Tarihe göre süzülmüş ögeler: Çarşamba, 15 Mayıs 2019 - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Çarşamba, 15 Mayıs 2019 15:51

16 Mayıs 2019 - Cuma - Burdur Gazetesi

16 Mayıs 2019 - Cuma - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv
Çarşamba, 15 Mayıs 2019 15:51

600 Binaya doğalgaz şebekesi

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz  Kışla Mahallesi’nde başlatılan doğalgaz çalışmaları alanında incelemelerde bulundu.

Torosgaz Bölge Müdürü Oktay Küp inceleme sırasında, doğalgaz bağlantı çalışmaları hakkında yaptığı açıklamada, “Çalışmalarımıza dün itibariyle başladık. Bu sene yaklaşık 12 km’lik bir çalışmamız olacak. Başlattığımız çalışmalarla Kışla, Menderes, Bağlar Mahallesi ve yeni yapılan binalarla toplam 600 binaya bağlantı döşenmiş olacak. Çalışmalarımız Temmuz ayı içerisinde bitecek.” bilgisi verdi. İnceleme esnasında uzun bir süredir Kışla, Aydınlıkevler ve Menderes Mahallesi sakinlerinin doğalgaz şebe hattının bağlanmasıyla ilgili talebinin olduğunu ifade eden Başkan Ercengiz, 600 bina için şebeke bağlantısının döşeneceğini söyledi.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Kışla Mahallesi doğalgaz şebeke çalışmalarını inceleme sırasında yaptığı açıklamada;

“Uzunca bir süredir muhtelif mahallelerimizden ve özellikle Kışla, Aydınlıkevler ve Menderes Mahallelerimizden doğalgaz şebeke hattının kendilerine ulaşmasıyla ilgili bir talep vardı. Bizde bunu ilgili ve yetkili kurumumuza ilettik. Kurumlar kendi altyapı çalışmaları ve yatırım planlamalarını yaptılar. Bizde seçim çalışmalarımızda sözümüzü verdik.

Tabi burada şirketimiz adına en büyük maliyetlerden birtanesi asfalt bozma bedelleriydi. Şirkette bunu vatandaşımıza yansıtmak zorundaydı. Bizde mümkün olduğu kadar ne vatandaşımıza ne ekstra bir maliyet çıkartmak ne de yetkili şirketimizin iş yapmasını engellememek adına asgari müşterekte buluştuk. Bundan sonraki süreçte bu yıl için hedeflediğimiz 12 km ve toplamda yeni 600 bağlantı yapılarak vatandaşımızın doğalgazla buluşmasını sağlayacağız. Bu tür mahallelerimiz, bizim eski ve potansiyel olarak yaşlı insanlarımızın yaşadığı mahalleler. Seçim çalışmalarında şunu gördük. Vatandaşımız bedeli ne olursa olsun, bu doğalgazı istiyordu.

Bizimde amacımız bu çalışmayı en kısa zamanda sonuçlandırıp, vatandaşımızın arzuladığı doğalgaz şebekesinin tamamlayıp, bağlantısını yaparak, doğalgaz kullanımını sağlamak. 2007 yılından beri yeni imar adalarına da ulaştırılıyor. Ama gönlümüzden geçen, arzuladığımız şu, bundan sonraki planlamaları gerek doğalgaz şirketi, gerek elektrik dağıtım şirketi, Telekom ve altyapı da diğer talep olan ne şirket varsa bunları birlikte organize edip, altyapı çalışmalarını ortak kullanım alanlarından çıkartıp,  vatandaşın kullanacağı alana kadar getirip, altyapı hizmetlerini bitirdikten sonra yol ve kendi hizmet ağımızı oluşturduktan sonra da yeni çalışmada asfaltları kazıp, bu hale getirmemek gibi bir düşüncemiz var. İnşallah bunu da ilgili ve yetkili kurumlarımızla birlikte planlayıp, bundan sonraki süreci de böyle götürmeyi planlıyoruz.” dedi.

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet
Çarşamba, 15 Mayıs 2019 15:51

Başkan Ercengiz'e 'istinaf' yetkisi

Belediye Meclisi’nin 6. Olağanüstü Toplantısı’nda sonuçlanan bir davanın istinaf mahkemesine taşınması için Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e yetki verilmesi konusu görüşüldü.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in Başkanlığında yapılan 6. Olağanüstü Meclis Toplantısı’nda tek gündem maddesi görüşüldü. Özgür Mahallesi, Pafta 8, ada 120, parsel 3’te bulunan 15.431 m2’lik taşınmaz için açılan kamulaştırmasız el atma davasında verilmiş olan mahkeme kararına karşı Burdur Belediyesi tarafından istinaf yoluna gidilmesi, Burdur Belediyesi tarafından Tehir-i İcra yapılabilmesi için, Banka Teminatına Mektubunun alınması ve tüm bu iş ve işlemlerin yapılmasıyla ilgili Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e yetki verilmesi hususunda görüşüldü.

Birim müdürleri ve Burdur Belediyesi’nin avukatları tarafından aktarılan bilgilerin ardından oylama yapıldı. Yapılan oylamanın ardından, oy çokluğu ile Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e yetki verildi.

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz’ın, Ramazan ayı vesilesiyle öğrencilerle iftar yemeğinde bir araya gelmesine dair açıklama yapıldı;Bahçelievler Yerleşkesi Yemekhanesi ile Sosyal ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu bahçesinde düzenlenen iftar yemeğinde Rektör Korkmaz’a, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karaca ile Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç da eşlik etti. İftar yemeği sonrasında açıklama yapan Rektör Korkmaz Ramazan ayının önemine vurgu yaparak paylaşmanın bu ay içerisinde daha da hissedilebilir olduğunu belirterek, “Bugün öğrencilerle iftarımızı gerçekleştirmek istedik. Onların da yoğun bir ilgisi oldu ve yemekhaneye sığmayarak bahçeye de sofralar kurduk. Ülkemizin çeşitli şehirlerinden üniversitemizde öğrenim gören öğrencilerimiz var. Hepsi ailelerinden uzakta ve bizlere emanet oldukları için onlarla iftar açmanın duygusu ayrı oluyor. Gerçekleştirdiğimiz bu iftar yemeğinde onlarla sohbet ederek açtığımız oruçlarımız bizleri de mutlu ediyor.” Dedi. Rektör Korkmaz açıklamasında öğrencilere müjdeli bir haber de verdi. Üniversitede okuyan ikinci öğretim öğrencilerinin talepleri doğrultusunda artık akşam yemeği de verileceğini söyleyen Rektör Korkmaz, “Öğrenci sayımızın artmasına bağlı olarak öğrencilerimizden akşam yemeği konusunda talepler aldık. Onların bu talepleri doğrultusunda akşam yemeği de vermeyi planlıyoruz.” Bilgisi de Verdi. İftar yemeği Rektör Korkmaz’ın öğrencilerle toplu fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.

Yayınlandığı Kategori Manşet
No Internet Connection