Arfen Koleji törenle açıldı

Anadolu ve Fen lisesi kademelerinde eğitim veren Arfen Koleji, 2019-2020 eğitim öğretim yılına düzenlenen açılış töreniyle başladı.

 

Arfen Koleji konferans salonunda düzenlenen açılış töreni, konuşmaların yapılmasıyla başladı. Vali Hasan Şıldak ve kolejin kurucu müdürü Mevlüt Ünal’ın konuşmalarının ardından protokol üyeleri açılış kurdelesini kesti. İl Müftü Vekili Yüksel Güzel, başarılı bir eğitim öğretim temennisiyle dua etti. Tören, davetlilere sunulan kokteylle sona erdi.

Açılış törenine; Vali Hasan Şıldak, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Orhan Kılıç, İl Müftü Vekili Yüksel Güzel, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Arfen Koleji öğrencileri ile velileri katıldı.

Vali Hasan Şıldak açılış töreninde yaptığı konuşmada;

“İlimizde yeni bir eğitim kurumu. Özel sektörün girişim gücü, her zaman bütün sektörlere güç kaynağıdır. Bunlar; dinamizm ve enerji getirir, rekabet ortamı oluşmasını sağlar. Bu anlamda yeni bir oluşumun, yeni bir eğitim kurumunun ilimizde boy göstermesi ve iddialı bir şekilde eğitim alanında biz varız demesi bizleri mutlu etti. 

Eğitime yapılan yatırım boşa gitmeyecektir

Burdur; eğitim geçmişiyle, çizgisiyle Türkiye’de zaten ismi bilinen illerimizden. Bu standardını her yıl ileriye taşımak adına gerek kamudaki gerekse özel sektördeki girişimler, ilimize kazandırılan yeni imkanlar elbetteki sonuç verecektir. Bunların sonuçlarını birlikte göreceğimizi düşünüyoruz. Herşeyden önce eğitime yatırılan hiçbir çaba, yapılan yatırım boşa gitmeyecektir. Çünkü, eğitimin temel malzemesi insandır. Sizler burada gençleri eğiteceksiniz. 

2023 vizyonları çerçevesinde ve akademik başarıyı hedefleyen bir çizgi anlayışıyla bu yıl ilimizde bir eğitim hamlesi oluşması için biz de var gücümüzle çalışıyoruz. Valiliğimiz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz olarak, 2019-2020 eğitim öğretim döneminin Burdur’da bir atılım dönemi olması, bir enerji fışkırması, bir sinerji oluşturması için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Bütün planlamalarımızı yaptık.

 Eğitim emek isteyen ve ince detaylara sahip bir süreç. Eğitimin çok yölnlü bir anlayışla zenginleştirilmesi, bir taraftan modern eğitim anlaşına sahip yeni bir vizyonla eğitim alanında yeniliklere açık bir portre çizerken bir taraftan da günün gerçeği olan gerek lise gerek üniversite hazırlıkları döneminin ve sonucunda girilen sınavlardaki akademik başarıyı yükseltmek zorundayız. Bu çizgi yükselmesinin, bu seviye atlamanın dilerim ki bu kolejimizin açılışıyla da güçlenen kadroyla ilimize katkı vereceğini ve hep birlikte güzel bir ortamda eğitim faliyetlerinin devam edeceğini düşünüyorum. İlimize, çalışanlara ve burada eğitim görecek öğrencilerimize hayırlı olsun diyorum.” Dedi.

Okul veli işbirliği önemlidir

Arfen Koleji Kurucu Müdürü Mevlüt Ünal açılış töreninde yaptığı konuşmada okulun vizyonunu açıklayarak öğrenci ve velilerine seslenerek;

“Okulumuzun kuruluş vizyonu üç temelden oluşur; geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi iyi tanımak, iyi tanıdığımız gençleri doğru eğitmek, doğru eğittiğimiz gençleri milli şuuru yüksek çağdaş ve geçerli bilgilerle donatarak onları öğretimi öğrenen bireyler haline getirmektir. Bu amaçla kurulan Arfen Koleji’nin kuruluşunda emeği geçen mühendis ve ustalarımıza, Burdur esnafına, Milli Eğitim Müdürlüğü personeline, eğitim programının oluşmasına katkı veren eğitimci kurumlara öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ederim. 

Sevgili gençler gelecek hedefi olan, ahlaki değerlere önem veren, vatan millet sevgisi olan, gözü çağdaş bilimden yana olanlar sizinle beraber olur. Çünkü Arfen Koleji sizin yanınızdadır. Değerli veliler, hayatın her evresinde eğitim süreci devam eder. Bu nedenle okul veli iş birliği çok önemlidir. Sizlerle sürekli iletişim halinde olacağız. Sözlerime son verirken, buraya gelip bizleri onurlandırdığınız için Arfen Koleji olarak hepinize çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Mine Kaya

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection