Kaçakçılık şebekelerine darbe

İl Emniyet Müdürlüğü’nce düzenlenen operasyonlarda uyuşturucu maddde kaçakçıları, sahte alkol imalatcıları, silah kaçakcıları ve kayıt dışı telefon satıcılarının yakalanmasına ilişkin açıklama yapıldı;

 İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından İlimizin huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik başta uyuşturucu/uyarıcı maddelerin ticaretini yapan zehir tacirleri olmak üzere, halk sağlığını hiçe sayarak sahte alkol yapan, satan şahıslar ve cep telefonu IMEI kopyalaması ve kaçak cep telefonu satışı yapan şahıslara yönelik son bir aylık dönemde yürütülen çalışmalarda;

32,6 gram eroin, 2,55 gram metamfetamin, 2,79 gram skunk, 37,13 gram esrar ile 20 adet uyuşturucu hap ele geçirilmiş, uyuşturucu madde ticaretinden elde edilen 1.045 TL paraya el konulmuştur. Bu çalışmalarda “Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak” suçundan 12 şahıs ve “Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti” suçundan 2 şahıs hakkında adli tahkikat yapılmış, işlem yapılan şahıslardan 1 şahıs tutuklanmış, 1 şahıs ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır. 

Halk sağlığını hiçe sayarak sahte (ev yapımı) alkol yapan ve satan şahıslara yönelik yapılan çalışmalar sonucu; sahte 18 litre Rakı, 13 litre Votka, 0,4 litre Viski, 14.95 litre Etil Alkol, 2.9 kg Anason bitkisi, Alkol üretme düzeneği ve 1 adet Bomemetre (Alkol derecesini ayarlama amaçlı) ele geçirilmiş, yakalanan 2 şahıs çıkarılmış olduğu adli makamlarca adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır.

Ruhsatsız silah satışı/ticareti kapsamında yapılan çalışmalar sonucunda; kargo firmasında teslim alınmadığı için geri gönderim olarak bekletildiği tespit edilen 20 adet pompalı tüfek ele geçirilmiş, yakalanan 1 şahıs ifadesi akabinde serbest bırakılmıştır.

Kayıt dışı cep telefonu satışı ve cep telefonu IMEI kopyalaması kapsamında yapılan çalışmalarda tespit edilen 24 işyerine yapılan operasyonda;  43 adet kayıt dışı cep telefonu, 29 adet IMEI kopyalaması yapılan cep telefonu, 1 adet Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca haberleşme bağlantısı kesilen cep telefonu ile kopyalama işleminde kullanılan 3 adet box cihazı ele geçirilmiştir. Konu ile ilgili tahkikat devam etmektedir.

Güvenlik güçleri z tarafından İl genelinde uyuşturucu ve kaçakçılık ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilmekte.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection