Tarihe göre süzülmüş ögeler: Cuma, 02 Kasım 2018 - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

Satranç İl Temsilciliğine atanan, daha önce gazetemizde köşe yazılarını yayınladığımız Öğretmen Orhan Altın’la  Şehirde ve Ülkede Gündem köşemizde söyleştik. 

Satranç Federasyonu İl Temsilcisi Orhan Altın, söyleşimizde sorularımıza verdiği cevaplarla, ilimizdeki satranç faaliyetleri hakkında okuyucularımızı bilgilendirdi;

Hasan Türkel: Sayın Orhan Altın Burdur Satranç İl Temsilcilik görevine atandınız kutlarım. Göreve ne zaman başladınız?

 Orhan Altın: Çok Teşekkür ederim. 10/10/2018 tarihinde İl Temsilciliği görevime başlamış bulunmaktayım.

Bu vesileyle ben de, İl temsilciliği görevine başlamış olmam nedeniyle, bu görevimden dolayı bana başarı ve iyi niyet dileğinde bulunan bütün arkadaşlarıma öncelikle teşekkürlerimi, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

HT: Almış olduğunuz bu görevle ilgili ne söylemek istersiniz. Daha önce bu görevi yürüten Satranç İl Temsilcileri kimlerdi?

OA: Bu görevin temelinin sadece özverili çalışmaya dayalı olduğunun bilincindeyim. Bu bir grup görevidir. Aynı futbol takımı gibi. Hakem, Antrenör ve sporcularımızın uyum içinde çalışması çok önemli. Zaten bu yıllardır bu şekilde. Tüm arkadaşlarımız son derece özverili bir şekilde sorumluluklarının bilincindedir. Çalışmalarda aksama söz konusu değildir. Bu nedenle çok şanslı olduğumuzu söyleyebiliriz.  Bu güne kadar görev yapmış il temsilcilerimize gelince; İlimizin ilk İl Temsilcisi değerli dostum Ogan Yurtseven’le 2002 yılında başlayıp, 2005 yılında Murat Bahçe, 2009 yılında Serdar Başgül, 2015 yılında Şükrü Şener ve 2018 yılında ise bu görev bana düştü. Ben de gücümün yettiğince ve değerli satranç ailesinin destekleriyle burdur satranç camiasına faydalı olmaya çalışacağım.

HT: Bu güne kadar Satranç sporu ilimize neler kazandırdı?

OA: 2002 yılından bugüne sürekli gelişerek devam ediyoruz. Öncelikli olarak, sporcu, hake ve antrenör sayılarımız hedeflediğimiz sayıların üzerine çıktı.

Ben, katkıda bulunan Sporcu, Veli, Hakem, antrenör ve İl Temsilcilerimize yürekten teşekkür ediyorum.

2017-2018 sezonu resmi kayıtlı sporcu sayımız 4854, aktif sporcu sayımız 1241, Erkek:820 Kadın: 421

Ulusal hakem:7, İl Hakemi:43 Aday Hakem:94 Olmak üzere 144 hakemimiz bulunmaktadır.

Bu gücümüzle İl olarak tek başımıza çok önemli organizasyonlara imza atabilecek gücümüzün bulunması hepimizi mutlu etmektedir.

Ayrıca her yıl çok sayıda turnuva düzenlenmektedir. Bunlara ek olarak Her yıl Burdur Belediyesinin düzenlemiş olduğu Uluslar arası organizasyona sahip olan “Burdur Gölü Uluslararası Satranç Turnuvası” bu vesileyle Bur organizasyona ev sahipliği yapan Burdur belediyesi değerli başkanı sayın Ali Orkun Ercengiz’e teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Yine geleneksel hale gelen ve Anneler günü satranç Turnuvasında Burdur Eczacılar odasına  ve Başkanı sayın  Şükrü Şener’e, her yıl düzenlenen ve yine geleneksel hale gelen Polis Amca Turnuvasında Burdur Emniyet Müdürlüğüne ve İl Emniyet Müdürümüz Arif Çankal’a, 2010 yılında dönemin İl Temsilcisi, TSF Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Başgül’ün girişimleriyle gerçekleşen Dünya 16 yaş Altı satranç Olimpiyatı, Yine Serdar Başgül’ün tüm ülkemize örnek teşkil eden “Satranç ile Büyüyen Çocuklar” projesi ile Ülkemizde okul öncesi çocuklarımızın satranç ile tanışmaları sağlanmış ve örnek proje olarak TSF tarafından tescillenmiştir.

