Tarihe göre süzülmüş ögeler: Pazartesi, 25 Şubat 2019 - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Pazartesi, 25 Şubat 2019 15:49

26 Şubat 2019 - Salı- Burdur Gazetesi

26 Şubat 2019 - Salı- Burdur Gazetesi

 

Yayınlandığı Kategori Arşiv

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, AKP döneminde çok yüksek faizlerle alınan borcun, yine aynı dönemde 9 yılda, sadece 9 milyon lirasının ödendiğini, AKP’den devralınan dönemde, kendi döneminde ise kredi borçlarının 37 milyon lirasının ödendiğini söyledi.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, kendisi ile ilgili açıklamalara cevap veren, basın bülteni yayınladı;

Faiz Lobisiyle mücadele ettiğini ileri süren AKP’nin Burdur Belediyesi’ni çok büyük faiz yükünün altına soktuğunu söyleyen Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Malum partinin yönettiği dönemde İller Bankası’nda çekilen kredinin vadesi çok erken bitmesi gerekirken, bu borcu ödemeyip, 2011 yılında yapılandırarak, belediyeyi ekstra 9.706.340,89 TL faiz yükünün altına sokup vadeyi 2021’e kadar uzatmışlardır.

 Yani AKP döneminde çekilen yaklaşık 44,8 Milyon kredinin 9 yılda sadece 9,1 Milyon lirası ödenip, ödediğinden daha fazla da faiz yükünün altına sokarak 35,6 Milyon lira bize kredi borcu bırakılmıştır. Biz de bu beş yıllık dönemde yatırımlarımız için 10,8 Milyon lira kredi çektik. 46,5 Milyon lira olan kredi borcunun faizlerle birlikte 37,5 Milyon lirasını beş yılda ödedik.” Şeklinde konuştu. 

Yine haberde geçen 5 yıllık döneminde ‘Ne kredi çekmişler ne de iş yapmışlar’ iddialarına da belgelerle cevap veren Başkan Ercengiz, “Bizim dönemimizde iş yapmadığımızı, kredi çekmediğimizi iddia etmişler. Belgeleri ile birlikte anlatıyoruz: 2013- 2018 yılları arasında faiz hariç aldığımız kredi 10.832.186 liradır. 54 milyon lira borçla devraldığımız belediyede 5 yılda toplamda 40 milyon lira borç ödedik ve şuan kasamızda da 13,7 milyon paramız var. Bizim dönemimizde birilerinin görmek istemediği yatırımlara gelelim. 5 yılda yaklaşık 60 milyon liralık yatırım yaptık. Bu yatırımların çoğunda da belediyemizin öz kaynaklarından kullanıldı Binlerce yaptığımız yatırım ve hizmet var ve bunu her gün yaptığımız halk toplantılarında vatandaşımız anlatıyoruz” şeklinde konuştu. 

İÇME SUYU İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR YAPTIK VE YAPMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ

Yine aynı haberde içme suyuyla ilgili hiçbir işlem yapılmadığına dair çıkan asılsız iddialara cevap veren Ercengiz, “ İçme Suyu ile ilgili birçok kez açıklamalarda bulunduk. Bu açıklamaları da belgelerle kamuoyuna sunduk. Buna rağmen kendi dönemimizde başlattığımız ve devam eden içme suyu projesini yok sayarak, bu çalışmaların kendileri tarafından yapıldığını söyleyerek kamuoyunu yanıltmaya çalışıyorlar. DSİ ile yaptığımız protokolde Burdur’a içme, kullanma ve endüstri temini ile ilgili olarak ana plan ve fizibilite raporlarının hazırlanması, projelerinin yapılması ve buna bağlı olarak Burdur İli içme kullanma ve endüstri suyu içeriğinde, gerekmesi halinde su alma yapısı, ham su ve arıtılmış su isale hatları, arıtma tesisi, pompa istasyonları, terfi hatları, ana depolar ve benzeri işlere ait inşaatların yapılmasıdır” ifadesini kullandı.

