Park Bahçeler şehri 1 milyon 500 bin çiçekle güzelleştiriyor

Burdur Belediyesi faaliyete geçirdiği üretim ve depolama alanında birçok bitki, ağaç ve ağaççıkları kendi üretiyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce serada üretilen mevsimlik çiçekler, ağaç ve ağaççıklar şehrin park ve refüjlerine dikiliyor.

Burdur Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü kendi yetiştirdiği mevsimlik çiçek ve diğer bitkilerle şehri yeşillendiriyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü kendi serasında yıllık 1 milyon 500 bin mevsimlik çiçek, 30000 çalı grupları, ağaç ve ağaççıklar yetiştiriyor.

Burdur belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce serada yetiştirilen mevsimlik çiçekler, çalı grupları ve ağaçlar şehrin bütün park, bahçe ve refüjlerine dikiliyor. Parklara, bahçelere ve refüjlere dikilen çiçekler ve ağaçlar kentimizi renklendiriyor. Burdur Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde yetiştirilen çiçeklerin park, bahçelere ve refüjlere dikimini de Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri yapıyor. 

Park ve Bahçeler Müdürlüğü Serası’nda mevsimlik çiçek olarak 1 milyon 500 bin adet hercai menekşe, aslanağzı, petunya, kadife, ateş çiçeği, süs lahanası, lale soğanı, sardunya, kasımpatı, pervane çiçeği yetiştiriliyor. Yıllık 30000 adet çalı grupları ve ağaççıklar olarakta gül, fıstık çamı, Lübnan sediri, hanımeli, ateş dikeni, kaya sarmaşığı, lavanta, akasya, taflan, mandevilla, meleklerin borusu, kaliforniya güneşi, zakkum gibi süs bitkisi ve ağaç üretimi yapılıyor.

Burdur Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Ayla Pesen gazetemize yaptığı açıklamada;

“Kış mevsimi için dikilecek olan çalı grupları ve mevsimlik çiçeklerimiz hazır. Parklarda dikimlerimizi başlattık. Kışlık mevsimi çiçek dikimlerimiz devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesindeki serada yıllık 1 milyon 500 bin mevsimlik çiçek, 30000 çalı grubu, ağaç ve ağaççıklar yetiştiriyoruz. 

Yetiştirdiğimiz mevsimlik çiçekleri, çalı grupları ve ağaççıkları park, bahçe ve refüjlere dikiyoruz. Park ve bahçeler haricinde kamu kurumları ve camilerin ihtiyaçları içinde bitki temin ediyoruz. Bütün park, bahçe ve refüjlere dikilen mevsimlik çiçek ve diğer bitikilerin üretimini Park ve Bahçeler Müdürlüğü yapıyor.”dedi.

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın