Merdane Hoca’nın Boksörü Topal Türkiye Şampiyonu - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Merdane Hoca’nın Boksörü Topal Türkiye Şampiyonu

Burdur’da Boksun Babası olarak bilinen Milli Takım Antrenörü Merdane Bağrıyanık’ın boksörü Hikmet Topal,  Liseler Arası Türkiye Boks Şampiyonası’nda 60 kiloda Türkiye 1. oldu. 10-14 Mayıs tarihleri arasında  Erzincan’da yapılan  Liseler Arası Türkiye Boks Şampiyonası’na yaklaşık 6 aydır antrenmanlarını eksiksiz şekilde yaparak katılan, Burdur Spor Lisesi öğrencisi Hikmet Topal 60 kiloda Türkiye Boks Şampiyonu oldu. Hikmet Topal, Burdur Spor Lisesi’nde ailesi, ona destek veren hocalarıyla ve arkadaşlarıyla şampiyonluk kutlaması yaptılar. Arkadaşlarının omuzlarında okuluna getirilen Hikmet Topal şampiyon olmanın gururu ve mutluluğu içindeydi. 

Şampiyonluğu kutlamak için Spor Lisesi’nde bir araya gelenlere seslenen Milli Takım Antrenörü Merdane Bağrıyanık; 

“Müsabakalar 10-14 Mayıs tarihleri arasında Erzincan’da yapıldı. Turnuvaya 3 siklette katıldık. 3 sporcumda Burdur Spor Lisesi öğrencisiydi. Müsabakalar gündüz ve akşam seansı olmak üzere iki seansta oynandı. Kilolarımızda çok zor rakiplerimiz vardı. Biz azimle mücadele ettik. İnşallah Haziran, Temmuz ayında Ferdi Türkiye Boks Şampiyonası var. Başlayacağız çalışmalarımıza. İnşallah üç sporcumunda Türkiye birincisi olacağına inanıyorum. Biz bu şampiyonaya hazırlıklı gitmiştik. Yeterli antrenman sahamız olmadığı zaman bize Spor Lisesi Müdürümüz, Spor Lisesi’nde antrenman yapmamıza yardımcı oldu. Bu bizim için çok önemliydi. Çünkü sporcularım her gün antrenman yapmak zorundalar. Bu şampiyonluk Burdur Spor Lisesi’ne ve Burdur Lisesi’ne hayırlı olsun. Ben sporcularımıza güveniyorum. 2019’da mutlaka Avrupa Şampiyonu çıkartacağız.” Dedi.

60 kiloda Türkiye Şampiyonu olan Hikmet Topal’da yaptığı konuşmada;

 

  “6 yıldır boks yapıyorum. Çok çalıştık. 60 kiloda dövüştüm. Daha önce sikletlerim farklıydı. Şimdi 60 kiloda dövüştüm. Merdane Hocam çok sağ olsun. Eksikliklerimi gösterdi. Dağ, taş demeden koştuk. Antrenmanlarımızı eksiksiz  şekilde yaptık ve şampiyon olduk. Bana destek veren herkese teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.”diyerek duygularını dile getirdi.

Hatice Dursun

 

Ögeyi Oylayın
(1 Oylayın)

Yorum yapın