YAPTIĞINZI SİYASİ ETİK AÇISINDAN SON DERECE UYGUNSUZ

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 2015 yılında protokolle bağlanmış olan mevcut projenin,  Çevre ve Şehircilik Bakanı’nın Burdur ziyareti sırasında sanki AKP adayının sözü üzerine yapılacakmış gibi bir algı yaratılmaya çalışılmasının siyasi etik açışından son derece uygunsuz olduğuna dikkat çekerek, “Burdur içme suyu isale hattı işi ihalesi’nin 22.11.2016 tarihinde yapılarak 05.04.2017 tarihinde yer teslimi yapıldı. Yapım işi tamamlanan ishale hattı inşaatı 08.06.2018 tarihinde Burdur İçme Suyu İsale Hattı Kısmi Devir Teslim Protokolü ile devri yapılmıştır. Devlette işleyişin adaylara göre değil, kurumlar arasında gerçekleştirilen çalışmalar ve anlaşmalarla yapılmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.” Şeklinde konuştu.

 

Yayınlandığı Kategori Manşet
Pazartesi, 25 Şubat 2019 15:48

Temsili Yörük Göçü 14 Nisan’da

Yörük Kültür Araştırma Derneği’nin 2. Yörük Göçü ve Yaren etkinliği tanıtım toplantısı Özeren-1 Otel’ de düzenlendi. Yörük Kültür Araştırma Yaşatma Derneği Başkanı Alaettin Kalkan, etkinlik hakkındaki açıklamasında Temsili Yörük Göçü ve Yaren programının 14 Nisan Pazar günü yapılacağını hatırlatarak;

“Geçen yıl ilkini yaptığımız Teksili Yörük Göçü ve Yaren programını kültürümüzün unutulmaması ve sürdürülmesi amacıyla bu yılda 2’ncisini yapmaya YÖRKAYDER olarak karar aldık. Tabi ki bu faaliyetimizi için her zaman derneğimize destek olan kültürümüzün duayeni İlbeyimiz Mehmet Cadıl Bey ve Sayın Valimiz Hasan Şıldak Bey’in bizleri desteklemeleri ve tavsiyeleri birleştirici güç oldu. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bu yıl ki etkinliğimizin programını sizlere kısaca belirtmek istersek, 14 Nisan 2019 Pazar saat 12.00’de Çatalpınar Mevkii’nden önde develer, koyun ve davar sürüleri, atlı grup, kepenekli çobanlarımız ve kortej eşliğinde yürüyerek Uzay Çatı altına gelinecek. Uzay Çatı altında katılımcılara kavurma ve ayran ikram edilecek. Yörük kültürünü yansıtan çadırlarda ve eskiden kullanılan malzeme ve materyallerden oluşan açık hava müzesi gezilecek.

Bu yıl yöremiz halk oyunları eşliğinde birde orta oyununun gösterimiz olacak. Yaren programımız da Uzay Çatı altında devam edecek. İlimizin yetiştirdiği cura-sipsi, kabak kemane ve sazlar eşliğinde yöremiz türküleriyle yaklaşık 20 sanatçımız ile güzel bir yaren gecesi ile programımızı bitireceğiz. Katılımlarınız ve desteğiniz için şimdiden derneğimiz ve yönetim kurulumuz adına şükranlarımızı sunar, teşekkür ederiz.”dedi. 

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet
Pazartesi, 25 Şubat 2019 15:48

Saadet adayları coşkuyla tanıtıldı

Öğretmenevi’nde, Saadet Partisi Aday Tanıtım Toplantısı düzenlendi. Coşkulu bir kalabalıkla karşılanan belediye başkan adayları, belediye ve il genel meclisi adayları katılımcılara tanıtıldı. Toplantıda konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Süleyman Arslan, “Partili idarecilerin konuşmalarını dinliyoruz, beldelerin, ilçelerin ve şehirlerin dertlerinden çok Türkiye’nin meseleleri tartışılıyor. Adeta şehirlerin meseleleri, problemleri örtülmek için olanca gayret gösteriliyor.” sözleriyle kaygısını dile getirdi. İl Başkanı Arslan’ın açıklamasının ardından konuşma yapan Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Musa Sayar, temel prensiplerinin planlı ve programlı çalışarak Burdur’u Milli Görüş Belediyeciliğiyle tanıştırmak olduğunu vurguladı.    

Saadet Partisi İl Başkanı Süleyman Arslan aday tanıtım toplantısında yaptığı açıklamada;

“Bugün burada çok kıymetli adaylarımızın bir tanıtım programını yapmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Bu seçim yerel seçim yerel yöneticilerin seçildiği seçim. Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, İl Daimi Temsilcileri seçilecek. Ancak partili idarecilerin konuşmalarını dinliyoruz, beldelerin, ilçelerin ve şehirlerin dertlerinden çok Türkiye’nin meseleleri tartışılıyor. Adeta şehirlerin meseleleri, problemleri örtülmek için olanca gayret gösteriliyor. Şimdi neden böyle yapılıyor? Biz 1990’lı yıllarda Türkiye’de belediyeciliğin nasıl yapılacağını bu millete gösterdik. Onun için Cumhurbaşkanı’da 1994 ruhuna döneceğiz diye söylüyor. Ancak Sayın Cumhurbaşkanımız şunu unutuyor. 1994 yılında seçime girdiğinde sırtında Milli Görüş gömleği vardı. Biz Milli Görüş gömleğini çıkarıyoruz dediği günden itibaren 1994 ruhunu çoktan kaybetmişti. O ruhu bir daha ele geçirmesi mümkün değil. Ne zamanki o gömleği yeniden giydi, Milli Görüş düşünce ve prensiplerine bağlı kalacağını söyledi ancak o zaman 1994 yılının ruhuna kavuşabilir. Lafa gelince herkes konuşuyor. Bütün dünyada Türkiye’nin yükselişi, tırmanması ibretle seyrediliyor. Ekonomide, dış siyasette, iç siyasette yatırımlarda başarılar sıralanıyor. Ama bir bakıyoruz ki Türkiye’nin fotoğrafı gerçekten onların dediği gibi mi yoksa Türkiye’de başka şeyler mi var? Onları da sizinle kısa kısa sizinle paylaşmak istiyorum.”dedi. 

Bu sefer Saadet kazanacak

İşsiz insan, üretmeyen insan, tüketen nüfus bu milletin geleceği için büyük bir problem olduğunun altını çizen İl Başkanı Arslan;     

“Türkiye’de en büyük sorunlardan birisi işsizlik. Türkiye İstatistik Kurmu’nun açıklamasına göre Türkiye’deki resmi işsiz sayısı 3 milyon 981 bin. Buna henüz İşkur’a müracat etmeyen işsizleri eklerseniz Türkiye’deki işsi sayısı 7-8 milyon gibi rakalarla ifade ediliyor. Oran olarak  çalışabilir nüfusun %13’ü işsiz. Genç nüfusta bu %24. Yani her ile üniversite kurduk. Hatta büyükşehirlere birden fazla üniversite kurduk diye övünenler üniversite mezunlarının %24’ü yani her dört üniversite mezununundan birinin işsiz olduğunu söylemiyorlar. Çözmediler, çözemiyorlar ve bu kafayla çözeceği de benzemiyorlar. 

Türkiye’nin büyük problemlerinden birisi çok büyük rakamlara ulaşmış olan iç ve dış borçlar. İktidara geldiklerinde iç ve dış stokumuz 232 milyar dolardı. Şimdi 700 milyar dolarlardan bahsediliyor. Ama sorarsanız biz geldiğimizde IMF’ye 23,5 milyar borcumuz vardı, biz bunların tamamını ödedik hatta IMF’ye 5 milyar dolar borç verebileceğimizi de vaad ettik diyorlar. Şimdi buradan soruyuruz, Türkiye’nin borcu yalnız IMF’ye mi? Türkiye’nin uçan kuşa borcu var. 2019 yılı bütçesinden, devlet hazinesinden ödenecek faiz tutarı 117 milyar 300 milyon Türk Lirası olarak bütçeye geçti. Geçen seneye göre 1,5 kattan fazla artış oldu.”bilgisi verdi.

31 Mart yerel seçimlerinde zaferin Saadet Partisi olacağını belirten Saadet Partisi İl Başkanı Arslan;

“Yerel yönetim konusuna gelecek olursak belediyecilik bizi işimiz. Biz bunu ispat ettik. Şu anda Sayıştay’ın elinde 1522 belediyenin usulsüzlük ve yolsuzluk dosyaları var. Bizim Belediyelerimizde usulsüzlük ve yolsuzluk yok. Bu belediyeler sizin. Bu mu sizin belediyeciliğiniz? Bizim şehrimiz 1984’ten 2004’e kadar CHP idare etti, Belediye Başkanı CHP’li. 2004’ten 2014 ‘e kadar Ak Partili’ydi. 2014’ten şimdiye kadar da yine CHP’li. Ne değişti? Bakın bakalım şehrin haline. Gezin Isparta’yı, Denizli’yi, Muğla’yı, Antalya’yı. Bizim şehir kadar gariban şehir var mı? Gidin Isparta kalın, sonra gelin buraya köye gelmiş gibi oluyorsunuz. Şimdi de geçmişler milletin karşısına birbirine soruyor? Ak Parti mi, CHP mi diye. Ne olacak kazansa? Bu sefer Saadet kazanacak. Kazanacağınıza önce kendiniz inanın. Biz geçmişte belediyeler kazanmışız. Belediyeciliğin nasıl yapılacağını gösterimişiz. Hesap veremediğimiz bir şeyimiz yok. Bu şehir Milli Görüş Belediyeciğiyle tanışacak. İneceksiniz sahaya geleceğin Belediye Başkanı Musa Sayar diyeceksiniz.” sözleriyle katılımcılara seslendi.  

Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Musa Sayar aday tanıtım toplantısında Avrupa’da yaşamış olduğu insan merkezli çalıymaları Burdur’da gerçekleştirmeyi planladığını vurgulayarak;

“ Elbette her yola çıkıldığında, her bir iş yapıldığında yapılmadan evvelki bir felsefesi vardır. Bizlere her zaman bu hayal olaraktan aklımızda, beynimizde dolanmaktaydı. Uzun zaman boyunca memleketimizden uzak Avrupa’da yaşamış bulunmaktayız. Yaşamış olduğumuz bu gurbet şehirlerinde gördüklerimizi, yaşadıklarımızı her zamna kendi memlekemizide Burdur’umuzda nasıl yaşatırız hayaliyle yaşadık. 

Avrupa şehirlerinde gördüklerimiz zaman zaman tatile geldiğimizde en ufak çalışmayı bile her defasında aklımızdan geçirmişizdir. İnşallah Allah izin verir de 31 Mart seçimlerinde Saadet Partimizin zaferinden sonra bütün Bu Avrupa’daki yaşamış olduğumuz o insan merkezli çalışmaları Allah izin verirse Burdur’umuzda gerçekleştirdiğimizi hep birlikte göreceğiz. 1994 ruhu bu bence çok önemli bir düşünce. 1994 ruhu ülkemizin en başında bulunan hepimizin Cumhurbaşkanı olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’’ı hayal ettiği, tekrar özlediği bir ruh. Baktiğimizde her vicdan sahibinin varacağı düşünce Saadet Partisi’nin Burdur Belediye Başkanı Adayı Musa Sayar’dır. 

Aklımız erdiğinden beri Milli Görüş davasında ister yurtiçinde ister yurtdışında olsun her zaman gerek gençliğimizin maddi ve manevi kalkınması için gerekse büyüklerimizi saygı gösterekten bu inancın ayakta kalması için mücadele etmiş bulunmaktayız. Allah izin verirse aynen 1994 yılındaki o belediyelerin olduğu gibi Saadet Partimize fırsat verildiğinde o belediyelerde yazmış olduğumuz destanı tekrar Burdur’umuzda göstereceğiz. Arkamızda çalışan, ülkesini, ümmetini düşünen teşkilatımız olduğunu gördük. Arkadaşlarımız mahalle mahalle olaraktan yaplıması gerekenleri önümüze koymuş bulunmaktalar. Belediyecilik prensiplerimizide, çözümlerini bir kitapçık içerisinde bizim önümüze koymuşlar. Bize düşen bu prensiplere sonuna kadar sadık kalaraktan uygulamak olacaktır. Neticesini de göreceğiz.”dedi.

