Vali Şıldak; Engelliler özel ilgiyle hayata tutunabilir

Engelliler için düzenlenen yemekte konuşan Vali Hasan Şıldak, engellilerle buluşmanın kendisini son derece mutlu ettiğini ifade ederek, özel insanları, özel ilgi olmaksızın hayata dahil edebilmenin ve onları ayakta tutabilmenin mümkün olmadığını vurguladı.

Dünya Engeliler Günü kapsamında Vali Hasan Şıldak, Öğretmenevi’nde engelli vatandaşlar ve aileleri onuruna akşam yemeği düzenledi. Yemek sonrasındaki etkinlikte, engelli öğrenciler korosu işaret dili gösterisini sundular. Yine engelli öğrencilerce Aşuk ile Maşuk dans gösterisi yapıldı.  Halk oyunları gösterileri sergilendi. Şiirler okundu. Dans gösterilerinin sergilenmesi öncesinde engelli öğrencilere protokol üyeleri tarafından armağanlar verildi. Program Engelllier Korosu’nun sunumuyla sona erdi.

Vali Hasan Şıldak engelli vatanlar ve aileleri onuruna verdiği yemekte yaptığı açıklamada;

“Sizlerle bir arada olmak, böyle mütevazi bir yemek ortamında buluşmak bizleri son derece mutlu ediyor. Bu gecen streslerin atıldığı, eğlenceli bir gece olsun istiyoruz. Özel insanlarımızı özel ilgi olmaksızın onları hayata dahil edebilmek, onları ayakta tutabilmek mümkün değil. Bu manada sizler bu desteği onlardan hiç esirgemiyorsunuz. Sizin hayatınız çok kolay bir hayat değil. Biz sizlerle çok sınırlı bir zaman içinde bu kadarını görebiliyoruz. Bu kadarına tanıklık edebiliyoruz ama siz 365 gün 24 saat onlarla birliktesiniz. böyle olunca biz belki moral olarak bu tür etkinliklerle ya da sizlerin yanınızda çeşitli fırsatlarla bir arada olmayı sağlayarak bir nebze de olsa size destek vermeyi, moral, güç oluşturmaya çalışıyoruz. Burada çocuklarımıza, gençlerimize özel nitelikli baktığımızda hepimizden çok daha temiz bir yürek, hepimizden çok daha açık bir şuur ve çok daha derin insani duygular görüyorum. Bu yönünü de vurgulamak istiyorum bu insanların. O nedenle söyleyecek çok söz var. İnşallah geceniz mutlu ve eğlenceli olur.”dedi ve programda emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın