Bağsarayda uyuşturucu şebekesi çökertildi

“Uyuşturucu Madde imal ve Ticareti” yapıldığı yönünde edinilen bilgiler doğrultusunda, Burdur il J.K.lığınca Bağsaray köyünde operasyon düzenlendi.

Şüpheli şahısların (3) ay süreyle yapılan teknik ve fiziki takipleri neticesinde, Uyuşturucu Madde imal ve Ticareti suçunun işlediğinin tespit edilmesi üzerine 06 Ağustos 2018 tarihinde (4) şüpheli şahsa yönelik operasyonda, şahısların ev, eklenti bağ ve bahçelerinde, ekim yapılan arazide yapılan aramada;

200 Kök Kenevir Bitkisi

300 Gr. Kubar Esrar

3 Adet Dinamit Lokumu

 2 Adet Elektrikli Fünye

4 Adet Ruhsatsız Av Tüfeği

Adet 7,65 mm. Çapında Tabanca

6 Adet 7,65 mm Çapında Tabancaya Ait Fişek

1 Adet Hassas Terazi ele geçirildi.

Bucak C.Savcısının talimatı ile ele geçirilen malzemelere el konuldu. Yakalanan şüpheli şahıslardan (2)’si H.C. ve M.D. gözaltına alındı. (1) şüpheli Z.G. ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakıldı, (1) şüpheli M.O.C. isimli şahsın yakalama çalışmalarına devam edilmekte.

Konuya dair açıklamada; Burdur il Jandarma Komutanlığınca sorumluluk bölgesinde huzur ortamının sağlanması maksadıyla, vatandaşların ve kamu kurum ve kuruluşlarının da katılımıyla toplum destekli kolluk anlayışı ile emniyet ve asayiş hizmetlerine (24) saat esasına göre aralıksız olarak azim ve kararlılık içerisinde devam edilmekte olduğu belirtildi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın