Gazetemizin sahibi Taraşlı’dan C. Başsavcısı Dr. Gürdoğan’a ziyaret

Gazetemizin imtiyaz sahibi Adnan Taraşlı Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Özkan Gürdoğan’ı makamında ziyaret ederek yeni görevinin hayırlı olması dileğinde bulundu.

 

Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Özkan Gürdoğan ziyarette, “genel anlamda basının, yerelde, yerel basının kamu ile vatandaş arasında bilgilendirme köprüsü oluşturmada önemli bir görev üstlendiğini belirterek, Burdur sakin, huzurlu ve kendi yapısını, kültürünü koruyup sürdürmüş bir il. Temennimiz bu yapının devam etmesi. Burdur Adliyesi hem fiziki yapı hemde kadro olarak verimli hizmet sunuyor, sunmaya da devam edecek” dedi.

Gazetemizin imtiyaz sahibi Adnan Taraşlı, Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı’na atanan Dr. Özkan Gürdoğan’ın yeni görevi olan Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hayırlı olması dileğinde bulunarak, Burdur insanının kamu kurumlarına, yasalara saygılı olduğunu, bu nedenle ilde huzur ve sükünun oluştuğunu, yerel basın olarak kamu kurumları ile vatandaş arasında bilgi aktarımına ve vatandaşın bilinçlendirilmesine katkı sunmaya devam edeceklerin ifade etti.

1978 senesinde İstanbul’da doğdu. Aslen Erzincanlıdır. İlk ve orta dereceli öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 2000 senesinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 2001 senesinde Almanya’nın Freiburg şehrinde bir senelik dil eğitimin ardından Freiburg Albert Ludwigs Üniversitesinde Ceza Hukuku alanında yüksek lisans eğitimine başladı. 2004 senesinde yüksek lisansını tamamladı. 2005 senesinde Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ceza hukuku alanında doktora eğitime başlayıp 2012 senesinde “Hakaret suçu” konulu tezi ile doktora eğitimini bitirdi. 2006 senesinde Bakırköy savcı adayı olarak memuriyet görevine başladı. Sırasıyla Körfez Cumhuriyet savcısı, Bahçesaray Cumhuriyet savcısı, Ayvacık Cumhuriyet savcısı, Çeşme Cumhuriyet Başsavcısı, Yüksekova Cumhuriyet Başsavcısı görevlerinin ardından 31.05.2019 tarihli HSK Kararnamesi ile Burdur Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanmıştır. Almanca bilmektedir.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection