Tarihe göre süzülmüş ögeler: Perşembe, 13 Aralık 2018 - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Perşembe, 13 Aralık 2018 14:39

Basketbol’da genç erkekler yarıştı

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı Okul Sporları Genç Erkekler Basketbol İl Birinciliği yarışması Burdur Spor Lisesi Hüsnü Bayer Spor Salonu’nda yapılan final müsabakaları ile sona erdi.

Yüksek mücadeleye sahne olan müsabakalar sonucunda Özel Bahçeşehir Koleji Fen Lisesi birinci, Mehmet Uzal Sosyal Bilimler Lisesi ikinci, Burdur Spor Lisesi üçüncü ve Ercan Akın Fen Lisesi üçüncü oldu.

Ödül törenine Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya, Spor ve Okul Sporları Şube Müdürü Mustafa Kemal Sever, Okul Sporları Sorumlusu Hür Balım ve Basketbol Federasyonu İl Temsilcisi Kemal Taraşlı’nın katıldığı açıklandı;

Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya dereceye giren takımları tebrik edip, grup müsabakalarında İlimizi temsil edecek takıma başarılar diledi.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Perşembe, 13 Aralık 2018 14:39

14 Aralık 2018 - Cuma - Burdur Gazetesi

14 Aralık 2018 - Cuma - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

Kahvaltılı basın toplantısında, hızlı bir çalışma temposu içinde oldukları vurgulayan Ak Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, 31 Mart yerel seçimlerine kadar sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmayacaklarını belirterek, gönül belediyeciliği anlayışını ön planda tuttuklarının altını çizdi.  

Ak Parti İl Başkanılğı’nca Sahra Kahvaltı Evi’nde düzenlenen basın toplantısında, açıklama yapan Ak Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt seçildiği takdirde çözüm üreten, şeffaf bir belediyecilik anlayışıyla haraket edeceklerini vurguladı. 

Basın toplantısına, Ak Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengi, Ak Parti Merkez İlçe eski Başkanı Murat Akbıyık, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Hasan Yağcı, yönetim kurulu üyeleri ve basın mensupları katıldı. Toplantıda kendisini basın mensuplarına tanıtarak konuşmasına başlayan Ak Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, yerel seçim süreci içerisinde yapılan çalışmalar ve ziyaretler hakkkında bilgi verip, Burdur’un temel sorunlarına değindi. 

Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengi’de konuşmasında yoğun bir çalışma halinde olduklarını belirterek halkla iç içe olduklarını, belediyecilik projelerini şubat ayında paylaşacaklarını söyledi.

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Kurt toplantıda yaptığı konuşmada;

“Önümüzde 31 Mart yerel seçimleri var. Bizde aday adayı olarak başvurduk. Halkımızın teveccühü, Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle aday gösterildik. Öncelikle kendimden bahsedeyim. 11/11/1978 doğumluyum. Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme bölümü mezunuyum. Evli ve iki çocuk babasıyım. Akaryakıt ve nakliye sektöründe iştigal etmekteyim. Aday adaylığımızdan önce Burdur Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı ve BUTSO’da yöneticiydim. Adaylığımız belli olduktan sonra bu görevlerimizi bırakmak zorunda kaldık. Seçim dönemiyle ilgili İstanbul’da Sayın Cumhurbaşkanımız bizlere bu görevi takdim ederken yaşadığımız diyalogları aktarmak istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Burdur’a ayrı bir önem gösteriyor. O günkü konuşmasında Burdur’un benim için ayrı bir yeri var, sizlere güveniyorum, inşallah Burdur’u alıpta, gelin dedi. Biz de dedik ki Sayın Cumhurbaşkanım bizde sizlerin güvenini boşa çıkarmayacağız, elimizden geldiği kadar çalışacağız ve Burdur’u alacağız. Şu anki çalışmalarımıza baktığımız zaman hızlı bir çalışma temposundayız. Teşkilatımızında desteğiyle mümkün olduğu kadar her yere girip, çalmadık kapı sıkılmadık el bırakmamaya çalışıyoruz. 

Belediyecilik anlamında da biz adaletli, şeffaf ve çözüm üreten bir belediye olacağız. Hedefimiz bu. Esnaflıktan geldiğim için devamlı çözüm üreten, olabilirliğini bulmaya çalışan bir belediye anlayışıyla devam edeceğiz. Biz basın mensuplarını önemsiyoruz. Sorunlarını biliyoruz. Devamlı istişare içinde olacağız. Fikir alışverişinde bulunacağız. Seçildikten sonra Belediyeyi aldığımız takdirde de bu birlikteliğimiz her şekilde devam edecek.”değerlendirmesi yaptı.  

Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengi kapı kapı dolaşıp, esnaf esnaf gezip, hastanelerde, pazar yerlerinde, her yerde olup gönüllere dokunacaklarını ifade ederek;

“Bugün basın mensuplarıyla bir araya gelip, hasbihal etmek istedik. 2019 yerel seçimleri süreci hızyı bir şekilde devam ediyor. Bizlerde 6 aday adayımızla başladığımız bu serüvende teşkilatımızın teveccühü ve Cumhurbaşkanımızın onurlarıyla İstanbul’da ilk kırk aday açıklanırken Burdur’da açıklanıdı ve teşkilatımızda uzun yıllar görev yapmış, teşkilatımızın önemli isimlerinden Deniz Kurt seçildi. Aday olduğu ilan edildiği günden bugüne bizler kendisiyle teşkilatımın bütün kademeleriyle yoğun bir şekilde adayımızın arkasında çalışmalarımıza başladık. Gerçekten bizler Ak Parti hükümeti olarak Burdur’umuzda tekrar belediyeyi alarak devletimizin ve hükümetimizin yoğun bir şekilde Burdur’a yapılan yardımların yanında yerelde de belediyecilik anlamında büyük yatırımların Burdur’un özlemle beklediği hissediyor ve görüyoruz. Buna takviye olarak inşallah halkımız tevveccüh ederse bizler büyük yatırımları hükümetimizle beraber, Cumhurbaşkanımızla beraber Deniz Başkanımızın öncülüğünde şehir merkezine özellikle kazandırmak istiyoruz. Projelerimizi Şubat ayında inşallah sizlerle buluşturacağız. Yoğun bir şekilde teşkilatımızla ve Deniz Başkanımla beraber çalışma halindeyiz. İnşallah onları da halkımızla paylaştığımızda ne kadar iyi bir belediyecilik anlayışıyla yola çıktığımızı göstereceğiz. Bizler Deniz Başkanla kendisinin hem siyasi tecrübeler hem işhayatındaki tecrübeleriyle büyük işleri başaracağını biliyoruz. Bu konuda hem cumhurbaşkınımız hem bizler tam anlamıyla güveniyoruz. İnşallah kapı kapı dolaşıp, esnaf esnaf gezip, hastanelerde, pazar yerlerinde, her yerde olup gönüllere dokunarak anlatacağız. Büyük bir başarıya imza atacağımıza yürekten inanıyorum.” dedi ve toplantıya katılan herkese teşekkür etti.

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Şeker Ortaokulunu ziyaret ederek öğrencilerin düzenlediği Yerli Malı Haftası etkinliklerine katıldı.

Yerli malı tüketiminin öneminin anlatıldığı ve her yıl 12-18 Aralık arasında kutlanan Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası başladı. Halk arasında Yerli Malı Haftası olarak bilenen hafta, tüm yurtta olduğu gibi Burdur’da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu kapsamda Şeker Ortaokulunda Yerli Malı Haftası etkinliği düzenlendi. Gerçekleştirilen etkinliğe katılan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in, öğrencilerle bir araya gelerek yerli ürünlerden oluşan sofraya konuk olduğu açıklandı;

Sınıfta konuşma yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “Yerli malı önemli. Ne kadar çok üretirsek o kadar çok zengin bir ülke oluruz. Üretimden uzaklaşırsak o kadar çok dışa bağımlı olacağız. Yerli malını ne kadar çok tercih edersek biz o kadar çok başarılı olacağız. Sizlerden bir ricam var. Özellikle bu teknolojik aletlere çok para harcıyoruz. Biz bunların bedelini dışarıya dönük döviz olarak ödüyoruz. Bizim yapmamız gereken sizler okullarınızda iyi eğitim alıp o makinelerin daha iyilerini yaparak dünyaya satabilmektir. Bence sizin hedefiniz bu olmalı.” Dedi.

