Tarihe göre süzülmüş ögeler: Pazartesi, 17 Aralık 2018 - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

5 Yıl önce Emekli olan astsubay Muzaffer Danış, önce tartıştığı eşini sonra kızını öldürüp, ardındanda aynı silahla başına ateş ederek intihar etti.

Burç Mahallesi Dede Korkut Caddesi’ndeki Özlem Apartmanlarında, Muzaffer Danış (50) ile eşi Nilüfer Danış (50) arasında nedeni belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Muzaffer Danış, eşi Nilüfer ve kızı Gizem Danış’ı (18) beylik tabancasıyla ateş ederek vurdu ve ardından kafasına sıkarak intihara teşebbüs etti.

Silah seslerini duyan komşularının ihbarı üzerine olay yerine güvenlik güçleri ve 112 sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen 112 sağlık ekipleri, anne ve kızın yaşamını yitirdiğini belirledi.

Nilüfer Danış ve Gizem Danış’ın cansız bedenleri Cenaze Nakil aracı ile Burdur Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırıldı.

Tabanca ile başına ateş eden ve olay yerinde yaralı olarak bulunan Muzaffer Danış’ın olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Üç çocuk babası olan Muzaffer Danış’ın kısa süre önce güvenlik görevlisi olarak görev yaptığı ve işten ayrıldığı bilgisi edinildi. Bir süredir psikolojik tedavi gördüğü ve ailesiyle zaman zaman tartıştığı, büyük kızının olay sırasında evde olmadığı ve oğlununda il dışında bir üniversitede öğrenci olduğu bilgisi edinildi.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Pazartesi, 17 Aralık 2018 15:44

Başkan Ercengiz; Gönüllerde olmak gibisi yok

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Devlet Hastanesi’nde yatmakta olan hastaları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. 

Ziyarette Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e, eşi Hülya Ercengiz, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP Kadın Kolları Zinet Gezer’in eşlik ettiği açıklandı;

Vatandaşların durumları ile ilgili bilgi alan Başkan Ercengiz, hastalara geçmiş olsun dileklerini ileterek doğum yapan ailelere yeni doğan seti ve hastanede kullanılması için hazırlanan kolonya, ıslak mendil, bisküvi ve çaydan oluşan seti de hastalara hediye etti.

Hastanede yatan çocuklarla da yakından ilgilenen Başkan Ercengiz, çocuklarla puzzle yaptı.

Burdur Belediye Başkanı yaptığı açıklamada “Tedavi gören hastalarımıza geçmiş olsun ziyaretinde bulunup acil şifalar diliyoruz. Tek gayemiz ağızlardan çıkan bir dua ve yüzlerde bir tebessüm oluşturabilmek. O güzel duaları duymak ve gönüllerde olmak gibisi yok.” dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur Burdur Kültür Merkezi ile ilgili açıklamada bulundular.

Milletvekilleri Özçelik ve Uğur’un TBMM’de Kültür ve Turizm Bakanlığı bütçe görüşmeleri sırasında meclis’te bakan ve bakan yardımcıları ile görüşmelerde bulunarak değerlendirmede bulunduları açıklandı;

“TEKNİK EKİP, PROJELENDİRME ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI” 

Kültür ve Turizm Bakanlığı teknik ekiplerinin projelendirme çalışmalarının tamamladığını belirten Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “Burdur Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığının beraber ortak yapımına başladığı Kültür Merkezinde, kaba inşaatın tamamlanmasıyla 2012-2013 yıllarında Seslendirme, Havalandırma, Işıklandırma, Donanın ihalesi maalesef 2 defa yapılmasına rağmen (KİK) Kamu İhale Kurumundan dönmüştü. 2014 Yerel seçimleri sonrası bir ilerleme olmayınca, 2016 Yılında Kültür Merkezi önce Özel İdareye sonra da Kültür ve Turizm Bakanlığımıza geçmiş durumdadır. Kültür ve Turizm Bakanlığımız, Kültür Merkezinin projelerinin bir kısmına ulaşılamayınca, bir kısmını da revize etmek için Bakanlıktan gelen mühendislerden oluşan teknik ekip Kültür Merkezinde çalışmalar da bulundular 3 Aylık Çalışma Sonucunda ;Geçen hafta itibari ile Teknik ekip tarafından yapılan Kültür Merkezinin projeleri tamamlandı. Önümüzdeki Haftada yaklaşık maliyetleri tamamlanınca Burdur İl Özel İdaresinde daha önce Bakanlığımızca  gönderilen ödenekle yapım ihale tarihi alınarak, yapım sürecine başlanmış olacaktır. Kamuoyuna Sevgi ve Saygılarla” açıklamasında bulundular.