 Tabi ki bu olumlu gelişmeler Satranç il Tertip Komitesinin, Hakem Kurulu’nun ve Burdur Satranç Ailesinin her bireyinin, yoğun gayretleri ve katkıları ile olmuştur. Bu süreçte Valiliğimizin, Milletvekillerimizin, Belediyemizin, ,Burdur Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ve Türkiye Satranç Federasyonu ‘nun daima desteği İl Temsilciliğimize ve bizlere olmuştur. Katkı veren herkese teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum.

HT: Yeni görevinizden dolayı tekrar kutluyorum. Başarılar diliyorum. Değerli açıklamalarınız için de teşekkür ediyorum.

OA: Ben de teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerimle herkese sonsuz sevgi ve teşekkürlerimi sunarım.

Yayınlandığı Kategori Manşet

03 Kasım 2018 - Cumartesi - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

Dilara Oktay, 13-16 Aralık’ta Trabzon’da yapılacak olan Milli Takım seçmelerine katılıyor

Antalya ilinde 20-21 Ekim 2018 tarihlerinde yapılan 11-12 yaş Ulusal Gelişim Projesi vize müsabakalarına ilimizden katılan Dilara Oktay, 4 barajı da geçerek Yüzme Milli Takımı grup seçmelerine katılmaya hak kazandı.

5 yıldır ilgilendiği yüzme branşında çeşitli yarışmalara ve etkinliklere katılan Dilara Oktay’ın, ilimizde yapılan yarışmalarda da dereceleri bulunmakta.

5 yıllık antrenman birikimiyle hazırlandığı Ulusal Gelişim Projesi vize müsabakalarında 4 barajı da geçerek, 11-12 yaş grubu Yüzme Milli Takımı seçmelerine  13-16 Aralık 2018’de, Trabzon’da katılacak olan Dilara Oktay, çalışmalarına ara vermeden, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Spor Tesisleri’nde, Antrenörleri Bahar Ünal ve İpek Çakır ile birlikte devam ediyor.

 Dilara Oktay’ın bu süreçte en büyük destekçileri anne, babası Bade-Hüseyin Çağrı Oktay ile uzun süredir birlikte çalıştığı Antrenörleri Bahar Ünal ve İpek Çakır oldu.

3. Kademe Yüzme Antrenörü Bahar Ünal, gazetemize yaptığı açıklamada, ilimizde uzun bir geçmişe sahip olmayan yüzme branşında gelen bu başarının sevindirici ve umut verici olduğunu dile getirerek “Dilara ile yaptığımız çalışmalara ara vermeden devam ediyoruz. İyi bir hazırlık süreci geçirdik. Beslenme, dinlenme ve gelişim sürecini iyi takip ettik. Bu başarı aslında bize sürpriz olmadı. Beklediğimiz bir sonuçtu ve umduğumuz gibi ilk elemeyi başarıyla tamamladık. Trabzon’da yapılacak olan seçmelerde de başarılı olup, Dilara ile birlikte madalyamızı alıp, Burdur’a geleceğiz.  Ayrıca bize bu süreçte büyük destek olan Bade ve Hüseyin Çağrı Oktay’a da gösterdikleri özveriden dolayı teşekkür ediyorum. Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Orhan Kemerkaya’ya da verdiği destek ve moral için ayrıca teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Burdur Gazetesi olarak, 13-16 Aralık’ta Trabzon’da yapılacak olan 11-12 Yaş Grubu Yüzme Milli Takımı seçmelerinde Dilara Oktay’a başarılar diliyoruz.

Haber: Kemal Taraşlı

 

Yayınlandığı Kategori Manşet

Mehmet Akif Üniversitesi idari kadrosu ile Burdur basın mensuplarından oluşan futbol takımları, MYO Teknik Bilimler halı sahasında, karşı karşıya geldi.

Berabere biten maça Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Prof. Dr. Mehmet Karaca, Prof. Dr. Durmuş Acar, Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç; Burdur basınında görsel, işitsel, internet medyasından kişiler yer aldı.

Karşılaşmayı uzun süre önde götüren Makü takımına son dakika golü atan Burdur Gazeteciler Cemiyeti takımı sayıyı eşitleyerek, maçın 10-10 beraberlikle bitmesini sağladı.

