Vali Yardımcısı Sandıkçı kan vererek Kızılay’a veda etti

Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı, kan bağışında kendi rekorunu egale etmeye devam ediyor.  Sosyal sorumluluk projelerine verdiği desteklerle bilinen Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı,  öğrencilik yıllarından bu güne kadar, Kızılay’a 72 kez kan bağışında bulundu.

Sosyal sorumluluk projelerinde, toplumsal duyarlılığın artırılması çalışmalarına rehberlik eden, yön veren Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı, kayıtlara geçmeyen bağışlarla birlikte toplamda 90 kez kan bağışında bulunduğunu ifade etti. İlimizdeki 5 yıllık görev süreci içerisinde ise 15 kez kan bağışı yaptığını da hatırlattı. 

Kan bağışı konusunda herkesin duyarlı olması gerektiğini vurgulayan Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı;

“ Kan vermek önemli yurttaşlık görevlerinden birisi diye düşünüyorum. Toplumumuz malesef terörle, hastalıklarla ve trafik kazalarıyla çokça karşılaştığı için kan ihtiyacımız çok oluyor. Bazen de yeteri kadar kan bulamıyoruz. O nedenle hepimiz sağlıklı kişiler olarak kan vererek ihtiyacı olanlara yardımcı olmamız gerekir. Bizde bu konuya dikkat çekmek için, meslek hayatım boyunca kan vererek, kan vermeye teşvik ederek örnek olmaya çalışıyoruz. Bunu aynı şekilde Burdur’da da yaptık. 5 yıllık görev süreci içerisinde 15 civarında kan vermişimdir. Tüm Türkiye’de kayıtlı olan 72. Ama kayıtdışı 90’ın üzerinde kan verdim. Manisa’ya tayin olup, Burdur’a veda ederken, kan verelim, insanlarımızla ve kan merkezindeki ekiple bir araya gelelim, veda etmiş olalım diye kan veriyoruz. Hayırlı olsun. Bütün insanları kan vermeye davet ediyorum. Hem sağlıklı olurlar hem de insanlara yardımcı olmanın manevi huzurunu tatmış olurlar.” Dedi.

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection