İyi Parti 1. sıra Milletvekili Adayı Kurt’tan; Burdur seçmenine teşekkür

İyi Parti 1. sıra Milletvekili Adayı Osman Kurt, 24 Haziran seçimleri değerlendirmesi için Bi Karikatür Kafe’de basın toplantısı düzenledi. Yerel basın mensuplarıyla gerçekleştirilen toplantıda İyi Parti’nin yerelde ve genelde yapmış olduğu seçim çalışmalarından bahsedildi. 1.sıra Milletvekili Adayı Osman Kurt, İyi Parti olarak yerelde, gerek Kadın Kolları’nın gerekse Gençlik Kolları’nın seçim gününe kadar kapı kapı dolaştığını, büyük küçük herkesin canla başla çalıştığını vurguladı. Bu seçim süreci içinde kendilerini her daim destekleyen basın mensuplarına da teşekkürlerini iletti. Toplantı basın mensuplarının sorularının cevapladırılmasıyla sona erdi. 

İyi Parti 1. sıra Milletvekili Adayı Osman Kurt 24 Haziran seçimleriyle ilgili yaptığı basın toplantısındaki açıklamasında;

“Bugün seçimle ilgili bir değerlendirme yapalım hemde basın mensuplarınını soruları varsa cevaplandıralım diye böyle bir toplantı yaptık. Sizler vasıtasıyla hem teşkilatlarımıza hemde Burdur seçmenine teşekkür edelim istedik. Sıfırdan kurulan bir partinin teşkilat yapısı yeni oluşmasına rağmen yurtdışı oylarını saymazsak Burdur’da  oy sıralamasında 2. parti olduk. Yıllardır sıralama bellidir. AKP, CHP ve MHP. Dördüncü parti olarak biz girdik. Sonuçta da 35000 civarında bir oyla ikinci parti olarak seçimi tamamladık. Mutlaka yetişemediğimiz yerler oldu ama genelde ilçelerimize gittik. Köylerde bazı eksikliklerimiz var. Mahallelerde sıkıntılarımız oldu. Ama yinede biz aldığımız sonuçtan memnunuz. Burada teşkilatlarımız gayet güzel çalıştı. Bizler elimizden gelen her şeyi yaptık. Özellikle kadınlarımız az olmasına rağmen çok iyi çalıştılar. Kapı kapı gezdiler. Gençlik Kolları çok kişi olmamasına rağmen okullar kapanıncaya kadar onlarda katıldı bütün çalışmalarımıza.” dedi. 

İyi Parti’nin yurtdışı temsilcilikleri açılmadan bir seçim süreci başladığını hatırlatan İyi Parti 1.sıra Milletvekili Adayı Osman Kurt;

“Yurtdışı oylarıyla biz bu seçimi kaybettik. Yurtdışı oylarında da genel merkez olarak çok fazla bir şey yapmadık. İyi Parti’ye 210 civarında bir oy geldi. İnşallah bundan sonraki seçimlerde daha iyi olacağını düşünüyoruz. Basın mensuplarını da çok teşekkür ediyoruz. Bu seçim sürecinde bizlere çok destek verdiniz. Kırıcı olmayan bir seçim süreci geçti.” deyip gerekli desteği veren herkese teşekkür etti.

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın