Nene Hatun Caddesi’nde yapımı sürmekte olan kapalı spor salonu tamamlama çalışmaları hızla devam ediyor. 

Geçtiğimiz aylarda Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapımı tamamlanarak hizmete giren Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nun ardından, Spor salonunun yapımının tamamlanmasıyla ilimizin bir ihtiyacı daha karşılanmış olacak. Yapımı devam eden Nene Hatun Caddesi’ndeki kapalı spor salonu ile İlimizde sporu geliştirmek, spora ilgiyi arttırmak, her yaştan bireyi spora teşvik etmek amaçlanıyor. 

Edinilen bilgiye göre; inşaatın kısa bir süre içerisinde tamamlanacağı ve tesisin Mart ayı itibari ile  hizmete gireceği ön görülüyor. Spor salonu, yapımı tamamlandığında 3 bin kişilik kapasiteye sahip olacak. Tesiste başlıca olarak; basketbol, voleybol, hentbol sahaları, box ve fitness salonları yer alacak. Yapımının tamamlanmasının ardından içerisinde çeşitli diğer salon sporu alanlarını da barındırabileceği öngörülüyor. Her yaştan ve her kesimden bireye hizmet verecek olan spor kompleksinin; Ulusal ve Uluslararası müsabakaların yapılabileceği standlarda olacağı bilgisi edinildi. Ulusal ve uluslararası turnuvalarda çok yönlü olarak kullanılacak salon, şehir merkezindeki tek spor kompleksi olacak.

Ulusal ve Uluslararası düzeyde dereceye giren sporcular ve antrenörleri için Valilik’te düzenlenen törende yaptığı konuşmada; inşaa halindeki spor salonuna ilişkin de açıklama yapan Vali Hasan Şıldak;

“Yapımı süren kapalı spor salonumuzda incelemeler yaptık. Bu tesisler çok kısa zamanda ilimizde hizmete girecek. Hem spor anlamında hem kültür sanat anlamında, sosyal etkinlikler anlamında buraların hizmete girmesiyle çok daha iyi imkanlara kavuşacağız.” Sözleriyle spor salonunun son durumuna ilişkin bilgi vermişti.

Mine Kaya

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection