Tarihe göre süzülmüş ögeler: Salı, 11 Aralık 2018 - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

12 Aralık 2018 - Çarşamba - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Salı Pazarı’nda vatandaşlara ve pazar esnafına çorba dağıttı. Vatandaşlara ve pazar esnafına yapılan çorba ikramının ardından, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan ve il yönetim kurulu üyeleriyle birlikte pazar esnafına hayırlı işler dileyerek, onların sorunlarını ve taleplerini dinledi. Vatandaşlarda Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e yaptığı sıcacık çorba ikramından dolayı teşekkür ettiler.

Belediye Başkanı Ali Orkun ercengiz Salı Pazarı’nda yaptığı çorba ikramı sonrasında yaptığı açıklamasında;

“Burdur Belediyesi olarak geleneksel hale getirmeye çalıştığımız, her soğuk Salı Pazarı’nda, kimi gün sıcak süt, kimi gün sıcak çorba dağıtımıyla esnafımızın ve vatandaşımızın içini ısıtmaya çalıştık. Bugün yine Salı Pazarı’ndayız. Vatandaşımıza sıcak çorba getirdik. Vatandaşımızın soğuk kış gününde Burdur Belediyesi’nin, Burdur halkının, üreticinin ve buradaki esnaf arkadaşların yanında olduğunu hissettirmeye çalıştık. Afiyet olsun. Vatandaşımız keyifle içebilir.”dedi.

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet
Salı, 11 Aralık 2018 15:46

İyi Parti’den EYT’ye destek

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği üyelerinin Bucak’a gelerek, İyi Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez’i ziyaret ettikleri açıklandı;

Bilindiği gibi İYİ Parti’nin, TBMM Genel Kurulu’nda “emeklilikte yaşa takılanlar (EYT)” ile ilgili, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin doğrudan gündeme alınması önergesi AK Parti ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedilmişti.

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez de EYT Derneği üyeleri ile yaşanan sıkıntılar hakkında görüş alışverişinde bulundu.EYT mağdurlarının yanlarında olduklarını ifade eden Başkan Sönmez, emeklilikte yaşa takılanların haklarının verilmesi gerektiğine vurgu yaparak, “Verdiğiniz mücadele bir hak mücadelesidir. 3-5 oy meselesi değildir. Benzeri görülmemiş bir mücadele vermektesiniz. Sizin mücadeleniz son dönemlerin en dinamik sivil toplum mücadelesi haline gelmiştir. Hak verilmez, alınır. İYİ Parti olarak hep sizin yanınızda olmaya devam edeceğiz. Sözümüzün ve kanun teklifimizin arkasındayız. Bu sorunu çözecek adım kimden gelirse gelsin destekleyeceğiz. Emeklilik haklarınızın teslim edilmesi iade edilmesi için sizinle beraberiz. Mücadelenizi destekleyeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Başkan Safa Sönmez,”Biz millete ne söz verdiysek İYİ Parti olarak arkasında duracağımızı her fırsatta söylüyoruz. Emeklilikte yaşa takılanların siyasete kurban edilmesine büyük bir üzüntüyle yaklaşıyorum. Onlar umutlarını kaybetmesinler. İYİ Parti var. Onların hakkını ve hukukunu sonuna kadar savunacak siyasi irade TBMM’de görev başında” dedi. 

Dernek üyeleri ile bir araya gelmekten dolayı mutlu olduğunu belirten Sönmez, bundan sonraki süreçte de EYT mağdurlarına destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Salı, 11 Aralık 2018 15:46

"Ölümle Tokalaşma"

Emniyet kemeri sinyalini engelleyen, ‘Türk icadı’ ve ‘Türk tokası’ olarak bilinen aparatı üreten, satan ve araçlarında bulunduranlara karşı Antalya’da ‘Ölümle tokalaşma’ sloganıyla kampanya başlatıldı.

Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Emniyet Müdürlüğü, Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin iş birliğinde başlatılan kampanya kapsamında; emniyet kemeri sinyalini susturan tokayı kullanan, üreten ve satanlar cezalandırılacak. Kampanyada çocuklar ise ebeveynleri ve yakınlarına ait araçlarda gördükleri bu tokaları toplayıp, emniyet birimlerine teslim ettikleri takdirde ödüllendirilecek.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, sosyal medyada ‘Ölümle tokalaşma’ hashtag’iyle bu kampanyaya destek verilmesini çağrısında bulundu. Tokaları getiren öğrencilere ise içinde sinema bileti de olan çeşitli ödüller verileceği açıklaması yapıldı.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Ak Parti İl Başkanlığı’nın organizasyonuyla, pazar esnafı ve vatandaşlara Salı Pazarı’nda çorba ikram edildi. Ak Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengi ve diğer il yönetim kurulu üyeleriyle beraber yapılan çorba ikramıyla vatandaşların ve pazar esnafının içi ısıtıldı. 

Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengi, çorba ikramını Belediye Başkanı Adayı Deniz Kurt’la beraber ikram ettiklerini belirterek;

“Yerel seçimler yaklaşıyor. Bu seçimler üzerine bizimde çalışmalarımız yoğunlaşıyor. Vatandaşlarımızın yoğun olduğu yerlerde görüşüp onlarla hasbihal etmek istiyor ve sorunlarını dinlemeye çalışıyoruz. Bugünde güzel oldu. Deniz Kurt başkanımızla birlikte çorba ikramımızla vatandaşların gönüllerini ısıttık. İnşallah yerel seçimleri de büyük bir zaferle kazanır, belediyemizi Ak Belediyeciliğe çevirip, büyük yatırımlara Burdur’umuza kazandırırız.”dedi. 

Ak Parti Belediye Başşkan Adayı Deniz Kurt;

“Bu soğuk Salı Pazarı’nda vatandaşlarımızın içini biraz olsun ısıtabilmek amacıyla çorba ikramında bulunduk. Geçen hafta da buradaydık. Bu haftada vatandaşlarımızın yanındayız. Yine her zaman dediğimiz gibi sadece seçim döneminde değil, vatandaşımızın her zaman yanında olduğumuzu hissettirmek için uğraşıyoruz. Vatandaşımızın içini ısıtabildiysek bizim için ne mutlu.”dedi.

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet

17 -22 Aralık 2018 tarihleri arasında, Balıkesir’de yapılacak olan büyük erkekler Turkiye Boks Şampiyonası’nda  MAKÜ’yü 54 kiloda Adem Furkan Avcı temsil edecek.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Ögrencisi, Fenerbahçe Spor Klübü boksörü, 2 kez Avrupa Şampiyonu Adem Furkan Avci Turkiye Boks Şampiyonası’na  64 kilogramda MAKÜ’yü  temsilen katılacak.

2020 Olimpiyatlarına katılabilmek icin, Dünya ve Avrupa Şampiyonaları’nda derece yaparak, olimpiyat vizesi alma mücadelesi verecek.

Burdur Boksu’nun Babası Antrenör Merdane Bağrıyanık gazetemize yaptığı açıklamada;

“A Milli Takımda ögrencim olan Adem Furkan Avcı’yı  günde cift antrenmanla müsabakaya hazırladık. Aynı zamanda kendi antrenönü Deniz Tahincioglu tarafindan, Antalya’da 10 gunluk 2’li kamptada, performansını artırıcı antrenmanlar uygulandı. Sporcunun performansı moral ve motivasyonu ust seviyede.  Burdur MAKÜ’ye,  Türkiye Şampiyonluğu getireceğinden hiç kuşkumuz yok. Bizlere maddi manevl desteğini esirgemeyen Sayın Valimiz Hasan Şıldak, MAKÜ Rektörümüz Adem Korkmaz, Rektor Yardımcımız Mehmet Karaca, MAKÜ Spor Klübü Baskanımız Mustafa Kılıç ve Spor Daire Baskanımız Mehmet Şimsek, Genclik Spor İl Müdürümüz Orhan Kemerkaya, Burdur Boksu’nun Hamisi Burdur Spor Lisesi Mudürümüz Fethi Bulut’a gösterdikleri ilgi ve bize duydukları güven için teşekkür ediyorum. 2019 yılında  birçok kez Türkiye Şampiyonluklarını ilimize kazandırarak, Burdur Boksu’nun varlığını ve iddiasını kanıtlayacağız.

Yayınlandığı Kategori Manşet
No Internet Connection