Seramoninin ardından 69 yaşına basan Burdur İlkadım Gazetesi Sahibi Mustafa Arslan’a doğum günü sürprizi yapıldı.  Karşılaşmanın sonunda ise bir araya gelen iki takım oyuncuları ve seyirciler MYO Teknik Bilimler kantininde bir araya gelerek bir süre sohbet etti. 

Makü-Burdur Gazeteciler Cemiyeti arasında yapılan dostluk maçında, Burdur Gazetesi’ni İnternet Editörü Süleyman Sırrı Taraşlı, Muhabir Kemal Taraşlı ve Sayfa Sekreteri Velican Demirtaş temsil etti. 

Hatice Dursun

 

Yayınlandığı Kategori Manşet

Bucak İyi Parti İlçe Başkanı Sefa Sönmez    Bucak İlçe Teşkilatı olarak saygıda mecburiyeti ilke edindiklerini ve saygı gösterilmesini bekleyerek hedeflerine  emin adımlarla ilerlediklerine vurgu yapan yazılı açıklama yaptı.

“Tüm engellemelere ve iftiralara rağmen biz cesurlar olarak tüm Bucak’lı vatandaşlarımızla bütünleşerek başaracağız” dedi;

İYİ PARTİ Bucak İlçe Teşkilatı olarak kuruluşumuzdan itibaren tüm yönetim kurulumuz ile beraber özverili ve azimli çalışmalarımız neticesinde 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan seçimlerde Türkiye ve Burdur ortalamasının üzerinde %21 oy oranı ile Partimizin  Türkiye’de en yüksek oyu aldığı ilçeler arasına girdik.

Yurt dışı oylarıyla CHP ye karşı 530 oy farkla maalesef milletvekilliğini kaybettik. Ancak,Milletvekilliğinde CHP ye karşı yarıştığımız Burdur’da,Bucak İlçesi olarak CHP den 3400 oy fazla alarak CHP ye en fazla farkın atıldığı ilçe olmuştur.

Tüm yönetim kurulu üyelerimizle birlikte bu güne kadar üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirdiğimiz gibi bu günden sonra da aynı şevk ve azimle,ilk günkü heyecanla yolumuza devam ediyoruz.

Hedefimiz 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde İYİ PARTİ’yi Bucak’ta zirveye taşımak ve Belediye Başkanlığı’nı kazanmaktır.

Bizdeki bu azim ve kararlılığı yıkmak isteyen,İYİ PARTİ’yi bu hedeften uzaklaştırmak isteyen kıymeti kendinden menkul bir takım kişilerin, fitne çıkarmak suretiyle bizi zayıf düşürmeye çalışan şahsiyetlerin bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da olacağı malumdur.Gerek şahsım,gerek yönetim kurulumuz ve gerekse 25.Dönem Burdur Milletvekilimiz Sayın Alparslan Ahmet Dursun hakkında çıkarılan dedikodulara gülüp geçiyoruz.Bucak’ta alınan seçim sonuçları zaten her şeyi ortaya koymaktadır.

Ancak, biz şahsi menfaat peşinde olanlarla kısır çekişmeler içerisinde olmayacağız. Bucak İlçe Teşkilatı olarak 24 Haziran’da TÜRKİYE VE BURDUR ORTALAMASININ ÜZERİNDEKİ OY ORANINDAN ALDIĞIMIZ GÜÇLE YAKLAŞIK 2 YILDIR SAHİPSİZ BIRAKILAN VE KAYYUMLA YÖNETİLEN BUCAK’A VE BUCAKLI’YA SAHİP ÇIKMAK İÇİN 31 MART 2019 TARİHİNDEKİ SEÇİMLERDE BUCAK BELEDİYE BAŞKANLIĞINI KAZANACAĞIZ.

Biz İYİ PARTİ Bucak İlçe Teşkilatı olarak saygıda mecburiyeti ilke edindik ve saygı gösterilmesini bekleyerek hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz.

BUCAK İYİ OLACAK.

Tün engellemelere ve iftiralara rağmen biz cesurlar olarak tüm Bucak’lı vatandaşlarımızla bütünleşerek;

BAŞARACAĞIZ, BAŞARACAĞIZ, BAŞARACAĞIZ…

Yayınlandığı Kategori Manşet