Başkan Ercengiz Şeker Ortaokulu öğrencileri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Vali Hasan Şıldak, İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler ile Hafızlık Proje sınıflarında okuyan öğrencilerle bir araya geldi

Vali Hasan Şıldak’ın, Burdur Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Sınıfları ile Abdi Özeren ve Şehit Hikmet Zengin İmam Hatip Ortaokulu Hafızlık Proje sınıflarında okuyan öğrencilerle bir araya gelmesine ilişkin açıklama yapıldı;

Ziyaretinde ilk olarak öğrencilerle öğle yemeğinde bir araya gelen Vali Hasan Şıldak, yemeğin ardından sınıfları gezerek bir süre öğrencilerle sohbet etti. Ziyaretin devamında proje okulları hakkında kapsamlı bilgi alan Valimiz, okuldan ayrılmadan Öğretmenlerle bir araya geldi.

Vali Şıldak yemeğin ardından öğrencilere hitaben yaptığı kısa konuşmada; “Bütün öğrencilerimize eğitim hayatlarında başarılar diliyorum. Sizler çok özel bir okulda eğitim görüyorsunuz. Bir kısmınız fen ve sosyal bilimler alanında seçilmiş öğrencilerimizsiniz, bir kısmınız da hafızlık eğitim almak suretiyle, diğer derslerinizle birlikte eğitim hayatınıza devam ediyorsunuz. Hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum, çalışmalarınızda, bütün eğitim hayatınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, Müdür Yardımcısı Hüseyin Çetinkaya, ilgili şube müdürleri ve okul yöneticileri hazır bulundu.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’u makamında ziyarette bulunarak, Burdur ile ilgili talepleri ilettiler.

Tamamlanan ve devam eden yatırımlar değerlendirildi

Bakan Ziyareti sonrası açıklamada bulunan AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımızı makamında ziyarette Bulunduk. Bakanlığımızın Burdur İlimize yaptırdığı İl Müdürlüğü Hizmet Binası, Engelsiz Yaşam Merkezleri için Burdurlu hemşerilerimiz adına şükranlarımızı ilettik. Ayrıca Revize Projesi bitirilen Yaşlı Bakım Merkezi ile ilgili bilgi alışverişinde bulunduk. İlimizde ve İlçelerimizdeki Umut Evleri ve Sosyal Hizmet Merkezleri personel ve donanımları ile ilgili taleplerimizi ilettik. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’a konulara olumlu yaklaşımlarından dolayı Burdurlu hemşehrilerimiz adına teşekkürlerimizi sunduk.”dediler

Yayınlandığı Kategori Manşet
Perşembe, 13 Aralık 2018 14:39

Haldun Dormen MAKÜ’de

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin davetlisi olarak Burdur’a gelen Türk tiyatrosunun duayen ismi, yönetmen ve oyuncu Haldun Dormen, MAKÜ Konferans ve Sergi Salonunda düzenlenen söyleşide, MAKÜ öğrencilerinin sorularını yanıtladı.

Söyleşi öncesi Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Prof. Dr. Durmuş Acar ve Prof. Dr. Mehmet Karaca, Rektör Danışmanları Prof. Dr. Ömer Tekşen ve Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç ve Tiyatro Topluluğu öğrencileri ile yemekte buluştu. Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, Sanatçı Dormen MAKÜ anmalığı hediye etti.

Yemekten sonra söyleşi için MAKÜ Konferans ve Sergi Salonuna geçildi. Haldun Dormen DORMEN, , 65 yıllık tiyatro, sinema ve gazetecilik deneyimlerinden bahsederek, Tiyatronun en büyük tutkusu olduğunu belirtip kendisine yöneltilen sorulara tek tek yanıt verdi. Hem güldüren hem de duygulandıran söyleşide tiyatro anılarını anlattı. Tiyatronun geleceğinden bahsederek öğrencilere öğütler de verdi. 

Söyleşiye, MAKÜ Yönetimi ve öğrencilerinin yanı sıra Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz de katıldı. Söyleşinin ardından Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Haldun Dormen’e Burdur Alaca Dokuması ve çeşitli hediyeler sundu. Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç’da MAKÜ anmalığı takdim etti.

 

Yayınlandığı Kategori Manşet
No Internet Connection