Planlama önemli husustur

Projelerinin Burdur sorunlarına ve çözümlerine yönelik olduğunu söyleyen Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Sayar;

“Siyaset arenasına girdiğimizde görmüş olduğumuz problemlerden birtanesi Burdur Gölü’nün tekrar eski halini alma projesi. Burdur Gölü’ne Menderes’ten su getirilme konusunun sonuna kadar takipçisi olacağız. Aynı şekilde Burdur Gölü’müzün etrafında şehire girerken ve çıkarken görmüş olduğumuz hoş olmayan manzaralar var suyun çekilmesiyle birlikte. Bu tür problemleri gelişmiş şehirlerde belediyeler onların yetkisi dahilinde birer dönümlük bahçeler haline getirerek o şehrin sakinleri oraya güzel bir şekilde bakmak kaydıyla bahçe olaraktan verirler. Projelerimizin hepsi Burdur sorunları ve çözümleri adı altında hazırlanan kitapçığın içerisinde vardır. 

Temel prensiplerimiz kesinlikle biz planlı ve programlı bir şekilde çalışacağız. Bir ülke planlama yapmadan hiçbir şekilde ilerleme kaydedemez. Planlı programlı çalışacağız. İşi ehline vereceğiz. Yolsuzluk ve israfa hiçbir zaman geçit vermeyeceğiz. Ayrımcılık yapmayacaız. Kapımız her zaman herkese açık olacak. Her işi doğru, estetik ve doğru bir şekilde yapacağız. Hesap verebilir, şeffaf olacağız. Her konuda adil olacağız. Adaletten hiçbir zalan şaşmayacağız. Halkımızla bütünleşeceğiz.”deyip katılan herkese teşekkür etti.

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet

Bu yıl 30’uncusu 25 Şubat-3 Mart tarihleri arasında kutlanacak olan, Vergi Haftası etkinlikleri Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. 

 

Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na Defterdar Sedat Ayyıldız, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ömer Çeliker, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Niyazi Boz ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Serkan Vurgun çelenk sundular. Defterdar Sedat Ayyıldız, beraberindekilerle daha sonra Vali Hasan Şıldak’ı ziyaret etti.

Vergi Haftası vesilesiyle Defterdar Ayyıldız’ı tebrik eden Vali Hasan Şıldak;

“Medeniyet tarihine baktığımızda vergi tabi ki önemli bir mefhum. Devletin, otoritenin ortaya çıkmasıyla vergi alabilme kudretine sahip olmak çok önemlidir. Devleti devlet yapan önemli sembollerden birincisi para basmak, ikincisi vergi tahsil edebilmektir. Vergi ve bütçe tabi ki çok önemli. Bizimde Hazine Bakanlığı’mız devletimizin en köklü müesseselerinden birisidir. Vergi gerek dolaylı gerekse doğrudan bütçemizi oluşturan en önemli gelir kaynağımızdan birisidir. Bugünlere kadar gelenekselleşmiş hale gelmesiyle birlikte 30’uncu yılı kutlanıyor. İlimizde de arkadaşlarımız gerek Defterdar Bey’imiz gerekse meslek gruplarımızında vergi gerçekleşmelerini, tahsilatlarının sağlanması için çaba gösteriliyor. Vergi Hafta’mız hayırlı olsun  ve bu anlamda bilinçlenme, mükelleflerin vergisini gönüllü olarak vermesi ve bilinçlenmeye vesile olsun.”dedi. (Hatice Dursun)

Yayınlandığı Kategori Manşet

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, mahalle toplahtıları kapsamında Armağan İlci Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Belediye Başkanı Ercengiz, Armağan İlci Mahallesinde vatandaşlara seslenerek “Belediye yönetimde en büyük hedeflerinin insanların mutlu olması” olduğunu söyledi.

Burdur Belediyesi tarafından yapılan şu şekilde açıklama şu şekilde;

“Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz mahalle toplantıları kapsamında Armağan İlci mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Mahalleli Başkan Ercengiz’i  “Bizim Ali” sloganlarıyla karşıladı. Armağan İlci Mahalle sakinleri tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in düzenlediği mahalle toplantıları adeta miting alanına dönüşüyor. Mahalle toplantılarında beş yıl boyunca Burdur’a yapılan yatırımlar ve hizmetlerden söz eden Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz: ‘Yaptıklarımızı anlatacağız, yapamadıklarımızın hesabını vereceğiz’ diyerek gerçekleştiremediği yatırımların da gerekçelerini vatandaşlara anlattı. 

“BİZ ZATEN GÖNÜLLERE GİREN BELEDİYECİLİĞİ BEŞ YILDIR YAPIYORUZ”

Şeffaf belediyecilik anlayışıyla hesap verebilir bir yönetim uyguladıklarını belirten Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Sözlerimizin arkasındayız, verdiğimiz sözleri de bir bir tutmaya devam edeceğiz. Bizim en büyük sermayemiz doğruluktan yanadır, dürüstlükten yanadır. Bizim en büyük hedefimiz de insan mutluluğundan yanadır. Yapılan herhangi bir yatırım; eğer insanın kalbine dokunmadıysa, gönlüne değmediyse mutlu etmediğini gördüm. Biz zaten gönüllere giren belediyeciliği beş yıldır yapmaya çalışıyoruz. İhtiyaç neyse onu yapacağız. Sizlerin kaynaklarını çarçur etmeden, sizleri daha çok borçlandırmadan, Burdur halkının bu huzurun kenti olan Burdur’umuza yakışan şekilde yönetilmesine inşallah hep birlikte devam edeceğiz. Tabi ki sizlerin de teveccühüyle. Katılımlarınız için sizlere teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.” Şeklinde konuştu. Başkan Ercengiz’in Armağan İlci Mahallesinin her türlü sorununu çözdüğünü söyleyen Mahalle Muhtarı Yunus Bilgiç Bilgi ise Başkan Ercengiz’in mahalleye verdiği hizmetleri ve şimdiye kadar bir dediklerini iki etmeyen ilgileri sebebiyle teşekkür etti.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, mahalle toplantıları kapsamında Armağan İlci mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Başkan Ercengiz’i  “Bizim Ali” sloganlarıyla karşılayan Armağan İlci Mahallesi sakinleri yoğun ilgi ve içten muhabbetleriyle Başkan Ercengiz’e tekrar ‘Martın sonu bahar.’ Dedirtti.

Armağan İlci Mahalle sakinleri tarafından  büyük bir coşkuyla karşılanan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in düzenlediği her mahalle toplantısı miting alanına dönüşüyor. Düzenlenen mahalle toplantılarında, parti üyelerinden çok mahalle sakinleri katılım gösterdi. Mahalle Muhtarı Yunus Bilgiç  ise Başkan Ercengiz’in mahalleye verdiği hizmetleri ve şimdiye kadar bir dediklerini iki etmeyen ilgileri sebebiyle teşekkür etti. 

Mahalle toplantılarında beş yıl boyunca Burdur’a yapılan yatırımlardan ve hizmetlerden söz eden Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz: ‘Yaptıklarımızı anlatacağız, yapamadıklarımızın hesabını vereceğiz’ diyerek gerçekleştiremediği yatırımların da gerekçelerini vatandaşlara anlattı. 

“Biz zaten gönüllere giren belediyeciliği beş yıldır yapıyoruz.”

“Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Armağan İlci Mahallesi’nde yaptığı konuşmada: “Sözlerimizin arkasındayız, verdiğimiz sözleri de bir bir tutmaya devam edeceğiz. Bizim en büyük sermayemiz doğruluktan yanadır, dürüstlükten yanadır. Bizim en büyük hedefimiz de insan mutluluğundan yanadır. Yapılan herhangi bir yatırım; eğer insanın kalbine dokunmadıysa, gönlüne değmediyse mutlu etmediğini gördüm. Biz zaten gönüllere giren belediyeciliği beş yıldır yapmaya çalışıyoruz. İhtiyaç neyse onu yapacağız. Sizlerin kaynaklarını çarçur etmeden, sizleri daha çok borçlandırmadan, Burdur halkının bu huzurun kenti olan Burdur’umuza yakışan şekilde yönetilmesine inşallah hep birlikte devam edeceğiz. Tabi ki sizlerin de teveccühüyle. Katılımlarınız için sizlere teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.” Şeklinde konuştu.”

 

Yayınlandığı Kategori Manşet
Pazartesi, 25 Şubat 2019 15:48

Oğuzhan Spor adım adım 3Lig'e

Bölgesel Amatör Lig 7. Grup 19. Hafta karşılaşmasında sahasında Didim Belediyespor’u konuk eden Bucak Belediye Oğuzhanspor, rakibini 2-0 yenerek puanını 45’e yükseltti. Bucak Belediye Oğuzhanspor’un en yakın rakibi Sökespor ise deplasmanda mağlup olunca puan farkı 6’ya çıktı. Ligin bitimine 7 hafta kala hata yapmayan Bucak Belediye Oğuzhan Spor adım adım 3 Lig’e doğru gidiyor.

Karşılaşmayı takip edenlerin arasında Vali Hasan Şıldak, Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Yalçın Sezgin, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, siyasi partilerin il, ilçe başkanları ve Belediye Başkan Adayları olmak üzere olmak üzere kalabalık bir protokol heyeti de takip etti. Karşılaşmayı 2 bin civarında taraftarda tribünde destekledi.

Grupta oynanan diğer maçların sonucu ve puan durumu ise şöyle:

Aydın 1923 0-1 Kepez Bld

Bucak Bld Oğuzhanspor 2-0 Didim Bld

Kale Bld 0-1 Ortaca Bld

Kuşadasıspor 0-0 Isparta Davrazspor

Manavgat Bld 0-0 Konyaaltı Bld

Serinhisarspor 3-2 Tavas Birlikspor

Yatağanspor 1-0 Sökespor

Yayınlandığı Kategori Manşet
Pazartesi, 25 Şubat 2019 15:48

Elektrik kesintisi

Akdeniz Elektrik Dağıtım İl Müdürlüğü’nce planlı elektrik kesintisi olacağına dair açıklama yapıldı.

1-26 Şubat 2019 Salı günü 10:00 ile 16:00 saatleri arasında tedarik sürekliliği sağlayabilmek adına bakım ve onarım çalışması nedeni ile; yapılacak olan enerji kesintisinden; Tefenni ilçesine bağlı; Seydiler ve Bayramlar Köyleri , Hasanpaşa Köyü’nün Aşıklar Mahallesi ile bu hattan enerji alan özel trafolu müşteriler etkilenecektir. 

2-27 Şubat 2019 Çarşamba günü 09:30 ile 15:30 saatleri arasında tedarik sürekliliği sağlayabilmek adına bakım ve onarım çalışması nedeni ile; yapılacak olan enerji kesintisinden; Yeşilova ilçesine bağlı; Orhanlı Köyü, Bucak ilçesine bağlı; Karacaören ve Çobanpınar Köyleri, Dutalan Köyü’nün Pamucak ve Gökalan Köyleri ile bu hattan enerji alan özel trafolu müşteriler etkilenecektir. 

3-28 Şubat 2019 Perşembe günü 09:30 ile 15:30 saatleri arasında tedarik sürekliliği sağlayabilmek adına bakım ve onarım çalışması nedeni ile; yapılacak olan enerji kesintisinden; Yeşilova ilçesine bağlı; Doğanbaba Köyü ile bu hattan enerji alan özel trafolu müşteriler, Bucak ilçesine bağlı; Karapınar, Karaaliler ve Susuz Köyleri ile bu hattan enerji alan özel trafolu müşteriler; etkilenecektir.

Yayınlandığı Kategori Manşet
No Internet Connection