 

 

Yayınlandığı Kategori Manşet

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Toki Pazarında ve Armağan İlci Mahallesindeki semt pazarında esnaf ve vatandaşlara sıcak çorba ikramında bulundu.

Kış aylarının en soğuk günlerini yaşayan şehrimizde Toki Pazarında ve Armağan İlci Mahallesindeki semt pazarında esnafa ve vatandaşlara çorba ikram edilmesine ilişkin Burdur Belediyesi’nden açıklama yapıldı;

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Soğuk kış günü. Vatandaşımız, üreticimiz ve esnafımıza iki semt pazarımızda sıcak bir çorba ikram etmek istedik. Biz paylaşmayı seven, dayanışma içinde olan bir belediye anlayışıyla mali değeri çok olmayan ama vatandaşımızla sürekli bir arada olduğumuzu göstermeye çalışan birçok projeye küçükte olsa sahip çıkmaya çalıyoruz. Bugün vatandaşımızla bir arada olalım, sorunları sıkıntıları varsa yerinde onlarla birlikte konuşup çözüm için değerlendirmeler yapalım istedik” dedi

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, eşi Hülya Ercengiz, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP Kadın Kolları Zinet Gezer ile Meclis Üyeleri esnaf ve vatandaşlara çorba dağıttı. Pazarı gezen Başkan Ercengiz, Esnaflara hayırlı işler dileyerek vatandaşlarla sohbet etti.

 

Yayınlandığı Kategori Manşet
Pazartesi, 17 Aralık 2018 15:44

MAKÜ 2019’da da hızla büyüyecek

Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur TBMM Genel Kurulunda kabul edilen Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 2019 yılı bütçesi ile ilgili açıklamada bulundular;

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi kurulduğu günden bu tarafa hızla büyümeye devam ettiğini belirten Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur;

“12 Yaşındaki Mehmet Akif Ersoy Üniversitemiz her yönden büyümesini sürdürmektedir.  AK Partimiz ve Hükümetlerimizin Üniversitelere destekleri devam ettiğini MAKÜ’ye daha fazla destekleri devam etmektedir. Meclisimizde kabul edilen Toplam Bütçesi 188.366.000.TL olan üniversitemizin yatırım bütçesine ayrılan miktarda 17.460.000.TL olmuştur. Üniversitemizin bu bütçelerle Burdur’umuzun gözbebeği olmayı sürdürecektir.” Dediler.

“2006 YILINDA KURULAN MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTEMİZ HER ZAMAN ÖN PLANDA”

Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “2006 Yılında AK Parti Hükümetimizin teklifi ile Kurulan Üniversitemiz, Yeni Üniversiteler içerisinde hem bilimsel çalışmalarda, hem ulusal ve uluslararası projelerde, hem yatırım ve hem de öğrenci artışında süratle yoluna devam etmektedir.Yine ayrıcalıklı olan Spor Tesisleri yatırımları ve Cumhurbaşkanımızın ilanı ile ‘Hayvansal Odaklı Proje’ kapsamında olması Üniversitemizi ön plana çıkarmış bulunmaktadır.  Bu gelişmelerde Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Meclis  Başkanımız Binali Yıldırım’a şükranlarımızı sunarım. Bakanlarımıza, Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’a, Rektörümüz Prof. Dr. Adem KORKMAZ’a ve Üniversite Yönetimimize teşekkür ederiz” dediler  Kamuoyuna sevgi ve saygılarını ilettiler.

 

Yayınlandığı Kategori Manşet
No Internet Connection