Seçim Güvenlik Toplantısı yapıldı; Sorunlu bir bölgede değiliz fakat tedbirli olacağız

Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Seçimleri Güvenlik Toplantısı, Vali Vekili Ali Nazım Balcıoğlu’nun başkanlığında yapıldı. Toplantıya Emniyet ve Jandarma mensuplarıyla birlikte, kaymakamlar ve ilgili müdürler katıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun başkanlığında yapılan toplantıda alınan kararlarla ilgili bilgiler paylaşan Balcıoğlu, seçim öncesi, seçim günü ve seçim sonrası alınması gereken tebdirlerle ilgili bilgi verdi. 

 Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Seçimleri Güvenlik Toplantısı, İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda Vali Vekili Ali Nazım Balcıoğlu’nun başkanlığında yapıldı. Vali Yardımcıları Bahir Altunkaya ve Mehmet Yıldız’ın da yer aldığı toplantıda jandarma ve emniyet mensuplarıyla birlikte, kaymakamlar ve ilgili müdürler katıldı.

Basına kapalı gerçekleşen toplantı öncesi değerlendirmelerde bulunup, bazı bilgileri paylaşan Vali Vekili Ali Nazım Balcıoğlu, “Bir önceki dönemde yapılan seçimlerde ilimizde çok sorun oluşturacak olaylar olmadı. Bizim yine de bütün tedbirlerimizi almak zorundayız. Oy sandıklarının kurulacağı yerler, çoğunlukla okullarda kuruluyor. Oy verileceği zaman herhangi bir eksiklik olmaması, oluşabilecek sorunların önceden çözülmesi gerekiyor. Son seçimde ilimizde 87 sandık bölgesinde 235 sandık kurulmuş. 1.520 Jandarma ve polis görev yapmış. Sandık görevlisi başına 4.67, sandık sayısa başına 2.38 personelimiz düşmekte. Bu anlamda arkadaşlarımızla planlamalar yapılıp değerlendirmeler yapılacaktır. Bu sayıya göre her sandık başına bir personel olacak şekilde yada jandarmanın yaptığı gibi devriye olacak şekilde planlama yapılacaktır.” dedi.

24 Haziran’da yapılacak seçimlerin propaganda döneminin Ramazan ayına denk geldiğine işaret edip, siyasilerin çalışmalarını iftarla sahur arasında yapmayı planlayacaklarına yönelik de hatırlatmalarda bulunan Vali Vekili Balcıoğlu, “23 Mayıs’ta Sayın Meral Akşener, 25 Mayıs’ta Muharrem İnce ilimize miting yapmaya gelecek. Yine bu dönemde bakanlarımız da ilimize gelecektir. Başbakanımız, Cumhurbaşkanımızda gelme durumları olabilir. Bu seçimin kendine özgü bir durumu var. İlk kez yeni sistemle cumhurbaşkanlığı seçimi olacak. Bir de seçimlerin propaganda dönemi Ramazan ayına denk geliyor. Onun için iftar ve sahur saatleri hareketli geçebilir. Ramazan’da hayat biraz daha iftar sonrasına kalıyor. Bunları ona göre ayarlamamız, tebdirleri ona göre almamız gerekiyor.  Bu dönemde basınımız da bizlerin işini kolaylaştıracaktır. Vatandaşlarımızın bizim aldığımız kararları daha kolay duyması ve kurallara uymalarını sağlamak için bizlere basın mensuplarımız destek olacaklardır.” dedi.

Bahtiyar Turan

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın