallemizde başlayan Kentsel Dönüşüm ile kiraya çıkan 298 Kişinin şimdiye kadar olan geçmişteki aylardaki kira bedelleri ve AYRICA Mayıs ayı ile beraber Haziran ve Temmuz aylarının kira bedelleri topluca ödenecektir. Vatandaşlarımız kiraların geciktiğine dair konuyu  bize geçen haftalarda ulaştırmıştı. Hem TOKİ Başkanımız hemde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğümüzle görüşerek süreci hızlandırdık ve son olarak Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sn. Murat Kurum’un onaylamış olup, ödemeler başlayacaktır. 

TOKİ ve Çevre Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğünce 715 TL aylık olmak üzere ödemeleri gerçekleşecektir. Yine Çevre Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’un Burdur ziyaretlerinde 600 TL civarında olan kira bedeli Bakanımızın talimatlarıyla 715 TL olarak arttırılmıştı.” Dediler.

 

Yayınlandığı Kategori Manşet
No Internet Connection