Milletvekili Özçelik; Sağlık alanında açığı büyük bir oranda kapattık

Vali Hasan Şıldak Bağlar Mahallesi 5 Nolu Aile Sağlığı Merkezi açılışında yaptığı konuşmada, Aile Sağlığı Merkezlerinin önemini hatırlatarak;

“Bugün sağlık alanında yakalanmış olan seviyeyi dahada üst basamaklara taşıyacak olan önemli bazı sağlık tesisilerimizin açılışını hep birlikte gerçekleştiriyoruz. Toplumumuzda bireylerin sağlık sisitemine ilk giriş kapısı Aile Sağlığı Merkezleridir. Sağlık alanındaki yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında Aile Hekimliği uygulaması ülkemizde başarılı bir şekilde devam etmektedir. İşte bu merkezlerde bugünde 5 Nolusunu hizmete sokacağımız  merkezimizde çalışan aile hekimleri kendilerine bağlı kişilerin, vatandaşlarımızın sağlıklarının korunmasından ve hastalıklarında tedavi edilmelerinden birinci derecede sorumlu kişilerdir. Aile Sağlığı Merkezlerinde kişiye yönelik koruyucu sağlık hizmetleriyle birinci basamak teşhis, tedavi, rehabilite edici sağlık hizmetleri, yaş, cinsiyet ve hastalık ayrımı yapılmaksızın her kişiye kapsamlı ve devamlı olarak hizmet vermektedir. Aile Hekimliği konusunda toplumumuza çağdaş ve kaliteli birinci basamak sağlık hizmeti sunulabilmesinde fiziki şartlarında yeterliliğinin sağlanabilmesi büyük önem taşımaktadır. İşte vatandaşlarımızın sağlıklı ve güzel hizmet sunumunu alabilmeleri için sağlık hizmetinden yararlanmaları amacıyla 260metrekare kapalı alana sahip olan Bağlar  Mahallemizdeki bugün hizmete sokulacak olan 5 Nolu ve 2 hekim kapasiteli bu merkez 2017 yılında 7. ayda ihale edilmiş ve 30 Mayıs itibariyle de kabul işlemleri tamamlanarak Sağlık Müdürlüğümüze teslim edilmiştir.” dedi.

 

 

Açılış Ak Parti Milletvekili adayları  Bayram Özçelik ve Emine Aktaş, kamu kurum müdürleri ve sağlık personellerinin katılımıyla gerçekleştirildi.  Programda yapılan konuşmalarda, Aile Sağlığı Merkezlerinin önemi vurgulanıp, kişiye yönelik koruyucu sağlık hizmetleriyle birinci basamak teşhis, tedavi, rehabilite edici sağlık hizmetleri, yaş, cinsiyet ve hastalık ayrımı yapılmaksızın her kişiye kapsamlı ve devamlı olarak hizmet verileceği bilgisi verildi. Yapılan konuşmaların ardından 5 Nolu Aile Sağlığı Merkezi’nin açılış kurdelesi kesilerek, bina gezildi.

 Milletvekili Bayram Özçelik Burdur’da sağlık alanında açığın büyük oranda kapatıldığını vurgulayarak ;

“Sağlık alanında hükümetimizin yaptıklarını önemsiyoruz. Ülkenin dört bir tarafında sağlığı iyileştirme adına yoğun çalışmalar gerçekleştiriliyor. Bu yatırımlar bütçe imkanlarının insanlarımızın sağlığı açısından kullanma noktasında çok önem arz ettiğinin de hepimiz bilincindeyiz. Sağlık imkanlarında artışlar söz konusu. Yapılacak çok iş var. Hasta memnuniyeti noktasında baktığımızda daha %72’lere ulaşmışız. Bir devletin eğitimde zirve yapması, sağlıkta zirve hizmetler sunması, emniyette,güvenlikte güzel hizmetler sunması çok önemli vazifelerdir. Bu noktada biz Burdur’da sağlık alanında açığı büyük bir oranda kapattık. Yatırımlar ne kadar çok önemliyse içindeki sağlık hizmeti de çok önemli, Dolayısıyla sağlık personeline de çok büyük görevler düşmektedir.İnşalllah bu konuda Burdur’daki vatandaşlarımıznda memnunuiyetini artırmak için yoğun bir çaba sarf etmemiz gerekiyor. Yeni hastanemizde inşallah önümüzdeki günlerde ihale süreci başlayarak güzel bir hizmete adım atmış olacağız.”deyip Aile Sağlığı Merkezi’nin hayırlı olmasını diledi. 

  İl Sağlık Müdürü Reha Sermed Aygören 5 Nolu Aile Sağlığı Merkezi’nin açılış konuşmasında;

“Sağlık müdürlüğü olarak halkımıza daha kaliteli, kapsamlı, yerinde hizmet vermek için durmaksızın çalışıyoruz. Aile Hekimliği uygulaması topluma çağdaş birinci basamak sağlık hizmeti sunulabilmesi için oldukça önemlidir. Yeni sistem ile Aile Sağlığı Merkezleri kaliteli ve tatmin edici bir yapıya kavuşmuştur.Sağlık Bakanlığımızın sağlıkta dönüşüm politikaları çerçevesinde birçok ilde olduğu gibi ilimizde de devam etmektedir. Bugün açılışını yaptığımız merkezle beraber Burdur’da 41 Aile Sağlığı Merkezimiz vatandaşlarımıza hizmet vermiktedir. Bu merkezin açılışında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”dedi. 

Hatice Dursun

 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın