Ölen kişinin kimliği tespit edildi

Bağlar Mahallesi’nde bulunan, parçalara ayrılmış ve kimliği belirsiz cesedin Afgan uyruklu M.H. isimli şahıs olduğu ortaya çıktı.

Bağlar Mahallesi Taşar Kuyu Sokak üzerinde bulunan boş arazide bulunan çukurda toprağa gömülü vaziyette insan cesedi bulunmasının ardınadan konuyla ilgili Valilikten açıklama yapıldı;

Valilikten yapılan açıklamada;

“Geçtigimiz Cuma günü akşam saatlerinde, Bağlar Mahallesi Taşar Kuyu Sokak üzerinde bulunan boş arazide bulunan çukurda toprağa gömülü vaziyette insan cesedi olduğuna dair ihbar yapılması üzerine olay yerinde yapılan incelemelerde; torbalar içerisinde, toprağa gömülü olarak kimliği belirsiz bir kadına ait ceset bulunduğu tespit edilmiştir. 

Ceset üzerinde yapılan incelemelerde, maktulün parmak izleri alınmış, yapılan sorgulama sonucunda, İlimizde uluslararası koruma başvurusu sahibi kişi olarak ikamet etmekte olan ve 09.01.2019 tarihinden itibaren kayıp şahıs olarak aranan Afgan uyruklu bir şahıs olduğu tespit edilmiştir. 

Maktulün cesedi gerekli incelemelerin ardından Devlet Hastanesi morguna kaldırılmıştır. 

Olayla ilgisi olabileceği değerlendirilen iki şahıs Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile yakalanarak gözaltına alınmış olup soruşturmaya kapsamlı olarak devam edilmektedir.” denildi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection