Hacı adayları uğurlandı

Burdur’dan 398 Hacı adayı, hac vazifelerini yerine getirmek için kutsal topraklara uğurlanıyor. 6 Kafile halinde giden Burdurlu Hacı adaylarının 5. Kafilesi, önceki gün Pazar Camisi’nde kılınan Öğle Namazının ardından Uzay Çatı altında düzenlenen uğurlama programıyla gönderildi.

5. Kafile olarak önce Medine’ye ardından da Mekke’ye gidecek olan 171 Hacı adayı ve 6 Din görevlisinin uğurlama programına Vali Hasan Şıldık’la birlikte İl Müftüsü Hıdır Bayrak, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldılar.

İl Müftülüğü tarafından Öğle Namazını müteakip düzenlenen uğurlama programına başta Vali Hasan Şıldak olmak üzere, İl Müftüsü Hıdır Bayrak, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, hacı adaylarının yakınları katıldı.

2018 yılında Burdur Merkez ve İlçelerinden 398 hacı adayı Hac vazifelerini yerine getirmek için kutsal topraklara gidiyorlar. Bugün düzenlenen uğurlama töreninde Diyanet Hac Organizasyonu 5. Kafilesinde yer alan 171 Hacı adayı, 6 din görevlisi rehberliğinde kutsal topraklara uğurlandı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan uğurlama programında İl Müftüsü Hıdır Bayrak ve Vali Hasan Şıldak konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından Hacı adayları için dua yapıldı. Vali Hasan Şıldak, duanın ardından otobüsleri dolaşarak hacı adaylarına hayırlı yolculuklar diledi.

 Vali Hasan Şıldak programda yaptığı konuşmada, “Hac ibadeti, bütün Müslümanların gönlünde yatan, arzu ettikleri ibadetlerin başında gelmektedir. O güzel topraklara, o kutsal topraklara gitmeyi Allah size nasip etti. Bütün hacı adaylarının ibadeti şimdiden kabul olsun. Yolculuğunuz hayırlı olsun, sağlık içinde gidip gelerek sevdiklerinize kavuşun. Peygamber Efendimize, Mekke ve Medine’ye selamlarımızı iletin” diyerek, Hacı adaylarına hayırlı yolculuklar diledi.

İl Müftüsü Hıdır Bayrak, bu yıl Burdur’dan kutsal topraklara uğurlanan 398 hacı adayının 230’unun Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla, diğer 168’inin ise acentalarla gittiğini belirtip, “Hacılarımıza hayırlı yolculuklar diliyorum. Kabe-i Muazzamaya ulaşınız, peygamber efendimizin huzuruna giderek ona selam veriniz, bizler de buradan peygamber efendimize selam gönderiyoruz. Arafat’ta, Kabe’de dua ederken memleketimiz için, ülkemiz için, birliğimiz ve beraberliğimiz için dua ediniz. Siz dua ettiğinizde Allah-u Zülcelal mutlaka kabul edecektir. Yolculuklarınızda kolaylıklar, aynı şekilde kavuşmayı rabbim sizlere nasip eylesin.” dedi

Bahtiyar Turan

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın